Kdo je to?
Kdo je Amancio Ortega? Životopis Amancio Ortega, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Amancio Ortega

Kdo je Amancio Ortega? Životopis, informace, biografie, podnikání

Amancio Ortega, celým jménem Amancio Ortega Gaona, je milionář a podnikatel španělského původu. V oblasti módy začal pracovat již jako dítě, byl poslíčkem ve společnosti s luxusním ošacením. Postupně se dostal až na pozici vedoucího obchodu a rozhodl se jít nezávislou cestou. Založil si společnost, která měla vyrábět módu za dostupnou cenu. V roce 1975 vstoupil na trh se značkou Zara. Zaru a další značky pak zahrnul pod společnost Inditex a po vstupu na burzu se stal nejbohatším Španělem.
Amancio Ortega podniká i v dalších oblastech a věnuje se i charitě.Kdo je Amancio Ortega? Životopis Amancio Ortega, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Hlavní informace o osobě Amancio Ortega

Národnost: Španělsko
Datum narození: 28.3.1936
Místo narození: Provincie León

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Amancio Ortega sdílet s ostatnímiprostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Úroková sazba? Vzpomněli byste si co znamená slovo Báchorka? Vzpomněli byste si na význam slova Loch? Víte co je Hybridní televize?

Klíčová slova: osobnosti, informace, lexikon, popis, životopis, podnikání, datum narození, místo narození, vysvětlení, Amancio Ortega, osobnost, wikipedie, národnost, narození, kdo je Amancio Ortega?, podnikání

Pojem Amancio Ortega je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat slovo Amancio Ortega ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Amancio Ortega v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Amancio Ortega ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Amancio Ortega na Google.cz

Hledat heslo Amancio Ortega ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Amancio Ortega například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Amancio Ortega?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Amancio Ortega? Kdy se narodil Amancio Ortega? Kde se narodil Amancio Ortega? Amancio Ortega se nachází v sekci Podnikání

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Amancio Ortega kupř. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Amancio Ortega i v jiné kategorii než je podnikání.