Kdo je to?
Kdo je Cyril Höschl? Životopis Cyril Höschl, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Kdo je Cyril Höschl?

Kdo je Cyril Höschl? Životopis, informace, biografie, lékařství

Cyril Höschl je český vysokoškolský pedagog, profesor, bývalý děkan 3. Lékařské fakulty UK, psychiatr a také bývalý ředitel Psychiatrického centra Praha. Höschl se narodil v Praze a po základní škole navštěvoval Gymnázium F. X. Šaldy v Liberci, kde roku 1968 maturoval. Po maturitě se přesunul do rodné Prahy, kde nastoupil ke studiu Fakulty všeobecného lékařství Univerzity Karlovy. Titul MuDr. úspěšně získal roku 1974 (roku 1973 získal cenu pro nejlepšího studenta fakulty). Během studií působil dva roky jako asistent profesora Jana Štěpána v biochemickém ústavu. Z důvodu obsazenosti pražských postů v lékařských specializacích se Höschl rozhodl pro dráhu psychiatra. Právě od roku 1974 až doposud pracuje v pražských Bohnicích (mimo roky 1982-89). Po třech letech v ústavu dokončil atestaci I. stupně (obor psychiatrie), díky čemuž se také stal odborným asistentem na Lékařské fakultě hygienické na UK. II. atestaci získal v roce 1981. Kandidátem věd (CSc.) se stal roku 1982 díky své práci na téma Některé endokrinní aspekty lithiové profylaxe (obor psychoneuroendokrinologie). Habilitoval v roce 1988 a profesorem psychiatrie UK se stal roku 1991. V roce 1990 se stal ředitelem Psychiatrického centra Praha (roku 2015 se změnil název na Národní ústav duševního zdraví), kde vykonával ředitelskou činnost až do roku 2021. Do roku 2020 byl také přednostou Kliniky psychiatrie a lékařské psychologie 3. Lékařské Fakulty UK. V letech 1990-97 působil jako děkan 3. LF UK (1997-2003 jako proděkan).
Höschl přispívá svými pracemi do Lidových novin, do časopisu Vesmír, Psychiatrie, Current Opinion in Psychiatry, Reflex, Praktický lékař a další.
Za svůj život obdržel spoustu ocenění. V roce 1997 získal Zlatou medaili UK, 2007 Cenu Nadace Universitas, roku 2008 se stal vítězem 7. ročníků soutěže Česká hlava a v roce 2019 získal Historickou medaili UK (za zásluhy v oboru psychiatrie).Kdo je Cyril Höschl? Životopis Cyril Höschl, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Základní údaje o osobě Cyril Höschl

Národnost: česká
Datum narození: 12. 11. 1949
Místo narození: Praha, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Cyril Höschl? Potom se podělte s kolegy prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte co je TikTok? Pamatujete si definici pojmu DNA? Rozumíte pojmu Součet? Vzpomněli byste si co znamená slovo Sumó?

Klíčová slova: lékařství, popis, kdy se narodil Cyril Höschl?, životopis, datum narození, kde se narodil Cyril Höschl?, informace, zajímavosti, kdo je Cyril Höschl?, místo narození, národnost, osobnost, Cyril Höschl, biografie, život, wiki

Pojem Cyril Höschl je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Cyril Höschl zkuste navštívit tyto odkazy

Hledejte bez špehování slovo Cyril Höschl ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cyril Höschl ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Cyril Höschl na Youtube

Zkusit najít frázi Cyril Höschl na Google.cz

Zkusit najít termín Cyril Höschl ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Cyril Höschl například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Cyril Höschl

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Cyril Höschl? Kdy se narodil Cyril Höschl? Kde se narodil Cyril Höschl? Cyril Höschl se nachází v sekci Lékařství

Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Doporučujeme vyhledat osobnost, osobu, člověka Cyril Höschl např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Cyril Höschl i v jiné kategorii než je lékařství.