Kdo je to?
Kdo byl Antonín Frič? Životopis Antonín Frič, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Antonín Frič?

Kdo byl Antonín Frič? Životopis, informace, biografie, věda

Antonín Frič byl přírodovědec, pedagog, geolog a paleontolog. Jeho otec Josef Frič byl právník a politik. Scházeli se u něj umělci a vědci, takže byl Antonín Frič obklopen významnými osobnostmi své doby. Vystudoval pražské Akademické gymnázium a začal vypomáhat v pražských muzeích. Studoval na právnické fakultě, ale po několika letech přestoupil na lékařskou fakultu. Účastnil se přírodovědeckých cest a postupně se začal zabývat hlavně paleontologií. Od roku 1890 byl členem České akademie věd. Kvůli kloubnímu onemocnění často navštěvoval lázeňské město Lázně Bělohrad, kde zřídil přírodovědné muzeum. Působil také v Národním muzeu. Zařídil například zakoupení kostry plejtváka, která dodnes tvoří důležitý symbol muzea.
Jeho paleontologický výzkum se zaměřoval zejména na prvohory a druhohory. Popsal jediného ptakoještěra nalezeného na českém území, jehož kostru našli dělníci v lomu poblíž Chocně a kterého pojmenoval Cretornis hlavaci. Popsal rovněž plesiosaura jménem Cimoliasaurus teplicensis, který byl nalezen nedaleko Teplic. Vedle toho popsal také fosilie některých dinosaurů. Zajímal se o ichtyologii a napsal o českých rybách několik knih.Kdo byl Antonín Frič? Životopis Antonín Frič, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní informace o osobě Antonín Frič

Národnost: česká
Datum narození: 30. července 1832
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 15. listopadu 1913

Popis osobnosti Antonín Frič můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Prevenar 13? Znáte definici termínu Xantan E 415? Znáte termín Lesopark? Pamatujete si definici pojmu Nikasil?

Klíčová slova: datum narození, wikipedie, narození, místo narození, národnost, kdo je Antonín Frič?, Antonín Frič, kdo to je, datum úmrtí, Kdy zemřel Antonín Frič, věda, kde se narodil Antonín Frič?, vysvětlení, životopis, Antonín Frič, osobnost

Pojem Antonín Frič je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Antonín Frič

Vyhledat termín Antonín Frič ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Antonín Frič ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Antonín Frič ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Antonín Frič ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Antonín Frič ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonín Frič například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby Antonín Frič

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Antonín Frič? Kdy se narodil Antonín Frič? Kde se narodil Antonín Frič? Kdy zemřel Antonín Frič? Antonín Frič je v kategorii Věda

Text vytvořen pro server Superia.cz. Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Antonín Frič řekněme ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Antonín Frič i v jiné kategorii než je věda.