Kdo je to?
Kdo byl Dwight Eisenhower? Životopis Dwight Eisenhower, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Dwight Eisenhower

Kdo byl Dwight Eisenhower? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Dwight Eisenhower byl 34. prezidentem Spojených států amerických a také známým generálem. Jako vrchní velitel spojeneckých sil v Evropě v době druhé světové války měl přezdívku Ike. V nejvyšších složkách vojenských sil působil i po válce.
Vojenské funkce opustil v roce 1952, kdy nastoupil do vojenského důchodu, a své aktivity přesunul do vrcholné americké politiky. Za Republikánskou stranu byl Dwight Eisenhower nominován jako kandidát na prezidenta USA a v následných volbách se stal vítězem. Prezidentský úřad zastával po dvě funkční období až do roku 1961.Kdo byl Dwight Eisenhower? Životopis Dwight Eisenhower, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Dwight Eisenhower

Národnost: USA
Datum narození: 14. října 1890
Místo narození: Denison
Datum úmrtí: 28. března 1969

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Dwight Eisenhower sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Antika? Pamatujete si definici pojmu Novoluní? Víte co je Xenie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Archeologie?

Klíčová slova: wiki, popis, wikipedie, lexikon, politici, politici, národnost, nežijící, kde se narodil Dwight Eisenhower?, kdo je Dwight Eisenhower?, život, Dwight Eisenhower, kdo to je, kdy se narodil Dwight Eisenhower?, datum úmrtí, narození

Pojem Dwight Eisenhower je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Dwight Eisenhower v následujících vyhledávačích

Vyhledat heslo Dwight Eisenhower ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Dwight Eisenhower ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Dwight Eisenhower ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Dwight Eisenhower ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Dwight Eisenhower ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dwight Eisenhower například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Dwight Eisenhower

Teďka už zajisté víte Kdo byl Dwight Eisenhower? Kdy se narodil Dwight Eisenhower? Kde se narodil Dwight Eisenhower? Kdy zemřel Dwight Eisenhower? Dwight Eisenhower je v sekci Politici

Kategorie politici, sekretář politiky , dwight Eisenhower, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Dwight Eisenhower řekněme například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dwight Eisenhower i v jiné kategorii než je politici.