Kdo je to?
Kdo je Emma Raducanuová? Životopis Emma Raducanuová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Kdo je Emma Raducanuová?

Kdo je Emma Raducanuová? Životopis, informace, biografie, sport

Emma Raducanuová (Raducanu) je profesionální britská tenistka, která se narodila v Torontu v Kanadě do rodiny otce z Rumunska a matky z Číny. Má jak britské, tak i kanadské občanství, k tomu hovoří plynně anglicky, čínsky a rumunsky. Když měla Raducanuová 2 roky, přestěhovala se s rodiči do Londýna v Anglii. Od pěti let začala trénovat tenis v londýnském Bromley Tennis Centre. Po absolvování základní školy začala navštěvovat dívčí gymnázium Newstead Wood School v Orpingtonu na jihu Londýna. Roku 2021 dokončila studia a získala specializaci v matematice a ekonomice.
V 16 letech se zúčastnila juniorských turnajů Wimbledon a US Open 2018. Na obou turnajích skončila ve čtvrtfinále. Ve stejném roce dokázala vyhrát svůj první juniorský titul.
Od jara roku 2020 nehrála celých 16 měsíců kvůli pandemii koronaviru. Vrátila se až na Viking Open Nottingham 2021, což byl pro Raducanu debut na okruhu WTA Tour.
O týden později debutovala na Wimbledonu (2021). Dostala se až do osmifinále jako nejmladší Britka od roku 2002. Téhož roku se zúčastnila svého prvního turnaje US Open v New Yorku. Vyhrála všech deset utkání v turnaji a neztratila ani set. Ve finále porazila teprve 19 letou kanadskou tenistku Leylah Fernandezovou. Díky vítězství na tomto šampionátu se dostala v žebříčku WTA na 30. místo a stala se nejlepší britskou tenistkou současnosti. Na konci roku 2021 byla Raducanu na celkovém 19. místě ve dvouhře v žebříčku WTA. BBC ji v témže roce zvolila sportovní osobností roku a Ženskou tenisovou asociací byla zvolena Nováčkem roku. Od prosince 2021 ji začal trénovat Torben Beltz. V průběhu roku 2021 vystřídala trenéry Andrea Richardsona a Nigela Searse.Kdo je Emma Raducanuová? Životopis Emma Raducanuová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Základní údaje o osobě Emma Raducanuová

Národnost: anglická
Datum narození: 13. 11. 2002
Místo narození: Toronto, Ontario, Kanada

Zaujala vás biografie osobnosti Emma Raducanuová? Potom se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Proprietární software? Znáte definici termínu Chemická kotva? Znáte definici termínu Hematurie? Pamatujete si definici pojmu Tržní cena?

Klíčová slova: biografie, život, narození, Emma Raducanuová, wiki, popis, wikipedie, osobnosti, zajímavosti, národnost, kde se narodila Emma Raducanuová?, místo narození, vysvětlení, Emma Raducanuová, sport, kdo je Emma Raducanuová?

Pojem Emma Raducanuová je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít pojem Emma Raducanuová ve Wikislovníku

Hledat slovo Emma Raducanuová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Emma Raducanuová ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Emma Raducanuová ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Emma Raducanuová na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Emma Raducanuová například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Yahoo.com nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Emma Raducanuová?

Právě jste zjistili Kdo je to Emma Raducanuová? Kdy se narodila Emma Raducanuová? Kde se narodila Emma Raducanuová? Emma Raducanuová je v kategorii Sport

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Emma Raducanuová například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Emma Raducanuová i v jiné kategorii než je sport.