Kdo je to?
Kdo je Vladimír Balaš? Životopis Vladimír Balaš, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Vladimír Balaš?

Kdo je Vladimír Balaš? Životopis, informace, biografie, politici

Vladimír Balaš je český právník, specialista na ústavní a mezinárodní právo a politik. Od roku 2022 ministr školství České republiky.
Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. V oblasti práva se stal uznávaným specialistou a působil v řadě významných orgánů. Například byl ředitelem Ústavu státu a práva ČSAV a AV ČR nebo působil u Stálého arbitrážního soudu v Haagu.
Kromě toho se však věnuje hlavně pedagogické profesi a přednáší na vysokých školách - například na Karlově univerzitě, na Západočeské univerzitě v Plzni nebo na Policejní akademii České republiky.
S politikou začal již v 90. letech, kdy se v barvách ODS stal zastupitelem v Plzni. Svou další politickou kariéru spojil s hnutím STAN, za které uspěl taktéž v komunálních volbách v roce 2014, tentokrát na Praze 6.
V roce 2021 se stal poslancem Parlamentu České republiky (za hnutí STAN). V roce 2022 následoval další politický vrchol - stal se ministrem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Na tomto postu ve vládě Petra Fialy vystřídal Petra Gazdíka, který musel odstoupit po kauze Dozimetr. Nominace Vladimíra Balaše na tuto funkci byla opozicí i částí odborné veřejnosti kritizována, protože nemá profesní zkušenost s jiným než vysokoškolským stupněm vzdělávání.Kdo je Vladimír Balaš? Životopis Vladimír Balaš, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Vladimír Balaš

Národnost: česká
Datum narození: 20. dubna 1959
Místo narození: Prostějov

Sdílejte tuto stránku s osobností Vladimír Balaš se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Dilema? Znáte definici termínu Mauzoleum? Vzpomněli byste si na význam slova Keylogger? Pamatujete si definici pojmu HHC?

Klíčová slova: wiki, datum narození, kde se narodil Vladimír Balaš?, životopis, místo narození, politici, život, wikipedie, zajímavosti, Vladimír Balaš, osobnost, kdy se narodil Vladimír Balaš?, národnost, biografie, narození, lexikon

Pojem Vladimír Balaš je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat výraz Vladimír Balaš ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vladimír Balaš ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Vladimír Balaš na Youtube

Vyhledat výraz Vladimír Balaš ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Vladimír Balaš ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Vladimír Balaš například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Vladimír Balaš

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Vladimír Balaš? Kdy se narodil Vladimír Balaš? Kde se narodil Vladimír Balaš? Vladimír Balaš se nachází v kategorii Politici

Napsáno redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Vladimír Balaš např. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vladimír Balaš i v jiné kategorii než je politici.