Kdo je to?
Kdo je to Bosorka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Bosorka? Lidé, mytologie

Kdo je to Bosorka?

Jaký je význam slova Bosorka? Co to znamená?

Bosorka je starší slovo označující ženu, která má nějaké magické či nadpřirozené schopnosti. Může mít několik významů: především čarodějnice, ježibaba, ale i lesní víla, divá žena nebo žínka. V současném českém jazyku už se příliš nepoužívá. Může jít o hanlivé označení - například pro bláznivou nebo zlou ženu, ale i zcela neutrální - ve smyslu čarodějka, víla.
Můžeme narazit i na variantu bosorkyně. V mužské variantě existuje slovo bosorák, ale v češtině se příliš nevyskytuje, výrazně častěji se objevuje ve slovenském jazyce.Kdo je to Bosorka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Bosorka? Lidé, mytologie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Bosorka s kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Jednoduché úročení? Znáte pojem Územní rozhodnutí? Pamatujete si definici pojmu Pesar? Vzpomenete si na definici slova Karob?

Klíčová slova: co znamená, význam, slovo, formulace, informace, vysvětlení, heslo, Bosorka, mytologie, etymologie, mytologie, synonymum, přesný význam, odborný výraz, význam slova, význam pojmu

Pojem Bosorka je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Bosorka zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Bosorka na Youtube

Zkusit najít termín Bosorka v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo Bosorka ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bosorka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Bosorka ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bosorka například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Vysvětlení významu slova Bosorka, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Bosorka? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Bosorka? Definice pojmu Bosorka se nachází v kategorii Mytologie

Text napsán pro Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete se pokusit také najít výraz, slovo, definici, termín řekněme například v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci mytologie.