Kdo je to?
Kdo je Marcel Dionne? Životopis Marcel Dionne, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Marcel Dionne

Kdo je Marcel Dionne? Životopis, informace, biografie, sport

Marcel Dionne byl významný kanadský hokejista.
Do NHL byl Dionne draftován v roce 1971, začínal v týmu Detroit Red Wings. Od roku 1975 potom hrál za Los Angeles Kings, kde strávil své nejúspěšnější roky. Poslední část kariéry strávil v New York Rangers.
Přestože jde o jednoho z nejúspěšnějších hráčů historie NHL, nikdy nedosáhl na Stanley Cup. Jeho aktivní hokejová kariéry trvala 18 let - 1971-1989.
První roky strávené v Detroit Red Wings nebyly příliš úspěšné, neboť se tým nebyl schopný probojovat do play-off. Přechod do Los Angeles Kings byl pro Dionneho kariéru naprosto zásadní. Následujících 11 a půl sezóny v tomto týmu patřil mezi nejproduktivnější hráče NHL. Právě v tomto období si celkem osmkrát zahrál v NHL All-Star Game a několikrát byl zvolen do NHL First team All-Star. Jeho nejúspěšnější sezóna byla 1979-80, kdy nasbíral 179 bodů. V roce 1987 však přišly neshody s koučem Patem Quinnem a Dionne nakonec přešel k New York Rangers, kde bez většího úspěchu ukončil o dva roky později svou hokejovou kariéru.
Marcel Dionne spolu s kanadským týmem třikrát dosáhl na medaili z Mistrovství světa v ledním hokeji - má tři bronzy z let 1978, 1983 a 1986.
V roce 1992 byl Marcel Dione uveden do Hokejové síně slávy.Kdo je Marcel Dionne? Životopis Marcel Dionne, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Marcel Dionne

Národnost: kanadská
Datum narození: 3. srpna 1951
Místo narození: Drummondville, Québec, Kanada

Sdílejte tuto stránku s osobností Marcel Dionne s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Zdraví? Vzpomněli byste si co označuje výraz Chlorela? Pamatujete si definici pojmu Sladěnka? Znáte termín Region?

Klíčová slova: sport, Marcel Dionne, sport, biografie, zajímavosti, informace, kdo je Marcel Dionne?, wiki, život, osobnosti, wikipedie, popis, osobnost, životopis, narození, Marcel Dionne

Pojem Marcel Dionne je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat výraz Marcel Dionne ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Marcel Dionne ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Marcel Dionne v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Marcel Dionne ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Marcel Dionne ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Marcel Dionne například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Marcel Dionne? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Marcel Dionne? Kdy se narodil Marcel Dionne? Kde se narodil Marcel Dionne? Marcel Dionne patří do sekce Sport

Sepsáno redaktory Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Marcel Dionne dejme tomu v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marcel Dionne i v jiné kategorii než je sport.