Kdo je to?
Kdo byl Tom Petty? Životopis Tom Petty, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Tom Petty

Kdo byl Tom Petty? Životopis, informace, biografie, hudba

Tom Petty je americký zpěvák, skladatel a hudebník.
Hudbě se Petty začal věnovat od mládí, v jeho životě byl určující moment setkání s Elvisem Presleym, které nasměrovalo jeho kroky směrem k hudební branži.
V 70. letech Tom Petty zkoušel prorazit s kapelou Epics, později Mudcrutch. Tato skupina však neměla úspěch, avšak položila základ budoucím The Heartbreakers. A s nimi se konečně začaly dostavovat výsledky. V roce 1976 vydali své debutové album Tom Petty and The Heartbreakers, a to je vystřelilo nahoru. Deska obsahovala hity American Girl a Breakdown a způsobila průlom v Pettyho kariéře.
V roce 1978 vydali album You’re Gonna Get It! O rok později následovala deska Damn the Torpedoes, která znamenala skutečný úspěch; objevily se na ní i Pettyho velké hity Don’t Do Me Like That či Refugee. Od té doby patřil Tom Petty a s ním The Heartbreakers mezi nejpopulárnější americké hudebníky. Každé další jejich album vzbudilo velkou pozornost a přineslo vysoké prodeje. Zmiňme ještě například album Hard Promises (1981) nebo Long After Dark (1982).
V roce 1988 přišel v Pettyho kariéře další zlom. Spolu s dalšími hudebními superhvězdami založil kapelu Traveling Wilburys. Kromě něj v ní hráli George Harrison, Bob Dylan, Roy Orbison a Jeff Lynne. V roce 1988 vydali první album Traveling Wilburys Vol. 1. Následovalo druhé album - překvapivě - pojmenované Traveling Wilburys Vol. 3.
Zároveň však Petty toužil i po sólové kariéře a tento sen si začal plnit v roce 1989, kdy vydal první sólové album Full Moon Fever. Další sólová alba mu vyšla v letech 1994, resp. 2006 - Wildflowers a Highway Companion.
Dále však spolupracoval s The Heartbreakers, a vyšlo tak například album Echo (1999) nebo hudební projekt spojený s filmem She´s the One - Songs and Music from "She’s the One" (1996). Poslední hudební spoluprací bylo album Hypnotic Eye z roku 2014.
Žánrově spadá hudba Toma Pettyho do rocku a jeho různých odnoží (například country rock či roots rock). Část jeho hudební tvorby byla autorská. Kromě zpěvu také hrál na kytaru a harmoniku.
Tom Petty zemřel v roce 2017, zřejmě v důsledku předávkování léky.Kdo byl Tom Petty? Životopis Tom Petty, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Tom Petty

Národnost: americká
Datum narození: 20. října 1950
Místo narození: Gainesville, Florida, USA
Datum úmrtí: 2. října 2017

Zaujala vás biografie osobnosti Tom Petty? Potom se podělte s blízkými na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Městys? Pamatujete si definici pojmu Chalífát? Vzpomněli byste si co znamená slovo Progresivní daň? Vzpomněli byste si co znamená slovo Rozvracení republiky?

Klíčová slova: kdo to je, životopis, kdy se narodil Tom Petty?, wiki, národnost, hudba, osobnost, zajímavosti, kdo je Tom Petty?, hudba, wikipedie, kde se narodil Tom Petty?, datum úmrtí, datum narození, vysvětlení, Kdy zemřel Tom Petty

Pojem Tom Petty je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Tom Petty hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat videa s názvem Tom Petty na Youtube

Zkusit najít pojem Tom Petty ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Tom Petty v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tom Petty ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Tom Petty na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Tom Petty například ve Wikipedii, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, v metavyhledávači Info.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Tom Petty? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Tom Petty? Kdy se narodil Tom Petty? Kde se narodil Tom Petty? Kdy zemřel Tom Petty? Tom Petty se nachází v sekci Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Tom Petty třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tom Petty i v jiné kategorii než je hudba.