Kdo je to?
Kdo je Emma Raducanuová? Životopis Emma Raducanuová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Emma Raducanuová

Kdo je Emma Raducanuová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Emma Raducanuová (Raducanu) je profesionální britská tenistka, která se narodila v Torontu v Kanadě do rodiny otce z Rumunska a matky z Číny. Má jak britské, tak i kanadské občanství, k tomu hovoří plynně anglicky, čínsky a rumunsky. Když měla Raducanuová 2 roky, přestěhovala se s rodiči do Londýna v Anglii. Od pěti let začala trénovat tenis v londýnském Bromley Tennis Centre. Po absolvování základní školy začala navštěvovat dívčí gymnázium Newstead Wood School v Orpingtonu na jihu Londýna. Roku 2021 dokončila studia a získala specializaci v matematice a ekonomice.
V 16 letech se zúčastnila juniorských turnajů Wimbledon a US Open 2018. Na obou turnajích skončila ve čtvrtfinále. Ve stejném roce dokázala vyhrát svůj první juniorský titul.
Od jara roku 2020 nehrála celých 16 měsíců kvůli pandemii koronaviru. Vrátila se až na Viking Open Nottingham 2021, což byl pro Raducanu debut na okruhu WTA Tour.
O týden později debutovala na Wimbledonu (2021). Dostala se až do osmifinále jako nejmladší Britka od roku 2002. Téhož roku se zúčastnila svého prvního turnaje US Open v New Yorku. Vyhrála všech deset utkání v turnaji a neztratila ani set. Ve finále porazila teprve 19 letou kanadskou tenistku Leylah Fernandezovou. Díky vítězství na tomto šampionátu se dostala v žebříčku WTA na 30. místo a stala se nejlepší britskou tenistkou současnosti. Na konci roku 2021 byla Raducanu na celkovém 19. místě ve dvouhře v žebříčku WTA. BBC ji v témže roce zvolila sportovní osobností roku a Ženskou tenisovou asociací byla zvolena Nováčkem roku. Od prosince 2021 ji začal trénovat Torben Beltz. V průběhu roku 2021 vystřídala trenéry Andrea Richardsona a Nigela Searse.Kdo je Emma Raducanuová? Životopis Emma Raducanuová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Základní informace o osobě Emma Raducanuová

Národnost: anglická
Datum narození: 13. 11. 2002
Místo narození: Toronto, Ontario, Kanada

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Emma Raducanuová? s dalšími lidmi na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Brousek? Rozumíte pojmu Crohnova nemoc? Znáte definici termínu Ikona? Znáte pojem Filologie?

Klíčová slova: místo narození, Emma Raducanuová, zajímavosti, Emma Raducanuová, život, sport, popis, kdo je Emma Raducanuová?, lexikon, wikipedie, wiki, osobnost, biografie, datum narození, životopis, kde se narodila Emma Raducanuová?

Pojem Emma Raducanuová je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat frázi Emma Raducanuová ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Emma Raducanuová na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Emma Raducanuová ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Emma Raducanuová ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Emma Raducanuová ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Emma Raducanuová například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Emma Raducanuová?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Emma Raducanuová? Kdy se narodila Emma Raducanuová? Kde se narodila Emma Raducanuová? Emma Raducanuová se nachází v sekci Sport

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Emma Raducanuová řekněme třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Emma Raducanuová i v jiné kategorii než je sport.