Kdo je to?
Kdo je to, byl Imám? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Imám? Lidé, náboženství

Kdo je to Imám?

Jaký je význam slova Imám? Co to znamená?

Imám je v současnosti označení pro muslimského duchovního, odborníka a učitele koránu, původně se jednalo o duchovní titul nebo označení pro arabského vladaře. V názoru na funkci imáma se rozchází sunnitské a šíitské náboženství. Sunnité považují za vůdce náboženské obce proroka, šíité imáma. Za prvního z imámů a proroků byl považován Adam, z dalších nejstarších je uváděn například Abrahám, Noe, Ježíš, Mojžíš či Muhammad. Další následovníci byli pak už pouze imámové.
Proč je potřebný úřad imáma? Představuje autoritu, která řeší výklady písma, vede obci věřících a funguje jako stabilní vůdce. Imám je ke své funkci předurčen, je nejlepším a je také neomylný. Tradičně ho volí Bůh, který imámovi sdělí jméno dalšího vůdce. Nástupce přichází až po smrti předchozího imáma, protože vždy může být pouze jeden.Kdo je to, byl Imám? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Imám? Lidé, náboženství

Budeme rádi, pokud budete definici slova Imám sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Movember? Vzpomenete si na definici slova Scopex? Víte, co je to Podstatné jméno? Vzpomněli byste si na význam slova Adherence?

Klíčová slova: informace, Imám, co znamená, přesný význam, definice, co je to Imám?, kdo to je, odborný výraz, etymologie, kdo je Imám?, synonymum, význam pojmu, termín, přesný výraz, formulace, vysvětlení

Pojem Imám je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít frázi Imám ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Imám ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Imám v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít Imám ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Imám například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Imám

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Imám? Kdo to byl Imám? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Imám? Definice pojmu Imám patří do sekce náboženství. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pokuste se vyhledat výraz, text, termín, pojem kupř. v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Imám i v jiné kategorii než v náboženství.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?