Kdo je to?
Kdo je Cyril Höschl? Životopis Cyril Höschl, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Kdo je Cyril Höschl?

Kdo je Cyril Höschl? Životopis, informace, biografie, lékařství

Cyril Höschl je český vysokoškolský pedagog, profesor, bývalý děkan 3. Lékařské fakulty UK, psychiatr a také bývalý ředitel Psychiatrického centra Praha. Höschl se narodil v Praze a po základní škole navštěvoval Gymnázium F. X. Šaldy v Liberci, kde roku 1968 maturoval. Po maturitě se přesunul do rodné Prahy, kde nastoupil ke studiu Fakulty všeobecného lékařství Univerzity Karlovy. Titul MuDr. úspěšně získal roku 1974 (roku 1973 získal cenu pro nejlepšího studenta fakulty). Během studií působil dva roky jako asistent profesora Jana Štěpána v biochemickém ústavu. Z důvodu obsazenosti pražských postů v lékařských specializacích se Höschl rozhodl pro dráhu psychiatra. Právě od roku 1974 až doposud pracuje v pražských Bohnicích (mimo roky 1982-89). Po třech letech v ústavu dokončil atestaci I. stupně (obor psychiatrie), díky čemuž se také stal odborným asistentem na Lékařské fakultě hygienické na UK. II. atestaci získal v roce 1981. Kandidátem věd (CSc.) se stal roku 1982 díky své práci na téma Některé endokrinní aspekty lithiové profylaxe (obor psychoneuroendokrinologie). Habilitoval v roce 1988 a profesorem psychiatrie UK se stal roku 1991. V roce 1990 se stal ředitelem Psychiatrického centra Praha (roku 2015 se změnil název na Národní ústav duševního zdraví), kde vykonával ředitelskou činnost až do roku 2021. Do roku 2020 byl také přednostou Kliniky psychiatrie a lékařské psychologie 3. Lékařské Fakulty UK. V letech 1990-97 působil jako děkan 3. LF UK (1997-2003 jako proděkan).
Höschl přispívá svými pracemi do Lidových novin, do časopisu Vesmír, Psychiatrie, Current Opinion in Psychiatry, Reflex, Praktický lékař a další.
Za svůj život obdržel spoustu ocenění. V roce 1997 získal Zlatou medaili UK, 2007 Cenu Nadace Universitas, roku 2008 se stal vítězem 7. ročníků soutěže Česká hlava a v roce 2019 získal Historickou medaili UK (za zásluhy v oboru psychiatrie).Kdo je Cyril Höschl? Životopis Cyril Höschl, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Základní informace o osobě Cyril Höschl

Národnost: česká
Datum narození: 12. 11. 1949
Místo narození: Praha, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Cyril Höschl? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Víte co je TikTok? Víte co je Tantrická masáž? Rozumíte pojmu Mazanec? Vzpomněli byste si co označuje výraz Obsese?

Klíčová slova: zajímavosti, místo narození, vysvětlení, kde se narodil Cyril Höschl?, osobnost, kdy se narodil Cyril Höschl?, informace, biografie, narození, datum narození, wiki, osobnosti, Cyril Höschl, wikipedie, životopis, lékařství

Pojem Cyril Höschl je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat pojem Cyril Höschl na Google obrázcích

Najít termín Cyril Höschl ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Cyril Höschl ve Wikipedii

Najít heslo Cyril Höschl ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cyril Höschl ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Cyril Höschl například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Cyril Höschl?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Cyril Höschl? Kdy se narodil Cyril Höschl? Kde se narodil Cyril Höschl? Cyril Höschl je v kategorii Lékařství

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Cyril Höschl například v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Cyril Höschl i v jiné kategorii než je lékařství.