Kdo je to?
Kdo je to Imám? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Imám? Lidé, náboženství

Kdo je to Imám?

Jaký je význam slova Imám? Co to znamená?

Imám je v současnosti označení pro muslimského duchovního, odborníka a učitele koránu, původně se jednalo o duchovní titul nebo označení pro arabského vladaře. V názoru na funkci imáma se rozchází sunnitské a šíitské náboženství. Sunnité považují za vůdce náboženské obce proroka, šíité imáma. Za prvního z imámů a proroků byl považován Adam, z dalších nejstarších je uváděn například Abrahám, Noe, Ježíš, Mojžíš či Muhammad. Další následovníci byli pak už pouze imámové.
Proč je potřebný úřad imáma? Představuje autoritu, která řeší výklady písma, vede obci věřících a funguje jako stabilní vůdce. Imám je ke své funkci předurčen, je nejlepším a je také neomylný. Tradičně ho volí Bůh, který imámovi sdělí jméno dalšího vůdce. Nástupce přichází až po smrti předchozího imáma, protože vždy může být pouze jeden.Kdo je to Imám? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Imám? Lidé, náboženství

Zaujalo vás slovo, termín Imám? Potom se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Dmychadlo? Znáte definici termínu Kotoučová pila? Víte, co je to Burčák? Pamatujete si definici pojmu Aperitiv?

Klíčová slova: formulace, etymologie, heslo, termín, původ slova, informace, význam pojmu, lexikon, přesný výraz, Imám, přesný výraz, popis, wiki, wikipedie, význam, náboženství

Pojem Imám je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Imám na Youtube

Hledat výraz Imám ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Imám ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Imám ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Imám například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Imám

Právě jste zjistili Kdo je to Imám? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Imám? Definice pojmu Imám se nachází v sekci Náboženství

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete též zkusit najít výraz, termín, heslo, výraz dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než náboženství).

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?