Kdo je to?
Kdo byl Mao Ce-tung? Životopis Mao Ce-tung, slavní lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Mao Ce-tung?

Kdo to byl Mao Ce-tung? Stručný životopis

Mao Ce-tung byl považován za jednoho z největších a nejkrutějších diktátorů. Bývá přirovnáván ke Stalinovi a Hitlerovi a má být zodpovědný za smrt desítek milionů lidí. Byl nazýván také Velkým kormidelníkem, přezdívka se postupně stala oficiální.
Od roku 1935 působil Mao Ce-tung ve funkci tajemníka Komunistické strany Číny a v roce 1943 se stal jejím předsedou. V roce 1969 se stal neomezeným vůdcem. Vytvořil si kult osobnosti a filozofii – maoizmus. Během čistek za Kulturní revoluce se zbavil svých nepřátel a odpůrců. Část obyvatel Číny ho i přesto uctívá.Kdo byl Mao Ce-tung? Životopis Mao Ce-tung, slavní lidé, osobnosti z politici

Základní informace o osobě Mao Ce-tung

Národnost: čínská
Datum narození: 26. prosince 1893
Místo narození: Šao-šan
Datum úmrtí: 9. září 1976

Líbí se stručný životopis s osobou Mao Ce-tung? Pak se podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Satira? Víte co je Afinita? Rozumíte pojmu Kamenická špice? Vzpomněli byste si co označuje výraz Zákon?

Klíčová slova: lexikon, popis, informace, vysvětlení, pojem, význam, slovo, přesný význam, termín, co je to Mao Ce-tung?, heslo, etymologie, kdo je Mao Ce-tung?, přesný výraz, význam pojmu, definice

Pojem Mao Ce-tung je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Mao Ce-tung v následujících vyhledávačích

Hledat pojem Mao Ce-tung ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Mao Ce-tung na Google.cz

Hledat videa s názvem Mao Ce-tung na Youtube

Hledat slovo Mao Ce-tung ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Mao Ce-tung například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je Mao Ce-tung? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Mao Ce-tung? Kdo to byl Mao Ce-tung? Kdy se narodil Mao Ce-tung? Kde se narodil Mao Ce-tung? Kdy zemřel Mao Ce-tung? Mao Ce-tung je v sekci politici. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Mao Ce-tung dejme tomu například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mao Ce-tung i v jiné kategorii než je politici.