Kdo je to?
Kdo byl Antonín Frič? Životopis Antonín Frič, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Antonín Frič?

Kdo byl Antonín Frič? Životopis, informace, biografie, věda

Antonín Frič byl přírodovědec, pedagog, geolog a paleontolog. Jeho otec Josef Frič byl právník a politik. Scházeli se u něj umělci a vědci, takže byl Antonín Frič obklopen významnými osobnostmi své doby. Vystudoval pražské Akademické gymnázium a začal vypomáhat v pražských muzeích. Studoval na právnické fakultě, ale po několika letech přestoupil na lékařskou fakultu. Účastnil se přírodovědeckých cest a postupně se začal zabývat hlavně paleontologií. Od roku 1890 byl členem České akademie věd. Kvůli kloubnímu onemocnění často navštěvoval lázeňské město Lázně Bělohrad, kde zřídil přírodovědné muzeum. Působil také v Národním muzeu. Zařídil například zakoupení kostry plejtváka, která dodnes tvoří důležitý symbol muzea.
Jeho paleontologický výzkum se zaměřoval zejména na prvohory a druhohory. Popsal jediného ptakoještěra nalezeného na českém území, jehož kostru našli dělníci v lomu poblíž Chocně a kterého pojmenoval Cretornis hlavaci. Popsal rovněž plesiosaura jménem Cimoliasaurus teplicensis, který byl nalezen nedaleko Teplic. Vedle toho popsal také fosilie některých dinosaurů. Zajímal se o ichtyologii a napsal o českých rybách několik knih.Kdo byl Antonín Frič? Životopis Antonín Frič, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní údaje o osobě Antonín Frič

Národnost: česká
Datum narození: 30. července 1832
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 15. listopadu 1913

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Antonín Frič s jinými lidmina Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Prevenar 13? Pamatujete si definici pojmu Udržitelný rozvoj? Znáte termín ROFL? Vzpomněli byste si co znamená slovo Místopis?

Klíčová slova: kdy se narodil Antonín Frič?, nežijící, biografie, osobnost, datum narození, národnost, kde se narodil Antonín Frič?, popis, kdo to je, věda, informace, místo narození, život, zajímavosti, narození, Antonín Frič

Pojem Antonín Frič je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Antonín Frič v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Antonín Frič ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Antonín Frič ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Antonín Frič ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Antonín Frič ve Wikislovníku

Najít heslo Antonín Frič na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonín Frič například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Antonín Frič? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Antonín Frič? Kdy se narodil Antonín Frič? Kde se narodil Antonín Frič? Kdy zemřel Antonín Frič? Antonín Frič je v kategorii Věda

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Antonín Frič kupříkladu v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Antonín Frič i v jiné kategorii než je věda.