Kdo je to?
Kdo je Stevie Wonder? Životopis Stevie Wonder, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Stevie Wonder

Kdo je Stevie Wonder? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Stevie Wonder je nevidomý americký zpěvák.
Přestože se afroamerický zpěvák narodil slepý, nezabránilo mu to jít si za svým snem. Už v dětství slavil se svým zpěvem úspěchy, v dospělosti v této nastolené dráze pokračoval a stal se i skladatelem a producentem.
V průběhu 60. let jeho sláva rostla, řada jeho písní získala už v tomto období velkou popularitu (Uptight, My Cherie Amour...). Na vrcholu hitparád se tvorba Stevieho Wondera, která se pohybuje v žánrech R&B, jazz či blues, ocitla v 70. letech. V tomto období nahrál svá klíčová alba Music of My Mind (1972), Innervisions (1973) nebo Songs In The Key Of Life (1976). Během svých nejúspěšnějších let získal desítky cen Grammy, ať už za pěvecký výkon v některých singlech nebo za celá alba. Během těchto let byl globální hvězdou a stal se inspirací pro afroamerickou komunitu v USA.
Jeho kariéra pokračovala i nadále, kromě vlastní tvorby se soustředil i na producenství a i v této profesi sbíral ocenění.
Stevie Wonder je držitelem ceny Grammy za celoživotní dílo a v roce 1989 byl uveden do Rock and Roll Hall of Fame.Kdo je Stevie Wonder? Životopis Stevie Wonder, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Stevie Wonder

Národnost: americká
Datum narození: 13. května 1950
Místo narození: Michigan

Zaujala vás biografie osobnosti Stevie Wonder? Potom se podělte se známými na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Stínová vláda? Vzpomenete si na definici slova Permafrost? Znáte pojem Akreditiv? Vzpomněli byste si na význam slova Síla?

Klíčová slova: wiki, Stevie Wonder, osobnost, datum narození, hudba, Stevie Wonder, místo narození, život, popis, kdo je Stevie Wonder?, wikipedie, narození, vysvětlení, životopis, informace, kdy se narodil Stevie Wonder?

Pojem Stevie Wonder je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat výraz Stevie Wonder ve Wikipedii

Najít výraz Stevie Wonder na Google.cz

Zkusit najít slovo Stevie Wonder ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Stevie Wonder na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Stevie Wonder ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Stevie Wonder například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v metavyhledávači Info.com nebo v Google překladači.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Stevie Wonder

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Stevie Wonder? Kdy se narodil Stevie Wonder? Kde se narodil Stevie Wonder? Stevie Wonder je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, sluchátka hnědá, stevie Wonder, ilustrační obrázek

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Stevie Wonder dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Stevie Wonder i v jiné kategorii než je hudba.