Kdo je to?
Kdo je to Amancio Ortega? Životopis Amancio Ortega, lidé, osobnosti z podnikání

Kdo je to Amancio Ortega?

Kdo je to Amancio Ortega? Stručný životopis

Amancio Ortega, celým jménem Amancio Ortega Gaona, je milionář a podnikatel španělského původu. V oblasti módy začal pracovat již jako dítě, byl poslíčkem ve společnosti s luxusním ošacením. Postupně se dostal až na pozici vedoucího obchodu a rozhodl se jít nezávislou cestou. Založil si společnost, která měla vyrábět módu za dostupnou cenu. V roce 1975 vstoupil na trh se značkou Zara. Zaru a další značky pak zahrnul pod společnost Inditex a po vstupu na burzu se stal nejbohatším Španělem.
Amancio Ortega podniká i v dalších oblastech a věnuje se i charitě.Kdo je to Amancio Ortega? Životopis Amancio Ortega, lidé, osobnosti z podnikání

Základní údaje o osobě Amancio Ortega

Národnost: Španělsko
Datum narození: 28.3.1936
Místo narození: Provincie León

Zaujala vás biografie osobnosti Amancio Ortega? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Otoneurologie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Gurmar? Vzpomněli byste si na význam slova Performance? Znáte termín Kosmatice?

Klíčová slova: co znamená, kdo je Amancio Ortega?, podnikání, význam slova, co je to Amancio Ortega?, popis, slovo, etymologie, lexikon, definice, informace, formulace, termín, Amancio Ortega, význam, synonymum

Pojem Amancio Ortega je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít termín Amancio Ortega ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Amancio Ortega ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Amancio Ortega ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Amancio Ortega ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Amancio Ortega například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Amancio Ortega

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Amancio Ortega? Kdo to byl Amancio Ortega? Kdy se narodil Amancio Ortega? Kde se narodil Amancio Ortega? Amancio Ortega se nachází v sekci podnikání. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Amancio Ortega řekněme například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Amancio Ortega i v jiné kategorii než je podnikání.