Kdo je to?
Kdo byl Viktorie? Životopis Viktorie, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Kdo byl Viktorie?

Kdo byl Viktorie? Životopis, informace, biografie, panovníci

Viktorie, původně Alexandrina Victoria, byla jednou z nejvýznamnějších evropských panovnic. V roce 1837 se stala královnou Spojeného království Velké Británie a Irska a také (od roku 1876) císařovnou Indie. Vládla déle než 63 let a její doba je nazývána viktoriánským obdobím.
Za její vlády prošla britská území obrovským rozvojem v oblasti průmyslu, politiky, vědy i vojenství. Británie byla mocensky na vrcholu a Viktorie se stala symbolem britské moci. Sama pocházela z hannoverské dynastie, současná královna Alžběta II. je její pravnučkou.Kdo byl Viktorie? Životopis Viktorie, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Hlavní data o osobě Viktorie

Národnost: Spojené království
Datum narození: 24. května 1819
Místo narození: Londýn
Datum úmrtí: 22. ledna 1901

Sdílejte tuto stránku s osobností Viktorie s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Studená válka? Víte, co je to Juta? Znáte pojem Čtenářský deník? Rozumíte pojmu Molitan?

Klíčová slova: datum úmrtí, Viktorie, osobnosti, místo narození, Viktorie, zajímavosti, kdo to je, osobnost, narození, životopis, národnost, život, datum narození, Kdy zemřel Viktorie, nežijící, národnost

Pojem Viktorie je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít slovo Viktorie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Viktorie ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Viktorie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Viktorie ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Viktorie ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Viktorie například ve videích na Youtube, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Viktorie

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Viktorie? Kdy se narodil Viktorie? Kde se narodil Viktorie? Kdy zemřel Viktorie? Viktorie je v kategorii Panovníci

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Viktorie řekněme v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Viktorie i v jiné kategorii než je panovníci.