Kdo je to?
Kdo je to, byl Šíita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šíita? Lidé, náboženství

Kdo je to Šíita?

Jaký je význam slova Šíita? Co to znamená?

Šíita je vyznavač méně početné větve islámu. Šíité tvoří asi čtvrtinu, zbytek připadá na sunnity. K rozdělení na obě skupiny došlo po smrti proroka Mohameda v 7. století n.l. Sunnité uznali za Mohamedova pokračovatele Abú Bakra, zatímco šíité trvali na Mohamedově zeti Alím. Nejpočetnější skupiny šíitů žijí v Iráku, Íránu, Bahrajnu a Ázerbajdžánu.Kdo je to, byl Šíita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šíita? Lidé, náboženství

Líbí se vám definice kdo je to Šíita? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Biopsie? Znáte termín Tavná pistole? Rozumíte pojmu Ambulance? Víte, co je to Horká čokoláda?

Klíčová slova: popis, pojem, slovo, synonymum, význam slova, původ slova, přesný význam, etymologie, vysvětlení, kdo je Šíita?, co je to Šíita?, wiki, termín, význam, formulace, Šíita

Pojem Šíita je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Šíita zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Šíita na Youtube

Hledat slovo Šíita ve Wikipedii

Hledat frázi Šíita ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Šíita ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Šíita například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Šíita, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Šíita? Kdo to byl Šíita? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Šíita? Definice pojmu Šíita je v kategorii náboženství. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete též zkusit najít výraz, slovo, definici, slovíčko např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Šíita v jiné sekci než náboženství.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.