Kdo je to?
Kdo byl Dwight Eisenhower? Životopis Dwight Eisenhower, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo byl Dwight Eisenhower?

Kdo byl Dwight Eisenhower? Životopis, informace, biografie, politici

Dwight Eisenhower byl 34. prezidentem Spojených států amerických a také známým generálem. Jako vrchní velitel spojeneckých sil v Evropě v době druhé světové války měl přezdívku Ike. V nejvyšších složkách vojenských sil působil i po válce.
Vojenské funkce opustil v roce 1952, kdy nastoupil do vojenského důchodu, a své aktivity přesunul do vrcholné americké politiky. Za Republikánskou stranu byl Dwight Eisenhower nominován jako kandidát na prezidenta USA a v následných volbách se stal vítězem. Prezidentský úřad zastával po dvě funkční období až do roku 1961.Kdo byl Dwight Eisenhower? Životopis Dwight Eisenhower, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní údaje o osobě Dwight Eisenhower

Národnost: USA
Datum narození: 14. října 1890
Místo narození: Denison
Datum úmrtí: 28. března 1969

Zaujala vás biografie osobnosti Dwight Eisenhower? Potom se podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Entizol? Vzpomenete si na definici slova Vitiligo? Víte co je Moudrost? Vzpomněli byste si na význam slova Infinitiv?

Klíčová slova: místo narození, Kdy zemřel Dwight Eisenhower, Dwight Eisenhower, informace, kde se narodil Dwight Eisenhower?, wiki, lexikon, kdo je Dwight Eisenhower?, osobnosti, Dwight Eisenhower, nežijící, kdy se narodil Dwight Eisenhower?, národnost, zajímavosti, životopis, osobnost

Pojem Dwight Eisenhower je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít slovo Dwight Eisenhower ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Dwight Eisenhower ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dwight Eisenhower ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Dwight Eisenhower v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Dwight Eisenhower například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je Dwight Eisenhower? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Dwight Eisenhower? Kdy se narodil Dwight Eisenhower? Kde se narodil Dwight Eisenhower? Kdy zemřel Dwight Eisenhower? Dwight Eisenhower se nachází v sekci Politici

Sepsáno redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Dwight Eisenhower kupříkladu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dwight Eisenhower i v jiné kategorii než je politici.