Kdo je to?
Kdo je to Imám? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Imám? Lidé, náboženství

Kdo je to Imám?

Jaký je význam slova Imám? Co to znamená?

Imám je v současnosti označení pro muslimského duchovního, odborníka a učitele koránu, původně se jednalo o duchovní titul nebo označení pro arabského vladaře. V názoru na funkci imáma se rozchází sunnitské a šíitské náboženství. Sunnité považují za vůdce náboženské obce proroka, šíité imáma. Za prvního z imámů a proroků byl považován Adam, z dalších nejstarších je uváděn například Abrahám, Noe, Ježíš, Mojžíš či Muhammad. Další následovníci byli pak už pouze imámové.
Proč je potřebný úřad imáma? Představuje autoritu, která řeší výklady písma, vede obci věřících a funguje jako stabilní vůdce. Imám je ke své funkci předurčen, je nejlepším a je také neomylný. Tradičně ho volí Bůh, který imámovi sdělí jméno dalšího vůdce. Nástupce přichází až po smrti předchozího imáma, protože vždy může být pouze jeden.Kdo je to Imám? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Imám? Lidé, náboženství

Definici slova Imám můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Dmychadlo? Znáte termín Hydroxid sodný? Víte, co je to Hortonův syndrom? Víte, co je to Dluhopis?

Klíčová slova: formulace, synonymum, náboženství, původ slova, lexikon, přesný výraz, přesný výraz, odborný výraz, význam pojmu, slovo, termín, wikipedie, náboženství, Imám, wiki, význam

Pojem Imám je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Imám hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Imám ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Imám v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Imám ve Wikipedii

Najít pojem Imám ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Imám ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Imám například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Co znamená Imám? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Imám? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Imám? Definice pojmu Imám je v kategorii Náboženství

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Můžete též vyzkoušet hledat informace pojem, výraz, termín, heslo dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než náboženství).

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?