Kdo je to?
Kdo byl James Monroe? Životopis James Monroe, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo byl James Monroe?

Kdo byl James Monroe? Životopis, informace, biografie, politici

James Monroe (1758-1831) byl americký státník, který sloužil jako pátý prezident Spojených států v letech 1817 až 1825. Byl otcem zakladatelem Spojených států a členem Demokraticko-republikánské strany a posledním prezidentem dynastie Virginie.
Monroe se narodil v Westmoreland ve Virginii. Byl synem dobře situovaného plantážníka a sloužil jako poručík v kontinentální armádě během americké války za nezávislost. Později byl zvolen do Sněmovny reprezentantů a později do Senátu, kde v letech 1794 až 1796 působil jako ministr zahraničí.
Monroe byl pak jmenován jako pátý prezident Spojených států v roce 1817, následovat James Madison. Nejvíce si ho připomíná Monroeova doktrína, která byla vydána během jeho prezidentství. Tato doktrína deklarovala, že Spojené státy nebudou zasahovat do evropských záležitostí a budou chránit zájmy Nového světa před evropskou kolonizací.
Během svého prezidentování se Monroe také snažil posílit federální vládu a udržet jednotný národ. Snažil se prosazovat silnou ekonomiku prostřednictvím zřízení národní banky a schválením tarifu z roku 1816. Snažil se také podporovat vzdělání, když v roce 1819 podepsal návrh zákona, který založil University of Virginia.
Monroeovo předsednictví bylo poznamenáno Missourským kompromisem, který reguloval šíření otroctví na západních územích, a smlouvou z roku 1818, která urovnala spor o Oregonské území mezi Spojenými státy a Velkou Británií.
Po jeho prezidentství, Monroe odešel do svého domova ve Virginii, kde zemřel v roce 1831. Ačkoli jeho prezidentství je často přehlíženo, Monroe zanechal působivé dědictví. Byl posledním prezidentem z dynastie Virginie a jeho Monroeova doktrína zůstává důležitým základním kamenem americké zahraniční politiky a dotýká se všech centrálních politik, které vznikly.Kdo byl James Monroe? Životopis James Monroe, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě James Monroe

Národnost: americká
Datum narození: 28. dubna 1758
Místo narození: Westmoreland County, Virginie
Datum úmrtí: 4. července 1831

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je James Monroe? s dalšími lidmi na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Vasektomie? Rozumíte pojmu RSS? Znáte pojem Overlock? Znáte pojem Rasca?

Klíčová slova: vysvětlení, kdo je James Monroe?, wikipedie, národnost, datum narození, informace, datum úmrtí, kde se narodil James Monroe?, popis, zajímavosti, biografie, životopis, wiki, život, kdy se narodil James Monroe?, nežijící

Pojem James Monroe je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat pojem James Monroe ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem James Monroe na Youtube

Hledat heslo James Monroe ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo James Monroe na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem James Monroe ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo James Monroe například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby James Monroe

Právě nyní již víte Kdo byl James Monroe? Kdy se narodil James Monroe? Kde se narodil James Monroe? Kdy zemřel James Monroe? James Monroe je v kategorii Politici

Text napsán pro Superia.cz. Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka James Monroe řekněme ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost James Monroe i v jiné kategorii než je politici.