Kdo je to?
Kdo je Amancio Ortega? Životopis Amancio Ortega, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Kdo je Amancio Ortega?

Kdo je Amancio Ortega? Životopis, informace, biografie, podnikání

Amancio Ortega, celým jménem Amancio Ortega Gaona, je milionář a podnikatel španělského původu. V oblasti módy začal pracovat již jako dítě, byl poslíčkem ve společnosti s luxusním ošacením. Postupně se dostal až na pozici vedoucího obchodu a rozhodl se jít nezávislou cestou. Založil si společnost, která měla vyrábět módu za dostupnou cenu. V roce 1975 vstoupil na trh se značkou Zara. Zaru a další značky pak zahrnul pod společnost Inditex a po vstupu na burzu se stal nejbohatším Španělem.
Amancio Ortega podniká i v dalších oblastech a věnuje se i charitě.Kdo je Amancio Ortega? Životopis Amancio Ortega, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Základní informace o osobě Amancio Ortega

Národnost: Španělsko
Datum narození: 28.3.1936
Místo narození: Provincie León

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Amancio Ortega? s vašimi známými a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Zelený čtvrtek? Znáte termín Testosteron? Vzpomněli byste si na význam slova Hustota? Víte, co je to Ramadán?

Klíčová slova: podnikání, Amancio Ortega, popis, datum narození, kdo je Amancio Ortega?, životopis, biografie, život, osobnost, Amancio Ortega, wiki, vysvětlení, národnost, podnikání, narození, informace

Pojem Amancio Ortega je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Amancio Ortega v dalších zdrojích

Najít slovo Amancio Ortega ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Amancio Ortega na Google.cz

Vyhledat pojem Amancio Ortega ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Amancio Ortega ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Amancio Ortega ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Amancio Ortega například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Amancio Ortega

Právě nyní již víte Kdo je to Amancio Ortega? Kdy se narodil Amancio Ortega? Kde se narodil Amancio Ortega? Amancio Ortega se nachází v kategorii Podnikání

Text vytvořen pro server Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Amancio Ortega např. ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Amancio Ortega i v jiné kategorii než je podnikání.