Kdo je to?
Kdo je Xavier Baumaxa? Životopis Xavier Baumaxa, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Xavier Baumaxa?

Kdo je Xavier Baumaxa? Životopis, informace, biografie, hudba

Lubomír Tichý, známější pod uměleckým jménem Xavier Baumaxa, je český hudební skladatel, písničkář, zpěvák a kytarista. Baumaxa se narodil ve městě Most do rodiny hospodského harmonikáře, po kterém zdědil silný vztah k hudbě. Mládí trávil Xavier v nedalekém Litvínově. V 10 letech začal navštěvovat lidovou školu umění, kde se učil hrát na baskytaru a kytaru. K tomu se individuálně učil na piano, bicí a založil první kapelu s názvem Vandalové. Po základní škole začal chodit na gymnázium, kde se spolužáky založil svou druhou kapelu s názvem Prach. Třetí (punkovou) kapelu V.M.H. (Velmi Milí Hoši) založil v 17 letech. V kapele hrál na kytaru, zpíval a skládal texty a hudbu. Později si kapela změnila název na Faulnamusic a začali hrát funk-rock. Kapela stihla v roce 1998 vydat demo Nepřátelé hudby, avšak v roce 2000 se rozpadla.
Po maturitě na gymnáziu začal studovat pedagogiku (obor čeština a angličtina) na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.
Tichý se rozhodl pro sólovou dráhu. Pseudonym Baumaxa si zvolil kvůli hudebníkovi Martinu Maxovi a kvůli bývalému zaměstnavateli – hobbymarketu Baumax. Debutové album Fenkám vydal v roce 2003. Následovaly alba Buranissimo Forte (2005), Retrofutro (2007), Desperanto (2009), …a ten Clintn, on mi hýkal (2009), Coveranto (2010), Dawntempo (2013), Pijano (2015), Ideuto (2017) a F!asko (2021). Baumaxa nemá smlouvu s žádnou nahrávací společnosti, a tak si alba vydává sám za finanční pomoci fanoušků. Se svou hudbou se objevil na těch největších českých festivalech jako Rock for People, Colours of Ostrava, Sázavafest, České hrady nebo Benátská noc.
Ve spolupráci s Českou televizí složil hudbu k dokumentárnímu cyklu Čtyři v tom. Objevil se také ve filmu Pohádkář (2014).Kdo je Xavier Baumaxa? Životopis Xavier Baumaxa, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Xavier Baumaxa

Národnost: česká
Datum narození: 6. 12. 1973
Místo narození: Most, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Xavier Baumaxa s jinými lidmina Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Audacity? Znáte definici termínu Spojka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Art deco? Pamatujete si definici pojmu Persona non grata?

Klíčová slova: informace, zajímavosti, Xavier Baumaxa, osobnost, kdy se narodil Xavier Baumaxa?, vysvětlení, popis, wiki, místo narození, národnost, kdo je Xavier Baumaxa?, narození, hudba, životopis, datum narození, osobnosti

Pojem Xavier Baumaxa je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Xavier Baumaxa na Youtube

Hledat termín Xavier Baumaxa v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Xavier Baumaxa ve Wikimedia Commons

Najít výraz Xavier Baumaxa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Xavier Baumaxa ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Xavier Baumaxa například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Xavier Baumaxa

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Xavier Baumaxa? Kdy se narodil Xavier Baumaxa? Kde se narodil Xavier Baumaxa? Xavier Baumaxa patří do sekce Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Xavier Baumaxa např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Xavier Baumaxa i v jiné kategorii než je hudba.