Kdo je to?
Kdo je to Bosorka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Bosorka? Lidé, mytologie

Kdo je to Bosorka?

Co znamená a jaký je význam slova Bosorka?

Bosorka je starší slovo označující ženu, která má nějaké magické či nadpřirozené schopnosti. Může mít několik významů: především čarodějnice, ježibaba, ale i lesní víla, divá žena nebo žínka. V současném českém jazyku už se příliš nepoužívá. Může jít o hanlivé označení - například pro bláznivou nebo zlou ženu, ale i zcela neutrální - ve smyslu čarodějka, víla.
Můžeme narazit i na variantu bosorkyně. V mužské variantě existuje slovo bosorák, ale v češtině se příliš nevyskytuje, výrazně častěji se objevuje ve slovenském jazyce.Kdo je to Bosorka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Bosorka? Lidé, mytologie

Text s definicí výrazu Bosorka doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Jednoduché úročení? Pamatujete si definici pojmu Adventní kalendář? Pamatujete si definici pojmu ADSL? Vzpomněli byste si co znamená slovo Altruismus?

Klíčová slova: wiki, formulace, co znamená, definice, slovo, přesný význam, odborný výraz, etymologie, Bosorka, Bosorka, heslo, termín, lexikon, popis, vysvětlení, původ slova

Pojem Bosorka je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít výraz Bosorka v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Bosorka ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Bosorka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Bosorka na Google obrázcích

Zkusit najít Bosorka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bosorka například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Bosorka

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Bosorka? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Bosorka? Definice pojmu Bosorka se nachází v sekci Mytologie

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít informace pojem, definici, text, výraz dejme tomu například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text. Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Bosorka i jinde než v sekci než v mytologie.