Kdo je to?
Kdo je Vladimír Balaš? Životopis Vladimír Balaš, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Vladimír Balaš

Kdo je Vladimír Balaš? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Vladimír Balaš je český právník, specialista na ústavní a mezinárodní právo a politik. Od roku 2022 ministr školství České republiky.
Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. V oblasti práva se stal uznávaným specialistou a působil v řadě významných orgánů. Například byl ředitelem Ústavu státu a práva ČSAV a AV ČR nebo působil u Stálého arbitrážního soudu v Haagu.
Kromě toho se však věnuje hlavně pedagogické profesi a přednáší na vysokých školách - například na Karlově univerzitě, na Západočeské univerzitě v Plzni nebo na Policejní akademii České republiky.
S politikou začal již v 90. letech, kdy se v barvách ODS stal zastupitelem v Plzni. Svou další politickou kariéru spojil s hnutím STAN, za které uspěl taktéž v komunálních volbách v roce 2014, tentokrát na Praze 6.
V roce 2021 se stal poslancem Parlamentu České republiky (za hnutí STAN). V roce 2022 následoval další politický vrchol - stal se ministrem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Na tomto postu ve vládě Petra Fialy vystřídal Petra Gazdíka, který musel odstoupit po kauze Dozimetr. Nominace Vladimíra Balaše na tuto funkci byla opozicí i částí odborné veřejnosti kritizována, protože nemá profesní zkušenost s jiným než vysokoškolským stupněm vzdělávání.Kdo je Vladimír Balaš? Životopis Vladimír Balaš, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Vladimír Balaš

Národnost: česká
Datum narození: 20. dubna 1959
Místo narození: Prostějov

Popis osobnosti Vladimír Balaš můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Compliance? Pamatujete si definici pojmu Australský fotbal? Vzpomněli byste si na význam slova Brak? Vzpomněli byste si co znamená slovo DDHM?

Klíčová slova: životopis, lexikon, život, národnost, vysvětlení, wikipedie, Vladimír Balaš, osobnosti, politici, politici, narození, datum narození, informace, kdy se narodil Vladimír Balaš?, kde se narodil Vladimír Balaš?, popis

Pojem Vladimír Balaš je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít slovo Vladimír Balaš na Google obrázcích

Hledat pojem Vladimír Balaš ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Vladimír Balaš ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Vladimír Balaš ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Vladimír Balaš ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Vladimír Balaš například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Vladimír Balaš?

Nyní již víte Kdo je to Vladimír Balaš? Kdy se narodil Vladimír Balaš? Kde se narodil Vladimír Balaš? Vladimír Balaš je v sekci Politici

Kategorie politici, zrzka politička, vladimír Balaš, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Vladimír Balaš třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vladimír Balaš i v jiné kategorii než je politici.