Kdo je to?
Kdo je Klaus Schwab? Životopis Klaus Schwab, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Klaus Schwab

Kdo je Klaus Schwab? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politika

Klaus Schwab je německý ekonom. Zakladatel Světového ekonomického fóra.
Narodil se v Německu, jeho rodina však pocházela ze Švýcarska, kam se později vraceli a Klaus Schwab tam dnes žije.
Vystudoval několik univerzit - Swiss Federal Institute of Technology, ekonomii na University of Fribourg a veřejnou správu na Harvard University.
Následně začal Klaus Schwab vyučovat ekonomické předměty na univerzitě v Ženevě. V tomto období Schwab publikoval řadu knih a odborných článků věnovaných ekonomickým tématům a stal se světově známým ekonomem.
V roce 1971 založil Klaus Schwab Světové ekonomické fórum (World Economic Forum, WEF). Jde o neziskovou organizaci, která se zaobírá aktuálními tématy v oblasti ekonomie, životního prostředí, společenských problémů či řešení mezinárodních konfliktů. Zřejmě nejznámější akcí této organizace je každoroční setkání světových lídrů, byznysmenů a významných osobností společenského života v Davosu - zde se debatují aktuální otázky, dochází k řadě dohod a vzniku nových projektů. WEF se postupně stala vlivnou organizací, která financuje i vědu a výzkum, spolupracuje s firmami po celém světě a má ambici i k řešení mezistátních konfliktů.
Vzhledem k tomu, že je WEF neformální platformou a její vliv a působení není pro veřejnost snadné kontrolovat, stává se WEF a spolu s ní i Klaus Schwab častým předmětem konspiračních teorií. K tomu do určité míry přispěl i sám Schwab, když v roce 2020 vydal po světové koronavirové pandemii knihu Covid-19: Velký reset, ve které v podstatě avizuje vznik nového světového řádu. Za neprůhledné financování a fungování však není WEF kritizován je dezinformátory, ale též standardními institucemi.
Klaus Schwab je držitelem řady významných světových ocenění a řádů.Kdo je Klaus Schwab? Životopis Klaus Schwab, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Hlavní informace o osobě Klaus Schwab

Národnost: německá
Datum narození: 30. března 1938
Místo narození: Ravensburg, Německo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Klaus Schwab sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Čubrica? Pamatujete si definici pojmu Filumenie? Znáte definici termínu OSVČ? Vzpomněli byste si co znamená slovo Konvertoplán?

Klíčová slova: wiki, osobnosti, narození, biografie, datum narození, popis, vysvětlení, život, kdo je Klaus Schwab?, politika, wikipedie, informace, Klaus Schwab, zajímavosti, kde se narodil Klaus Schwab?, politika

Pojem Klaus Schwab je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Klaus Schwab lze najít v následujících zdrojích

Hledat výraz Klaus Schwab ve Wikipedii

Hledat termín Klaus Schwab ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Klaus Schwab ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Klaus Schwab ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Klaus Schwab ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Klaus Schwab například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Klaus Schwab? Stručná biografie

Právě jste zjistili Kdo je to Klaus Schwab? Kdy se narodil Klaus Schwab? Kde se narodil Klaus Schwab? Klaus Schwab je v sekci Politika

Kategorie politika, sekretářka, klaus Schwab, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Klaus Schwab kupříkladu v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Klaus Schwab i v jiné kategorii než je politika.