Kdo je to?
Kdo je Marcel Dionne? Životopis Marcel Dionne, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Marcel Dionne

Kdo je Marcel Dionne? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Marcel Dionne byl významný kanadský hokejista.
Do NHL byl Dionne draftován v roce 1971, začínal v týmu Detroit Red Wings. Od roku 1975 potom hrál za Los Angeles Kings, kde strávil své nejúspěšnější roky. Poslední část kariéry strávil v New York Rangers.
Přestože jde o jednoho z nejúspěšnějších hráčů historie NHL, nikdy nedosáhl na Stanley Cup. Jeho aktivní hokejová kariéry trvala 18 let - 1971-1989.
První roky strávené v Detroit Red Wings nebyly příliš úspěšné, neboť se tým nebyl schopný probojovat do play-off. Přechod do Los Angeles Kings byl pro Dionneho kariéru naprosto zásadní. Následujících 11 a půl sezóny v tomto týmu patřil mezi nejproduktivnější hráče NHL. Právě v tomto období si celkem osmkrát zahrál v NHL All-Star Game a několikrát byl zvolen do NHL First team All-Star. Jeho nejúspěšnější sezóna byla 1979-80, kdy nasbíral 179 bodů. V roce 1987 však přišly neshody s koučem Patem Quinnem a Dionne nakonec přešel k New York Rangers, kde bez většího úspěchu ukončil o dva roky později svou hokejovou kariéru.
Marcel Dionne spolu s kanadským týmem třikrát dosáhl na medaili z Mistrovství světa v ledním hokeji - má tři bronzy z let 1978, 1983 a 1986.
V roce 1992 byl Marcel Dione uveden do Hokejové síně slávy.Kdo je Marcel Dionne? Životopis Marcel Dionne, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Marcel Dionne

Národnost: kanadská
Datum narození: 3. srpna 1951
Místo narození: Drummondville, Québec, Kanada

Tento text (Marcel Dionne) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem HIV? Víte co je Moluska? Pamatujete si definici pojmu Absolutorium? Vzpomněli byste si co označuje výraz Syndrom vyhoření?

Klíčová slova: Marcel Dionne, národnost, Marcel Dionne, životopis, biografie, osobnost, lexikon, wikipedie, vysvětlení, datum narození, zajímavosti, kdo je Marcel Dionne?, informace, kde se narodil Marcel Dionne?, narození, wiki

Pojem Marcel Dionne je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat frázi Marcel Dionne ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Marcel Dionne na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Marcel Dionne ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Marcel Dionne ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Marcel Dionne ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Marcel Dionne například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Marcel Dionne?

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Marcel Dionne? Kdy se narodil Marcel Dionne? Kde se narodil Marcel Dionne? Marcel Dionne patří do kategorie Sport

Kategorie sport, baletka, marcel Dionne, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Marcel Dionne dejme tomu například na české Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marcel Dionne i v jiné kategorii než je sport.