Kdo je to?
Kdo byl Viktorie? Životopis Viktorie, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Viktorie?

Kdo to byl Viktorie? Stručný životopis

Viktorie, původně Alexandrina Victoria, byla jednou z nejvýznamnějších evropských panovnic. V roce 1837 se stala královnou Spojeného království Velké Británie a Irska a také (od roku 1876) císařovnou Indie. Vládla déle než 63 let a její doba je nazývána viktoriánským obdobím.
Za její vlády prošla britská území obrovským rozvojem v oblasti průmyslu, politiky, vědy i vojenství. Británie byla mocensky na vrcholu a Viktorie se stala symbolem britské moci. Sama pocházela z hannoverské dynastie, současná královna Alžběta II. je její pravnučkou.Kdo byl Viktorie? Životopis Viktorie, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní informace o osobě Viktorie

Národnost: Spojené království
Datum narození: 24. května 1819
Místo narození: Londýn
Datum úmrtí: 22. ledna 1901

Popis osobnosti Viktorie můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Ratejna? Víte co je Prostata? Znáte pojem VoIP? Vzpomněli byste si co označuje výraz Absolutorium?

Klíčová slova: význam pojmu, wiki, lexikon, význam, Viktorie, pojem, kdo to je, formulace, definice, etymologie, vysvětlení, heslo, popis, synonymum, informace, význam slova

Pojem Viktorie je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledejte bez špehování slovo Viktorie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Viktorie na Google.cz

Hledat slovo Viktorie v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Viktorie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Viktorie například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve Wikipedii, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Viktorie

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Viktorie? Kdo to byl Viktorie? Kdy se narodil Viktorie? Kde se narodil Viktorie? Kdy zemřel Viktorie? Viktorie se nachází v sekci panovníci. Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Viktorie dejme tomu třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Viktorie i v jiné kategorii než je panovníci.