Kdo je to?
Kdo je Cyril Höschl? Životopis Cyril Höschl, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Cyril Höschl

Kdo je Cyril Höschl? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, lékařství

Cyril Höschl je český vysokoškolský pedagog, profesor, bývalý děkan 3. Lékařské fakulty UK, psychiatr a také bývalý ředitel Psychiatrického centra Praha. Höschl se narodil v Praze a po základní škole navštěvoval Gymnázium F. X. Šaldy v Liberci, kde roku 1968 maturoval. Po maturitě se přesunul do rodné Prahy, kde nastoupil ke studiu Fakulty všeobecného lékařství Univerzity Karlovy. Titul MuDr. úspěšně získal roku 1974 (roku 1973 získal cenu pro nejlepšího studenta fakulty). Během studií působil dva roky jako asistent profesora Jana Štěpána v biochemickém ústavu. Z důvodu obsazenosti pražských postů v lékařských specializacích se Höschl rozhodl pro dráhu psychiatra. Právě od roku 1974 až doposud pracuje v pražských Bohnicích (mimo roky 1982-89). Po třech letech v ústavu dokončil atestaci I. stupně (obor psychiatrie), díky čemuž se také stal odborným asistentem na Lékařské fakultě hygienické na UK. II. atestaci získal v roce 1981. Kandidátem věd (CSc.) se stal roku 1982 díky své práci na téma Některé endokrinní aspekty lithiové profylaxe (obor psychoneuroendokrinologie). Habilitoval v roce 1988 a profesorem psychiatrie UK se stal roku 1991. V roce 1990 se stal ředitelem Psychiatrického centra Praha (roku 2015 se změnil název na Národní ústav duševního zdraví), kde vykonával ředitelskou činnost až do roku 2021. Do roku 2020 byl také přednostou Kliniky psychiatrie a lékařské psychologie 3. Lékařské Fakulty UK. V letech 1990-97 působil jako děkan 3. LF UK (1997-2003 jako proděkan).
Höschl přispívá svými pracemi do Lidových novin, do časopisu Vesmír, Psychiatrie, Current Opinion in Psychiatry, Reflex, Praktický lékař a další.
Za svůj život obdržel spoustu ocenění. V roce 1997 získal Zlatou medaili UK, 2007 Cenu Nadace Universitas, roku 2008 se stal vítězem 7. ročníků soutěže Česká hlava a v roce 2019 získal Historickou medaili UK (za zásluhy v oboru psychiatrie).Kdo je Cyril Höschl? Životopis Cyril Höschl, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Hlavní informace o osobě Cyril Höschl

Národnost: česká
Datum narození: 12. 11. 1949
Místo narození: Praha, Československo

Popis osobnosti Cyril Höschl můžete sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte co je Muškařský prut? Pamatujete si definici pojmu Letargie? Rozumíte pojmu Schizofrenie? Vzpomněli byste si co znamená slovo SOŠ?

Klíčová slova: lékařství, osobnosti, kdo je Cyril Höschl?, informace, život, životopis, narození, zajímavosti, místo narození, Cyril Höschl, vysvětlení, lékařství, popis, národnost, lexikon, osobnost

Pojem Cyril Höschl je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Cyril Höschl v následujících zdrojích

Hledat frázi Cyril Höschl na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cyril Höschl ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Cyril Höschl ve Wikislovníku

Hledat heslo Cyril Höschl ve Wikipedii

Vyhledat heslo Cyril Höschl ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Cyril Höschl například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve Wikipedii, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Cyril Höschl? Stručná biografie

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Cyril Höschl? Kdy se narodil Cyril Höschl? Kde se narodil Cyril Höschl? Cyril Höschl je v sekci Lékařství

Kategorie lékařství, medik, cyril Höschl, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Cyril Höschl dejme tomu třeba ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Cyril Höschl i v jiné kategorii než je lékařství.