Kdo je to?
Kdo je to Bosorka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Bosorka? Lidé, mytologie

Bosorka

Co znamená a jaký je význam slova Bosorka?

Bosorka je starší slovo označující ženu, která má nějaké magické či nadpřirozené schopnosti. Může mít několik významů: především čarodějnice, ježibaba, ale i lesní víla, divá žena nebo žínka. V současném českém jazyku už se příliš nepoužívá. Může jít o hanlivé označení - například pro bláznivou nebo zlou ženu, ale i zcela neutrální - ve smyslu čarodějka, víla.
Můžeme narazit i na variantu bosorkyně. V mužské variantě existuje slovo bosorák, ale v češtině se příliš nevyskytuje, výrazně častěji se objevuje ve slovenském jazyce.Kdo je to Bosorka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Bosorka? Lidé, mytologie

Sdílejte tuto stránku se slovem Bosorka se známými na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Caro? Víte co je Ortopedie? Pamatujete si definici pojmu Zájmeno? Vzpomněli byste si co označuje výraz Korán?

Klíčová slova: mytologie, definice, slovo, mytologie, heslo, etymologie, odborný výraz, přesný význam, význam, vysvětlení, formulace, wiki, Bosorka, přesný výraz, informace, co znamená

Pojem Bosorka je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít pojem Bosorka v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo Bosorka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Bosorka ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bosorka ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Bosorka ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bosorka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Vysvětlení významu slova Bosorka, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Bosorka? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Bosorka? Definice pojmu Bosorka je v kategorii Mytologie

Kategorie mytologie, Prométheus, bosorka, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste hledat informace výraz,heslo, text, pojem řekněme v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Mytologie).