Kdo je to?
Kdo je Klaus Schwab? Životopis Klaus Schwab, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Kdo je Klaus Schwab?

Kdo je Klaus Schwab? Životopis, informace, biografie, politika

Klaus Schwab je německý ekonom. Zakladatel Světového ekonomického fóra.
Narodil se v Německu, jeho rodina však pocházela ze Švýcarska, kam se později vraceli a Klaus Schwab tam dnes žije.
Vystudoval několik univerzit - Swiss Federal Institute of Technology, ekonomii na University of Fribourg a veřejnou správu na Harvard University.
Následně začal Klaus Schwab vyučovat ekonomické předměty na univerzitě v Ženevě. V tomto období Schwab publikoval řadu knih a odborných článků věnovaných ekonomickým tématům a stal se světově známým ekonomem.
V roce 1971 založil Klaus Schwab Světové ekonomické fórum (World Economic Forum, WEF). Jde o neziskovou organizaci, která se zaobírá aktuálními tématy v oblasti ekonomie, životního prostředí, společenských problémů či řešení mezinárodních konfliktů. Zřejmě nejznámější akcí této organizace je každoroční setkání světových lídrů, byznysmenů a významných osobností společenského života v Davosu - zde se debatují aktuální otázky, dochází k řadě dohod a vzniku nových projektů. WEF se postupně stala vlivnou organizací, která financuje i vědu a výzkum, spolupracuje s firmami po celém světě a má ambici i k řešení mezistátních konfliktů.
Vzhledem k tomu, že je WEF neformální platformou a její vliv a působení není pro veřejnost snadné kontrolovat, stává se WEF a spolu s ní i Klaus Schwab častým předmětem konspiračních teorií. K tomu do určité míry přispěl i sám Schwab, když v roce 2020 vydal po světové koronavirové pandemii knihu Covid-19: Velký reset, ve které v podstatě avizuje vznik nového světového řádu. Za neprůhledné financování a fungování však není WEF kritizován je dezinformátory, ale též standardními institucemi.
Klaus Schwab je držitelem řady významných světových ocenění a řádů.Kdo je Klaus Schwab? Životopis Klaus Schwab, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Základní informace o osobě Klaus Schwab

Národnost: německá
Datum narození: 30. března 1938
Místo narození: Ravensburg, Německo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Klaus Schwab? s vašimi kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Canisterapie? Znáte termín Etologie? Znáte definici termínu Karaoke? Víte, co je to Cuba Libre?

Klíčová slova: osobnosti, wiki, vysvětlení, život, osobnost, národnost, životopis, kde se narodil Klaus Schwab?, zajímavosti, kdo je Klaus Schwab?, místo narození, Klaus Schwab, narození, popis, kdy se narodil Klaus Schwab?, politika

Pojem Klaus Schwab je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Klaus Schwab lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Klaus Schwab ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Klaus Schwab ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Klaus Schwab na Youtube

Najít heslo Klaus Schwab ve Wikipedii

Hledat frázi Klaus Schwab ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Klaus Schwab například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Klaus Schwab? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Klaus Schwab? Kdy se narodil Klaus Schwab? Kde se narodil Klaus Schwab? Klaus Schwab je v kategorii Politika

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Klaus Schwab dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Klaus Schwab i v jiné kategorii než je politika.