Kdo je to?
Kdo byla Marie z Tecku? Životopis Marie z Tecku, osobnosti, slavná žena z kategorie panovníci

Kdo byla Marie z Tecku?

Kdo byla Marie z Tecku? Životopis, informace, biografie, panovníci

Marie z Tecku, rodným jménem Victoria Mary Augusta Louise Olga Pauline Claudine Agnes, byla ženou britského krále Jiřího V., britská královna a indická císařovna (1910-1936). Marie z Tecku se narodila v Londýně v Kensingtonském paláci vévodovi Františkovi z Tecku a vévodkyni Marii Adelaidy z Cambridge. Měla další tři mladší bratry (Adolf, Francis, Alexandr). Byla pokřtěna v Královské kapli Kensingtonského paláce z rukou arcibiskupa canterburského – Charlese Longleyho (1867).
Když měla Marie 24 let (1891), zasnoubila se se vzdáleným příbuzným Albertem Viktorem (syn prince Waleského). Než však došlo ke svatbě, princ Albert Viktor zemřel. Následně se Marie zasnoubila s Jiřím, mladším Albertovým bratrem. Svatba proběhla v roce 1893. Princ Jiří Marii během manželství velmi miloval. Když byl mimo Anglii, psali si spolu romantické dopisy. Marie postupně užívala tituly vévodkyně z Yorku (1893-1901), vévodkyně z Cornwallu (1901), princezna Waleská (1901-1910), Její veličenstvo královna (1910-1936) a roku 1936, po smrti manžela, nosila titul královna vdova (Queen Dowager).
Z manželství vzešlo celkem šest dětí (Eduard, Albert, Marie, Henry, Jiří a Jan), z nichž se dva synové později stali anglickými králi (Eduard VIII. a Jiří VI).
Marie byla vášnivou sběratelkou porcelánu, keramiky a dalších uměleckých předmětů.
Zemřela v roce 1953 ve věku 85 let.Kdo byla Marie z Tecku? Životopis Marie z Tecku, osobnosti, slavná žena z kategorie panovníci

Základní informace o osobě Marie z Tecku

Národnost: anglická
Datum narození: 26. 5. 1867
Místo narození: Kensington, Londýn, Anglie
Datum úmrtí: 24. 3. 1953

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Marie z Tecku? s dalšími lidmi na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Zimní čas? Znáte definici termínu Bazaliom? Vzpomněli byste si na význam slova Hemotorax? Pamatujete si definici pojmu Impotence?

Klíčová slova: popis, wikipedie, nežijící, biografie, Marie z Tecku, kde se narodila Marie z Tecku?, vysvětlení, místo narození, panovníci, datum narození, zajímavosti, informace, životopis, národnost, kdy se narodila Marie z Tecku?, wiki

Pojem Marie z Tecku je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít pojem Marie z Tecku ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Marie z Tecku ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Marie z Tecku ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Marie z Tecku ve Wikipedii

Vyhledat termín Marie z Tecku v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Marie z Tecku například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Marie z Tecku

Právě nyní již víte Kdo byla Marie z Tecku? Kdy se narodila Marie z Tecku? Kde se narodila Marie z Tecku? Kdy zemřela Marie z Tecku? Marie z Tecku patří do kategorie Panovníci

Text napsán pro Superia.cz. Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Marie z Tecku řekněme například ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marie z Tecku i v jiné kategorii než je panovníci.