Kdo je to?
Kdo je Ludmila Molínová? Životopis Ludmila Molínová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Ludmila Molínová?

Kdo je Ludmila Molínová? Životopis, informace, biografie, herectví

Ludmila Zábršová-Molínová je česká filmová, televizní a dabingová herečka. Molínová se narodila v obci Váhy. Vystudovala herectví a následně hrála v Divadelní společnosti Háta, v Divadle U Valšů a v Divadle Na Fidlovačce (Famílie, Eva tropí hlouposti, Cizinec, Mezi nebem a zemí, muzikál Jeptišky).
Molínová debutovala menší rolí v dramatu Tam, kde hnízdí čápi z roku 1975. Následně se objevila ve filmech Poplach v oblacích, Od zítřka už nečaruji (1979), v televizní inscenaci Slečna se špatnou pověstí (1982), Zastihla mě noc (1985), Jak básníci čekají na zázrak (2016), Narušitel (2019). Doposud vytvořila role ve více než dvaceti snímcích.
Molínovou si diváci mohou pamatovat z televizních seriálů Návštěvníci (1983), Rozpaky kuchaře Svatopluka (1984), Bylo nás pět (1994), Gympl s (r)učením omezeným (2012-2013), Ohnivý kuře (2016-2018), Jetelín (2016), Krejzovi (2018-2019), Hrobári (2019) a Zoo (2022-2023). Dále si zahrála v epizodních rolích seriálů Pan Tau, Ulice, Případy detektivní kanceláře Ostrozrak, Pojišťovna štěstí, Reportérka a další.
Molínová je také známá dabingová herečka. Svůj hlas propůjčila ředitelce ve filmu Pomáda (1978) a postavám v animovaných snímcích Auta (2006), Auta 2 (2011), Auta 3 (2017), Příšerky s.r.o. (2001) a Univerzita pro příšerky (2013).
Ludmila Molínová onemocněla rakovinou prsu, ale nakonec dokázala rakovinu porazit.Kdo je Ludmila Molínová? Životopis Ludmila Molínová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Ludmila Molínová

Národnost: česká
Datum narození: 1. 10. 1949
Místo narození: Praha, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Ludmila Molínová se známými na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Bipolární porucha? Vzpomněli byste si na význam slova Inkluze? Pamatujete si definici pojmu Lýko? Znáte definici termínu Znovuzrození?

Klíčová slova: vysvětlení, osobnosti, životopis, biografie, Ludmila Molínová, život, kdy se narodila Ludmila Molínová?, wiki, místo narození, wikipedie, informace, herectví, lexikon, kdo je Ludmila Molínová?, herectví, národnost

Pojem Ludmila Molínová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Ludmila Molínová v dalších zdrojích

Zkusit najít frázi Ludmila Molínová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Ludmila Molínová ve Wikislovníku

Najít pojem Ludmila Molínová na Google obrázcích

Najít slovo Ludmila Molínová ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Ludmila Molínová na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ludmila Molínová například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ludmila Molínová

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Ludmila Molínová? Kdy se narodila Ludmila Molínová? Kde se narodila Ludmila Molínová? Ludmila Molínová je v kategorii Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Ludmila Molínová řekněme například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ludmila Molínová i v jiné kategorii než je herectví.