Kdo je to?
Kdo je to, byl Šíita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šíita? Lidé, náboženství

Kdo je to Šíita?

Jaký je význam slova Šíita? Co to znamená?

Šíita je vyznavač méně početné větve islámu. Šíité tvoří asi čtvrtinu, zbytek připadá na sunnity. K rozdělení na obě skupiny došlo po smrti proroka Mohameda v 7. století n.l. Sunnité uznali za Mohamedova pokračovatele Abú Bakra, zatímco šíité trvali na Mohamedově zeti Alím. Nejpočetnější skupiny šíitů žijí v Iráku, Íránu, Bahrajnu a Ázerbajdžánu.Kdo je to, byl Šíita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šíita? Lidé, náboženství

Sdílejte tuto stránku se slovem Šíita s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Hlezno? Vzpomněli byste si na význam slova Drobenka? Rozumíte pojmu Bigos? Znáte definici termínu Krtkův dort?

Klíčová slova: popis, pojem, popis, slovo, původ slova, synonymum, význam pojmu, přesný význam, informace, termín, kdo je Šíita?, odborný výraz, heslo, kdo to je, význam, etymologie

Pojem Šíita je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít slovo Šíita ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Šíita ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Šíita v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Šíita ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Šíita například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Co znamená Šíita? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Šíita? Kdo to byl Šíita? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Šíita? Definice pojmu Šíita je v sekci náboženství. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se také najít výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo kupříkladu v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než náboženství.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.