Kdo je to?
Kdo byl Mao Ce-tung? Životopis Mao Ce-tung, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo byl Mao Ce-tung?

Kdo byl Mao Ce-tung? Životopis, informace, biografie, politici

Mao Ce-tung byl považován za jednoho z největších a nejkrutějších diktátorů. Bývá přirovnáván ke Stalinovi a Hitlerovi a má být zodpovědný za smrt desítek milionů lidí. Byl nazýván také Velkým kormidelníkem, přezdívka se postupně stala oficiální.
Od roku 1935 působil Mao Ce-tung ve funkci tajemníka Komunistické strany Číny a v roce 1943 se stal jejím předsedou. V roce 1969 se stal neomezeným vůdcem. Vytvořil si kult osobnosti a filozofii – maoizmus. Během čistek za Kulturní revoluce se zbavil svých nepřátel a odpůrců. Část obyvatel Číny ho i přesto uctívá.Kdo byl Mao Ce-tung? Životopis Mao Ce-tung, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní údaje o osobě Mao Ce-tung

Národnost: čínská
Datum narození: 26. prosince 1893
Místo narození: Šao-šan
Datum úmrtí: 9. září 1976

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Mao Ce-tung s kolegy na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte co je Satira? Pamatujete si definici pojmu Samomluva? Rozumíte pojmu Prefektura? Vzpomněli byste si co znamená slovo Parafín?

Klíčová slova: wiki, datum narození, osobnosti, datum úmrtí, Kdy zemřel Mao Ce-tung, kdo je Mao Ce-tung?, biografie, wikipedie, politici, lexikon, národnost, osobnost, zajímavosti, Mao Ce-tung, národnost, život

Pojem Mao Ce-tung je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Mao Ce-tung na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Mao Ce-tung ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Mao Ce-tung ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mao Ce-tung ve Wikimedia Commons

Najít pojem Mao Ce-tung v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Mao Ce-tung například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Mao Ce-tung?

Právě jste zjistili Kdo byl Mao Ce-tung? Kdy se narodil Mao Ce-tung? Kde se narodil Mao Ce-tung? Kdy zemřel Mao Ce-tung? Mao Ce-tung patří do kategorie Politici

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Mao Ce-tung například v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mao Ce-tung i v jiné kategorii než je politici.