Kdo je to?
Kdo je to Hermés? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hermés? Lidé, mytologie

Kdo je to Hermés?

Co znamená a jaký je význam slova Hermés?

Hermés je bájná postava - v řecké mytologii vystupoval jako bůh a také jako posel bohů.
Podle bájí měl široké pole působnosti. Byl bohem stád a obchodu, patronem cest a poutníků, ale i zlodějů. Byl synem nejvyššího boha Dia a sloužil jemu i ostatním bohům jako posel.
K jeho nejčastějším atributům patří okřídlené sandály, které odkazují právě k jeho úkolu posla, a také hůl, která odkazuje jak k putování, tak k hlídání stád.
V římské mytologii je jeho protějškem bůh Merkur.Kdo je to Hermés? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hermés? Lidé, mytologie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Hermés s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte co je Oldtimer? Vzpomněli byste si co znamená slovo Sponse? Rozumíte pojmu Honorář? Víte co je Kardio cvičení?

Klíčová slova: přesný výraz, wikipedie, popis, Hermés, formulace, Hermés, mytologie, původ slova, co znamená, odborný výraz, lexikon, mytologie, pojem, přesný výraz, definice, termín

Pojem Hermés je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít Hermés v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Hermés ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Hermés na Youtube

Zkusit najít výraz Hermés ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Hermés ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hermés například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Vysvětlení významu slova Hermés, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Hermés? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hermés? Definice pojmu Hermés se nachází v sekci Mytologie

Napsáno redaktory Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, definici, text, výraz řekněme například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle různých oborů. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v mytologie.