Kdo je to?
Kdo je Stevie Wonder? Životopis Stevie Wonder, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Stevie Wonder?

Kdo je Stevie Wonder? Životopis, informace, biografie, hudba

Stevie Wonder je nevidomý americký zpěvák.
Přestože se afroamerický zpěvák narodil slepý, nezabránilo mu to jít si za svým snem. Už v dětství slavil se svým zpěvem úspěchy, v dospělosti v této nastolené dráze pokračoval a stal se i skladatelem a producentem.
V průběhu 60. let jeho sláva rostla, řada jeho písní získala už v tomto období velkou popularitu (Uptight, My Cherie Amour...). Na vrcholu hitparád se tvorba Stevieho Wondera, která se pohybuje v žánrech R&B, jazz či blues, ocitla v 70. letech. V tomto období nahrál svá klíčová alba Music of My Mind (1972), Innervisions (1973) nebo Songs In The Key Of Life (1976). Během svých nejúspěšnějších let získal desítky cen Grammy, ať už za pěvecký výkon v některých singlech nebo za celá alba. Během těchto let byl globální hvězdou a stal se inspirací pro afroamerickou komunitu v USA.
Jeho kariéra pokračovala i nadále, kromě vlastní tvorby se soustředil i na producenství a i v této profesi sbíral ocenění.
Stevie Wonder je držitelem ceny Grammy za celoživotní dílo a v roce 1989 byl uveden do Rock and Roll Hall of Fame.Kdo je Stevie Wonder? Životopis Stevie Wonder, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Stevie Wonder

Národnost: americká
Datum narození: 13. května 1950
Místo narození: Michigan

Zaujala vás biografie osobnosti Stevie Wonder? Potom se podělte s vašimi kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Prdopeč? Víte co je Akné? Znáte pojem Orientační běh? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kostní dřeň?

Klíčová slova: život, osobnost, wikipedie, osobnosti, kdo je Stevie Wonder?, informace, Stevie Wonder, lexikon, životopis, národnost, datum narození, wiki, biografie, kdy se narodil Stevie Wonder?, kde se narodil Stevie Wonder?, hudba

Pojem Stevie Wonder je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat výraz Stevie Wonder na Google obrázcích

Najít slovo Stevie Wonder ve Wikipedii

Vyhledat slovo Stevie Wonder ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Stevie Wonder ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Stevie Wonder ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Stevie Wonder například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Stevie Wonder?

Právě jste zjistili Kdo je to Stevie Wonder? Kdy se narodil Stevie Wonder? Kde se narodil Stevie Wonder? Stevie Wonder se nachází v sekci Hudba

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Stevie Wonder například v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Stevie Wonder i v jiné kategorii než je hudba.