Kdo je to?
Kdo je Dana Emingerová? Životopis Dana Emingerová, osobnosti, slavná žena z kategorie novináři

Dana Emingerová

Kdo je Dana Emingerová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, novináři

Dana Emingerová je česká novinářka, publicistka, spisovatelka a lektorka tvůrčího psaní.
Absolvovala celou řadu novinářských stáží v zahraničí a psala pro několik zahraničních, především francouzských periodik například Le Nouvel. Působila též v řadě komerčních firem na pozicích mluvčí či ve vedení podnikových časopisů apod. Vedla časopisy například pro Siemens nebo pro Citroen. Od roku 2004 potom začala pracovat v ČEZu jako vedoucí interní komunikace.
U nás poté psala reportáže pro Mladý svět, MF Dnes, Právo nebo třeba časopis Marianne.
Později se Emingerová přesunula do oblasti literatury a tvůrčího psaní. Nejdříve absolvovala kurzy Psaní podle Lustiga, později je začala sama vést.
Je autorkou několika knih. Například Živel Lustig - Jak se píše kniha (2011), Legionář a sněžná žena (2012), Kravaťáci (2012) nebo Dva životy. Hovory s Viktorem Fischlem (2002).
V juniorském věku reprezentovala ve volejbale.Kdo je Dana Emingerová? Životopis Dana Emingerová, osobnosti, slavná žena z kategorie novináři

Základní údaje o osobě Dana Emingerová

Národnost: česká
Datum narození: 1961
Místo narození: Benešov

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Dana Emingerová s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Burrito? Rozumíte pojmu Gurmar? Znáte termín Epika? Znáte pojem Baseball?

Klíčová slova: Dana Emingerová, lexikon, novináři, informace, wiki, datum narození, kdy se narodila Dana Emingerová?, narození, novináři, kdo je Dana Emingerová?, wikipedie, život, zajímavosti, vysvětlení, životopis, biografie

Pojem Dana Emingerová je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dana Emingerová ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Dana Emingerová na Google obrázcích

Vyhledat slovo Dana Emingerová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Dana Emingerová ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Dana Emingerová ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dana Emingerová například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Dana Emingerová?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Dana Emingerová? Kdy se narodila Dana Emingerová? Kde se narodila Dana Emingerová? Dana Emingerová je v kategorii Novináři

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Dana Emingerová dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dana Emingerová i v jiné kategorii než je novináři.