Kdo je to?
Kdo byl Tom Petty? Životopis Tom Petty, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Tom Petty

Kdo byl Tom Petty? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Tom Petty je americký zpěvák, skladatel a hudebník.
Hudbě se Petty začal věnovat od mládí, v jeho životě byl určující moment setkání s Elvisem Presleym, které nasměrovalo jeho kroky směrem k hudební branži.
V 70. letech Tom Petty zkoušel prorazit s kapelou Epics, později Mudcrutch. Tato skupina však neměla úspěch, avšak položila základ budoucím The Heartbreakers. A s nimi se konečně začaly dostavovat výsledky. V roce 1976 vydali své debutové album Tom Petty and The Heartbreakers, a to je vystřelilo nahoru. Deska obsahovala hity American Girl a Breakdown a způsobila průlom v Pettyho kariéře.
V roce 1978 vydali album You’re Gonna Get It! O rok později následovala deska Damn the Torpedoes, která znamenala skutečný úspěch; objevily se na ní i Pettyho velké hity Don’t Do Me Like That či Refugee. Od té doby patřil Tom Petty a s ním The Heartbreakers mezi nejpopulárnější americké hudebníky. Každé další jejich album vzbudilo velkou pozornost a přineslo vysoké prodeje. Zmiňme ještě například album Hard Promises (1981) nebo Long After Dark (1982).
V roce 1988 přišel v Pettyho kariéře další zlom. Spolu s dalšími hudebními superhvězdami založil kapelu Traveling Wilburys. Kromě něj v ní hráli George Harrison, Bob Dylan, Roy Orbison a Jeff Lynne. V roce 1988 vydali první album Traveling Wilburys Vol. 1. Následovalo druhé album - překvapivě - pojmenované Traveling Wilburys Vol. 3.
Zároveň však Petty toužil i po sólové kariéře a tento sen si začal plnit v roce 1989, kdy vydal první sólové album Full Moon Fever. Další sólová alba mu vyšla v letech 1994, resp. 2006 - Wildflowers a Highway Companion.
Dále však spolupracoval s The Heartbreakers, a vyšlo tak například album Echo (1999) nebo hudební projekt spojený s filmem She´s the One - Songs and Music from "She’s the One" (1996). Poslední hudební spoluprací bylo album Hypnotic Eye z roku 2014.
Žánrově spadá hudba Toma Pettyho do rocku a jeho různých odnoží (například country rock či roots rock). Část jeho hudební tvorby byla autorská. Kromě zpěvu také hrál na kytaru a harmoniku.
Tom Petty zemřel v roce 2017, zřejmě v důsledku předávkování léky.Kdo byl Tom Petty? Životopis Tom Petty, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Tom Petty

Národnost: americká
Datum narození: 20. října 1950
Místo narození: Gainesville, Florida, USA
Datum úmrtí: 2. října 2017

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Tom Petty? s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Vintage? Vzpomněli byste si na význam slova Svrab? Vzpomněli byste si co znamená slovo Streamování? Znáte definici termínu Manometr?

Klíčová slova: kdo je Tom Petty?, hudba, národnost, zajímavosti, popis, vysvětlení, osobnost, kdo to je, Kdy zemřel Tom Petty, datum úmrtí, nežijící, narození, informace, lexikon, wiki, kdy se narodil Tom Petty?

Pojem Tom Petty je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat termín Tom Petty ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Tom Petty na Google.cz

Najít výraz Tom Petty ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Tom Petty ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Tom Petty ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tom Petty například v metavyhledávači Info.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Tom Petty?

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Tom Petty? Kdy se narodil Tom Petty? Kde se narodil Tom Petty? Kdy zemřel Tom Petty? Tom Petty je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, metalická kytara, tom Petty, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Tom Petty dejme tomu například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tom Petty i v jiné kategorii než je hudba.