Kdo je to?
Kdo je to, byl Imám? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Imám? Lidé, náboženství

Kdo je to Imám?

Jaký je význam slova Imám? Co to znamená?

Imám je v současnosti označení pro muslimského duchovního, odborníka a učitele koránu, původně se jednalo o duchovní titul nebo označení pro arabského vladaře. V názoru na funkci imáma se rozchází sunnitské a šíitské náboženství. Sunnité považují za vůdce náboženské obce proroka, šíité imáma. Za prvního z imámů a proroků byl považován Adam, z dalších nejstarších je uváděn například Abrahám, Noe, Ježíš, Mojžíš či Muhammad. Další následovníci byli pak už pouze imámové.
Proč je potřebný úřad imáma? Představuje autoritu, která řeší výklady písma, vede obci věřících a funguje jako stabilní vůdce. Imám je ke své funkci předurčen, je nejlepším a je také neomylný. Tradičně ho volí Bůh, který imámovi sdělí jméno dalšího vůdce. Nástupce přichází až po smrti předchozího imáma, protože vždy může být pouze jeden.Kdo je to, byl Imám? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Imám? Lidé, náboženství

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Imám? s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Naturopatie? Pamatujete si definici pojmu Cicer? Víte, co je to Underground? Vzpomněli byste si co znamená slovo Izotonický nápoj?

Klíčová slova: vysvětlení, popis, původ slova, formulace, popis, termín, definice, lexikon, co je to Imám?, co znamená, informace, náboženství, kdo to je, synonymum, přesný význam, heslo

Pojem Imám je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Imám

Hledat pojem Imám ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Imám na Google.cz

Najít výraz Imám ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Imám ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Imám například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Imám

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Imám? Kdo to byl Imám? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Imám? Definice pojmu Imám je v kategorii náboženství. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste též hledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v náboženství.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?