Kdo je to?
Kdo je to Imám? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Imám? Lidé, náboženství

Kdo je to Imám?

Jaký je význam slova Imám? Co to znamená?

Imám je v současnosti označení pro muslimského duchovního, odborníka a učitele koránu, původně se jednalo o duchovní titul nebo označení pro arabského vladaře. V názoru na funkci imáma se rozchází sunnitské a šíitské náboženství. Sunnité považují za vůdce náboženské obce proroka, šíité imáma. Za prvního z imámů a proroků byl považován Adam, z dalších nejstarších je uváděn například Abrahám, Noe, Ježíš, Mojžíš či Muhammad. Další následovníci byli pak už pouze imámové.
Proč je potřebný úřad imáma? Představuje autoritu, která řeší výklady písma, vede obci věřících a funguje jako stabilní vůdce. Imám je ke své funkci předurčen, je nejlepším a je také neomylný. Tradičně ho volí Bůh, který imámovi sdělí jméno dalšího vůdce. Nástupce přichází až po smrti předchozího imáma, protože vždy může být pouze jeden.Kdo je to Imám? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Imám? Lidé, náboženství

Budeme rádi, pokud budete definici slova Imám sdílet s kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Dmychadlo? Znáte pojem Crohnova nemoc? Víte, co je to Quartz? Vzpomenete si na definici slova Voucher?

Klíčová slova: pojem, odborný výraz, význam pojmu, přesný význam, etymologie, definice, heslo, Imám, informace, synonymum, vysvětlení, termín, slovo, přesný výraz, náboženství, Imám

Pojem Imám je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Imám doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Imám ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Imám ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Imám ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Imám ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Imám ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Imám například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Imám

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Imám? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Imám? Definice pojmu Imám je v kategorii Náboženství

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete též zkusit najít informace pojem, text, definici, třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v náboženství.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?