Kdo je to?
Kdo je Ludmila Molínová? Životopis Ludmila Molínová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Ludmila Molínová

Kdo je Ludmila Molínová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Ludmila Zábršová-Molínová je česká filmová, televizní a dabingová herečka. Molínová se narodila v obci Váhy. Vystudovala herectví a následně hrála v Divadelní společnosti Háta, v Divadle U Valšů a v Divadle Na Fidlovačce (Famílie, Eva tropí hlouposti, Cizinec, Mezi nebem a zemí, muzikál Jeptišky).
Molínová debutovala menší rolí v dramatu Tam, kde hnízdí čápi z roku 1975. Následně se objevila ve filmech Poplach v oblacích, Od zítřka už nečaruji (1979), v televizní inscenaci Slečna se špatnou pověstí (1982), Zastihla mě noc (1985), Jak básníci čekají na zázrak (2016), Narušitel (2019). Doposud vytvořila role ve více než dvaceti snímcích.
Molínovou si diváci mohou pamatovat z televizních seriálů Návštěvníci (1983), Rozpaky kuchaře Svatopluka (1984), Bylo nás pět (1994), Gympl s (r)učením omezeným (2012-2013), Ohnivý kuře (2016-2018), Jetelín (2016), Krejzovi (2018-2019), Hrobári (2019) a Zoo (2022-2023). Dále si zahrála v epizodních rolích seriálů Pan Tau, Ulice, Případy detektivní kanceláře Ostrozrak, Pojišťovna štěstí, Reportérka a další.
Molínová je také známá dabingová herečka. Svůj hlas propůjčila ředitelce ve filmu Pomáda (1978) a postavám v animovaných snímcích Auta (2006), Auta 2 (2011), Auta 3 (2017), Příšerky s.r.o. (2001) a Univerzita pro příšerky (2013).
Ludmila Molínová onemocněla rakovinou prsu, ale nakonec dokázala rakovinu porazit.Kdo je Ludmila Molínová? Životopis Ludmila Molínová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Ludmila Molínová

Národnost: česká
Datum narození: 1. 10. 1949
Místo narození: Praha, Československo

Popis osobnosti Ludmila Molínová můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Česká spořitelna? Pamatujete si definici pojmu Ivermektin? Pamatujete si definici pojmu Lockdown? Vzpomněli byste si co znamená slovo Chladítko?

Klíčová slova: herectví, biografie, kde se narodila Ludmila Molínová?, kdo je Ludmila Molínová?, wikipedie, kdy se narodila Ludmila Molínová?, národnost, osobnosti, život, místo narození, lexikon, popis, Ludmila Molínová, vysvětlení, herectví, narození

Pojem Ludmila Molínová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít výraz Ludmila Molínová na Google.cz

Najít heslo Ludmila Molínová ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Ludmila Molínová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Ludmila Molínová ve vyhledávači Yandex

Najít termín Ludmila Molínová ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ludmila Molínová například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Ludmila Molínová?

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Ludmila Molínová? Kdy se narodila Ludmila Molínová? Kde se narodila Ludmila Molínová? Ludmila Molínová je v sekci Herectví

Kategorie herectví, mikádo blondýnka, ludmila Molínová, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Ludmila Molínová například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ludmila Molínová i v jiné kategorii než je herectví.