Kdo je to?
Kdo byl Dmitrij Ivanovič Mendělejev? Životopis Dmitrij Ivanovič Mendělejev, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Dmitrij Ivanovič Mendělejev

Kdo byl Dmitrij Ivanovič Mendělejev? Životopis, informace, biografie, věda

Dmitrij Ivanovič Mendělejev byl chemik a fyzik. V dětství trávil hodně času ve sklárně, kterou provozovala jeho matka. To mělo velký význam pro budoucí vědeckou dráhu, protože díky pozorování sklářských procesů začal obdivovat chemicko-fyzikální děje a přeměny. Po vystudování gymnázia se rodina přesunula do Petrohradu a Mendělejev začal studovat Fakultu fyziky a matematiky na Hlavním pedagogickém institutu. Stal se velmi úspěšným studentem a mohl pokračovat v magisterském studiu, ale kvůli špatnému zdraví se raději přestěhoval do jižněji položené Oděsy. Poté se však vrátil a dokončil magisterské studium. Pro rozšíření vzdělání odcestoval do Evropy a usadil se v německém Heidelbergu, kde si zařídil vlastní laboratoř. Po návratu do Ruska se usadil v Petrohradu, působil na tamní univerzitě a spoluzaložil Ruskou chemickou společnost.
Mendělejev napsal několik stovek prací o rozmanitých tématech. Během psaní učebnice o chemii se začal zabývat tříděním chemických prvků. Použil periodickou závislost na atomové hmotnosti a formuloval Periodický zákon, na jehož základě byla následně vytvořena periodická tabulka prvků. Vedle toho se celý život věnoval technologickým inovacím v zemědělství, zdokonaloval hnojiva a pracoval na vlastním statku. Výzkum plynů zužitkoval při návrhu, aby se balony plnily raději vodíkem než svítiplynem. Získal velkou popularitu, ale jeho kandidatury do Ruské akademie věd byly z politických důvodů vždy zamítnuty.Kdo byl Dmitrij Ivanovič Mendělejev? Životopis Dmitrij Ivanovič Mendělejev, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní data o osobě Dmitrij Ivanovič Mendělejev

Národnost: ruská
Datum narození: 8. února 1834
Místo narození: Tobolsk, Rusko
Datum úmrtí: 2. února 1907

Sdílejte tuto stránku s osobností Dmitrij Ivanovič Mendělejev se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Hydrops žlučníku? Rozumíte pojmu Dislokace? Víte, co je to Povodí? Znáte pojem Epilepsie?

Klíčová slova: zajímavosti, osobnost, Dmitrij Ivanovič Mendělejev, kdy se narodil Dmitrij Ivanovič Mendělejev?, věda, wiki, datum úmrtí, Dmitrij Ivanovič Mendělejev, narození, místo narození, kde se narodil Dmitrij Ivanovič Mendělejev?, život, osobnosti, životopis, Kdy zemřel Dmitrij Ivanovič Mendělejev, národnost

Pojem Dmitrij Ivanovič Mendělejev je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Dmitrij Ivanovič Mendělejev zkuste tyto odkazy

Hledejte bez špehování slovo Dmitrij Ivanovič Mendělejev ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Dmitrij Ivanovič Mendělejev ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Dmitrij Ivanovič Mendělejev ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dmitrij Ivanovič Mendělejev ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Dmitrij Ivanovič Mendělejev v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Dmitrij Ivanovič Mendělejev například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, v metavyhledávači Info.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Dmitrij Ivanovič Mendělejev

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Dmitrij Ivanovič Mendělejev? Kdy se narodil Dmitrij Ivanovič Mendělejev? Kde se narodil Dmitrij Ivanovič Mendělejev? Kdy zemřel Dmitrij Ivanovič Mendělejev? Dmitrij Ivanovič Mendělejev se nachází v kategorii Věda

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Dmitrij Ivanovič Mendělejev řekněme například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dmitrij Ivanovič Mendělejev i v jiné kategorii než je věda.