Kdo je to?
Kdo je to, byl Šíita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šíita? Lidé, náboženství

Kdo je to Šíita?

Jaký je význam slova Šíita? Co to znamená?

Šíita je vyznavač méně početné větve islámu. Šíité tvoří asi čtvrtinu, zbytek připadá na sunnity. K rozdělení na obě skupiny došlo po smrti proroka Mohameda v 7. století n.l. Sunnité uznali za Mohamedova pokračovatele Abú Bakra, zatímco šíité trvali na Mohamedově zeti Alím. Nejpočetnější skupiny šíitů žijí v Iráku, Íránu, Bahrajnu a Ázerbajdžánu.Kdo je to, byl Šíita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šíita? Lidé, náboženství

Zaujalo vás slovo, termín Šíita? Potom se podělte s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Euroval? Víte co je WTF? Rozumíte pojmu Ledová káva? Vzpomněli byste si co označuje výraz Fair play?

Klíčová slova: heslo, kdo je Šíita?, co je to Šíita?, popis, informace, synonymum, kdo to je, popis, náboženství, pojem, vysvětlení, význam, původ slova, lexikon, slovo, co znamená

Pojem Šíita je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Šíita v následujících zdrojích

Hledat výraz Šíita ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Šíita ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Šíita ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Šíita ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Šíita například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Co znamená Šíita? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Šíita? Kdo to byl Šíita? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Šíita? Definice pojmu Šíita se nachází v kategorii náboženství. Text vytvořen pro server Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít výraz, termín, heslo, výraz dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Šíita i v jiných kategoriích (než náboženství).

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.