Kdo je to?
Kdo byl James Monroe? Životopis James Monroe, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

James Monroe

Kdo byl James Monroe? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

James Monroe (1758-1831) byl americký státník, který sloužil jako pátý prezident Spojených států v letech 1817 až 1825. Byl otcem zakladatelem Spojených států a členem Demokraticko-republikánské strany a posledním prezidentem dynastie Virginie.
Monroe se narodil v Westmoreland ve Virginii. Byl synem dobře situovaného plantážníka a sloužil jako poručík v kontinentální armádě během americké války za nezávislost. Později byl zvolen do Sněmovny reprezentantů a později do Senátu, kde v letech 1794 až 1796 působil jako ministr zahraničí.
Monroe byl pak jmenován jako pátý prezident Spojených států v roce 1817, následovat James Madison. Nejvíce si ho připomíná Monroeova doktrína, která byla vydána během jeho prezidentství. Tato doktrína deklarovala, že Spojené státy nebudou zasahovat do evropských záležitostí a budou chránit zájmy Nového světa před evropskou kolonizací.
Během svého prezidentování se Monroe také snažil posílit federální vládu a udržet jednotný národ. Snažil se prosazovat silnou ekonomiku prostřednictvím zřízení národní banky a schválením tarifu z roku 1816. Snažil se také podporovat vzdělání, když v roce 1819 podepsal návrh zákona, který založil University of Virginia.
Monroeovo předsednictví bylo poznamenáno Missourským kompromisem, který reguloval šíření otroctví na západních územích, a smlouvou z roku 1818, která urovnala spor o Oregonské území mezi Spojenými státy a Velkou Británií.
Po jeho prezidentství, Monroe odešel do svého domova ve Virginii, kde zemřel v roce 1831. Ačkoli jeho prezidentství je často přehlíženo, Monroe zanechal působivé dědictví. Byl posledním prezidentem z dynastie Virginie a jeho Monroeova doktrína zůstává důležitým základním kamenem americké zahraniční politiky a dotýká se všech centrálních politik, které vznikly.Kdo byl James Monroe? Životopis James Monroe, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě James Monroe

Národnost: americká
Datum narození: 28. dubna 1758
Místo narození: Westmoreland County, Virginie
Datum úmrtí: 4. července 1831

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou James Monroe sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Kronika? Pamatujete si definici pojmu Ekzém? Znáte pojem Rádius? Vzpomněli byste si co znamená slovo Skot?

Klíčová slova: nežijící, lexikon, wikipedie, politici, národnost, narození, vysvětlení, osobnost, datum úmrtí, James Monroe, biografie, kdo to je, zajímavosti, Kdy zemřel James Monroe, kdy se narodil James Monroe?, osobnosti

Pojem James Monroe je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu James Monroe

Vyhledat slovo James Monroe na Google obrázcích

Zkusit najít výraz James Monroe ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo James Monroe ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem James Monroe ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín James Monroe ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo James Monroe například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to James Monroe?

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl James Monroe? Kdy se narodil James Monroe? Kde se narodil James Monroe? Kdy zemřel James Monroe? James Monroe je v sekci Politici

Kategorie politici, poradce politiky, james Monroe, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka James Monroe řekněme třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost James Monroe i v jiné kategorii než je politici.