Kdo je to?
Kdo je Denisa Křížová? Životopis Denisa Křížová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Denisa Křížová

Kdo je Denisa Křížová? Životopis, informace, biografie, sport

Denisa Křížová je česká reprezentantka v ledním hokeji a hokejbale. Křížová se narodila v Horní Cerekevi. V dětství začala hrát lední hokej a hokejbal. V sezóně 2007/2008 se dostala do hokejového juniorského týmu HC Slavia Praha. Ve Slavii strávila 2 roky. V 16 letech začala reprezentovat Českou republiku v týmu do 18 let.
V 17 letech se přestěhovala do USA, kde začala v sezóně 2011-2012 hrát za tým National Sports Academy. V tomto družstvu hrála v letech 2011-2014. Následně se stala hráčkou univerzitního týmu Northeastern University, kde odehrála 4 sezóny (2014-2018). Za 4 roky odehrála 143 zápasů, ve kterých nasbírala 169 kanadských bodů, čímž se stala šestou nejúspěšnější hráčkou v historii univerzity.
Roku 2017 se Křížová stala vůbec první Češkou v historii, která byla draftována týmem Connecticut Whale z nejlepší ženské hokejové ligy světa NWHL jako 13. v pořadí. V následujícím roce podepsala první profesionální smlouvu s klubem Boston Pride. V Bostonu však odehrála pouze jednu sezónu (2018-2019).
Po sezóně se odstěhovala do Švédska, kde odehrála 3 sezóny v týmu Brynäs IF (2019-2022). Po třech letech ve Švédsku se vrátila opět do USA. Upsala se týmu Minnesota Whitecaps hrající NWHL.
Na mezinárodní scéně Křížová reprezentovala ČR na MS žen IIHF 2016 v Kanadě. V roce 2022 vybojovala s ženskou reprezentací bronzové medaile na MS v Dánsku. Ve stejném roce Křížová reprezentovala ČR na Zimních olympijských hrách v Pekingu. Ženský tým vypadl ve čtvrtfinále s USA.
Jako hokejbalistka se Křížová zúčastnila mistrovství světa 2015 ve Švýcarsku (stříbro), 2017 v České republice (bronz) a 2022 v Kanadě (stříbro).Kdo je Denisa Křížová? Životopis Denisa Křížová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Denisa Křížová

Národnost: česká
Datum narození: 3. 11. 1994
Místo narození: Horní Cerekev, Česká republika

Popis osobnosti Denisa Křížová můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Pedig? Víte co je Camembert? Vzpomenete si na definici slova Pedig? Vzpomněli byste si co označuje výraz Šestinedělí?

Klíčová slova: biografie, zajímavosti, informace, kdo je Denisa Křížová?, sport, datum narození, osobnosti, wiki, sport, narození, popis, kdy se narodila Denisa Křížová?, životopis, kde se narodila Denisa Křížová?, Denisa Křížová, osobnost

Pojem Denisa Křížová je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat výraz Denisa Křížová ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Denisa Křížová ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Denisa Křížová ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Denisa Křížová na Google obrázcích

Hledat frázi Denisa Křížová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Denisa Křížová například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Denisa Křížová? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Denisa Křížová? Kdy se narodila Denisa Křížová? Kde se narodila Denisa Křížová? Denisa Křížová se nachází v kategorii Sport

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Denisa Křížová dejme tomu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Denisa Křížová i v jiné kategorii než je sport.