Kdo je to?
Kdo je to, byl Imám? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Imám? Lidé, náboženství

Kdo je to Imám?

Jaký je význam slova Imám? Co to znamená?

Imám je v současnosti označení pro muslimského duchovního, odborníka a učitele koránu, původně se jednalo o duchovní titul nebo označení pro arabského vladaře. V názoru na funkci imáma se rozchází sunnitské a šíitské náboženství. Sunnité považují za vůdce náboženské obce proroka, šíité imáma. Za prvního z imámů a proroků byl považován Adam, z dalších nejstarších je uváděn například Abrahám, Noe, Ježíš, Mojžíš či Muhammad. Další následovníci byli pak už pouze imámové.
Proč je potřebný úřad imáma? Představuje autoritu, která řeší výklady písma, vede obci věřících a funguje jako stabilní vůdce. Imám je ke své funkci předurčen, je nejlepším a je také neomylný. Tradičně ho volí Bůh, který imámovi sdělí jméno dalšího vůdce. Nástupce přichází až po smrti předchozího imáma, protože vždy může být pouze jeden.Kdo je to, byl Imám? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Imám? Lidé, náboženství

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Imám? s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Movember? Pamatujete si definici pojmu Želírovací cukr? Víte, co je to Podstatné jméno? Vzpomněli byste si co znamená slovo Pesar?

Klíčová slova: přesný výraz, význam, vysvětlení, pojem, kdo to je, význam slova, odborný výraz, co znamená, Imám, popis, popis, informace, synonymum, definice, termín, heslo

Pojem Imám je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat termín Imám ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Imám ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Imám na Youtube

Zkusit najít frázi Imám ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Imám například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Imám, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Imám? Kdo to byl Imám? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Imám? Definice pojmu Imám je v kategorii náboženství. Text vytvořen pro server Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se také najít pojem, definici, text, výraz řekněme v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než náboženství).

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?