Kdo je to?
Kdo byl Dwight Eisenhower? Životopis Dwight Eisenhower, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo byl Dwight Eisenhower?

Kdo byl Dwight Eisenhower? Životopis, informace, biografie, politici

Dwight Eisenhower byl 34. prezidentem Spojených států amerických a také známým generálem. Jako vrchní velitel spojeneckých sil v Evropě v době druhé světové války měl přezdívku Ike. V nejvyšších složkách vojenských sil působil i po válce.
Vojenské funkce opustil v roce 1952, kdy nastoupil do vojenského důchodu, a své aktivity přesunul do vrcholné americké politiky. Za Republikánskou stranu byl Dwight Eisenhower nominován jako kandidát na prezidenta USA a v následných volbách se stal vítězem. Prezidentský úřad zastával po dvě funkční období až do roku 1961.Kdo byl Dwight Eisenhower? Životopis Dwight Eisenhower, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Dwight Eisenhower

Národnost: USA
Datum narození: 14. října 1890
Místo narození: Denison
Datum úmrtí: 28. března 1969

Tento text (Dwight Eisenhower) můžete samozřejmě sdílet s blízkými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Entizol? Vzpomněli byste si co znamená slovo Trojský kůň? Víte co je Optická síť? Víte co je Lecitin?

Klíčová slova: nežijící, lexikon, kde se narodil Dwight Eisenhower?, wiki, narození, Dwight Eisenhower, kdy se narodil Dwight Eisenhower?, národnost, wikipedie, Dwight Eisenhower, biografie, životopis, vysvětlení, politici, datum narození, místo narození

Pojem Dwight Eisenhower je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Dwight Eisenhower

Hledat videa s názvem Dwight Eisenhower na Youtube

Najít výraz Dwight Eisenhower na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Dwight Eisenhower ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Dwight Eisenhower ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dwight Eisenhower ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Dwight Eisenhower například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Dwight Eisenhower?

Nyní již víte Kdo byl Dwight Eisenhower? Kdy se narodil Dwight Eisenhower? Kde se narodil Dwight Eisenhower? Kdy zemřel Dwight Eisenhower? Dwight Eisenhower patří do kategorie Politici

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Dwight Eisenhower řekněme třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dwight Eisenhower i v jiné kategorii než je politici.