Kdo je to?
Kdo je to, byl Šíita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šíita? Lidé, náboženství

Kdo je to Šíita?

Jaký je význam slova Šíita? Co to znamená?

Šíita je vyznavač méně početné větve islámu. Šíité tvoří asi čtvrtinu, zbytek připadá na sunnity. K rozdělení na obě skupiny došlo po smrti proroka Mohameda v 7. století n.l. Sunnité uznali za Mohamedova pokračovatele Abú Bakra, zatímco šíité trvali na Mohamedově zeti Alím. Nejpočetnější skupiny šíitů žijí v Iráku, Íránu, Bahrajnu a Ázerbajdžánu.Kdo je to, byl Šíita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šíita? Lidé, náboženství

Sdílejte tuto stránku se slovem Šíita s přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Euroval? Víte, co je to No-go zóna? Rozumíte pojmu Ledová káva? Rozumíte pojmu Polemika?

Klíčová slova: popis, popis, odborný výraz, co je to Šíita?, etymologie, formulace, slovo, přesný výraz, kdo je Šíita?, synonymum, wiki, heslo, pojem, náboženství, co znamená, definice

Pojem Šíita je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Šíita na Youtube

Vyhledat heslo Šíita ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Šíita ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Šíita ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Šíita například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Šíita

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Šíita? Kdo to byl Šíita? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Šíita? Definice pojmu Šíita je v kategorii náboženství. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste též hledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo dejme tomu například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Můžete se proto pokusit najít heslo Šíita i v jiné sekci než v náboženství.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.