Kdo je to?
Kdo byl Art Ross? Životopis Art Ross, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo byl Art Ross?

Kdo byl Art Ross? Životopis, informace, biografie, sport

Art Ross byl hokejový obránce a trenér původem z Kanady. Narodil se v provincii Ontario ve městě Naughton, ale vyrůstal v Montréalu. Jeho prvním amatérským působištěm se v jeho 16 letech stal tým Montréal Westmount, kde Roos odehrál celkem 3 sezony. Další sezonu strávil v týmu Brandon Elks z Manitoby a o rok později se radoval z prvního Stanley Cupu, když hrál za tým Kenora Thistles. Sezonu na to se stěhoval zpět do klubu Montreal Wanderers, se kterým vyhrál druhý Stanley Cup.
Po celkem 6 sezonach v týmu Montreal Wanderers přestoupil do týmu Ottawa Senators (1914/1915), kde hrál celkem 2 sezony. Odtud se vrátil opět do Montreal Wanderers. Po první sezoně se dostali do NHL, avšak Montreal musel ze soutěže odstoupit kvůli shoření jejich stadionu. Ross po této události ukončuje hráčskou kariéru.
Na led se vrátil jako rozhodčí a poté i jako trenér v NHL, když začal koučovat tým Hamilton Tigers. Pro sezonu 1924/1925 se stal součástí nově vzniklého týmu z Bostonu, kterému Ross vymyslel druhý název Bruins, což znamená v překladu medvědi. U týmu vydržel celkem 18 sezon, během kterých vyhrál 2x Stanley Cup (1929, 1939). Trenérskou kariéru ukončil v roce 1954.
V roce 1949 se Ross dostal do Hokejové síně slávy. Byl po něm pojmenován pohár Art Ross Trophy, kterou každou sezonu získá vítěz kanadského bodování.Kdo byl Art Ross? Životopis Art Ross, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Art Ross

Národnost: kanadská
Datum narození: 13. 1. 1885
Místo narození: Walden, Kanada
Datum úmrtí: 5. 8. 1964

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Art Ross s jinými lidmi prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Revolut? Znáte definici termínu Jazylka? Znáte definici termínu Jurta? Pamatujete si definici pojmu Kóta?

Klíčová slova: wikipedie, místo narození, kdo to je, kdy se narodil Art Ross?, sport, Art Ross, kdo je Art Ross?, nežijící, kde se narodil Art Ross?, národnost, datum úmrtí, biografie, osobnost, Kdy zemřel Art Ross, život, datum narození

Pojem Art Ross je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat frázi Art Ross ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Art Ross ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Art Ross ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Art Ross ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Art Ross ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Art Ross například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Art Ross? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Art Ross? Kdy se narodil Art Ross? Kde se narodil Art Ross? Kdy zemřel Art Ross? Art Ross patří do sekce Sport

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Art Ross dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Art Ross i v jiné kategorii než je sport.