Kdo je to?
Kdo byl Art Ross? Životopis Art Ross, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo byl Art Ross?

Kdo byl Art Ross? Životopis, informace, biografie, sport

Art Ross byl hokejový obránce a trenér původem z Kanady. Narodil se v provincii Ontario ve městě Naughton, ale vyrůstal v Montréalu. Jeho prvním amatérským působištěm se v jeho 16 letech stal tým Montréal Westmount, kde Roos odehrál celkem 3 sezony. Další sezonu strávil v týmu Brandon Elks z Manitoby a o rok později se radoval z prvního Stanley Cupu, když hrál za tým Kenora Thistles. Sezonu na to se stěhoval zpět do klubu Montreal Wanderers, se kterým vyhrál druhý Stanley Cup.
Po celkem 6 sezonach v týmu Montreal Wanderers přestoupil do týmu Ottawa Senators (1914/1915), kde hrál celkem 2 sezony. Odtud se vrátil opět do Montreal Wanderers. Po první sezoně se dostali do NHL, avšak Montreal musel ze soutěže odstoupit kvůli shoření jejich stadionu. Ross po této události ukončuje hráčskou kariéru.
Na led se vrátil jako rozhodčí a poté i jako trenér v NHL, když začal koučovat tým Hamilton Tigers. Pro sezonu 1924/1925 se stal součástí nově vzniklého týmu z Bostonu, kterému Ross vymyslel druhý název Bruins, což znamená v překladu medvědi. U týmu vydržel celkem 18 sezon, během kterých vyhrál 2x Stanley Cup (1929, 1939). Trenérskou kariéru ukončil v roce 1954.
V roce 1949 se Ross dostal do Hokejové síně slávy. Byl po něm pojmenován pohár Art Ross Trophy, kterou každou sezonu získá vítěz kanadského bodování.Kdo byl Art Ross? Životopis Art Ross, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Art Ross

Národnost: kanadská
Datum narození: 13. 1. 1885
Místo narození: Walden, Kanada
Datum úmrtí: 5. 8. 1964

Popis osobnosti Art Ross můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Revolut? Znáte definici termínu Lesopark? Znáte definici termínu Hybridní pohon? Pamatujete si definici pojmu Čekanka?

Klíčová slova: Art Ross, datum úmrtí, místo narození, životopis, Kdy zemřel Art Ross, národnost, narození, sport, kde se narodil Art Ross?, život, wikipedie, Art Ross, kdy se narodil Art Ross?, kdo je Art Ross?, národnost, nežijící

Pojem Art Ross je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Art Ross v následujících vyhledávačích

Zkusit najít výraz Art Ross na Google.cz

Vyhledat termín Art Ross ve Wikislovníku

Najít heslo Art Ross ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Art Ross na Google obrázcích

Hledat termín Art Ross v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Art Ross například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Art Ross

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Art Ross? Kdy se narodil Art Ross? Kde se narodil Art Ross? Kdy zemřel Art Ross? Art Ross je v kategorii Sport

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Art Ross řekněme například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Art Ross i v jiné kategorii než je sport.