Kdo je to?
Kdo byl Antonín Frič? Životopis Antonín Frič, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Antonín Frič

Kdo byl Antonín Frič? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, věda

Antonín Frič byl přírodovědec, pedagog, geolog a paleontolog. Jeho otec Josef Frič byl právník a politik. Scházeli se u něj umělci a vědci, takže byl Antonín Frič obklopen významnými osobnostmi své doby. Vystudoval pražské Akademické gymnázium a začal vypomáhat v pražských muzeích. Studoval na právnické fakultě, ale po několika letech přestoupil na lékařskou fakultu. Účastnil se přírodovědeckých cest a postupně se začal zabývat hlavně paleontologií. Od roku 1890 byl členem České akademie věd. Kvůli kloubnímu onemocnění často navštěvoval lázeňské město Lázně Bělohrad, kde zřídil přírodovědné muzeum. Působil také v Národním muzeu. Zařídil například zakoupení kostry plejtváka, která dodnes tvoří důležitý symbol muzea.
Jeho paleontologický výzkum se zaměřoval zejména na prvohory a druhohory. Popsal jediného ptakoještěra nalezeného na českém území, jehož kostru našli dělníci v lomu poblíž Chocně a kterého pojmenoval Cretornis hlavaci. Popsal rovněž plesiosaura jménem Cimoliasaurus teplicensis, který byl nalezen nedaleko Teplic. Vedle toho popsal také fosilie některých dinosaurů. Zajímal se o ichtyologii a napsal o českých rybách několik knih.Kdo byl Antonín Frič? Životopis Antonín Frič, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní údaje o osobě Antonín Frič

Národnost: česká
Datum narození: 30. července 1832
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 15. listopadu 1913

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Antonín Frič s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Trilobit? Znáte termín Šuměnka? Znáte termín Citoň? Víte, co je to Determinant?

Klíčová slova: datum úmrtí, wikipedie, kdy se narodil Antonín Frič?, datum narození, popis, informace, věda, Antonín Frič, wiki, kde se narodil Antonín Frič?, kdo to je, vysvětlení, nežijící, životopis, narození, kdo je Antonín Frič?

Pojem Antonín Frič je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Najít slovo Antonín Frič ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Antonín Frič ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Antonín Frič ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Antonín Frič ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Antonín Frič na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonín Frič například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Biografie, životopis, kdo je to Antonín Frič?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Antonín Frič? Kdy se narodil Antonín Frič? Kde se narodil Antonín Frič? Kdy zemřel Antonín Frič? Antonín Frič se nachází v kategorii Věda

Kategorie věda, bublina, antonín Frič, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Antonín Frič řekněme třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Antonín Frič i v jiné kategorii než je věda.