Kdo je to?
Kdo je Drew Barrymore? Životopis Drew Barrymore, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Drew Barrymore

Kdo je Drew Barrymore? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Drew Blyth Barrymore je americká filmová herečka, producentka a režisérka. Barrymore se narodila v kalifornském městě Culver City do herecké rodiny. Rodiče se záhy po jejím narození rozvedli. Poprvé se objevila v reklamě na krmivo pro psy, když měla pouhých jedenáct měsíců. Její filmový debut přišel roku 1980 ve snímku Mutace, když ji bylo pouhých pět let. O dva roky později ji její kmotr (režisér Steven Spielberg) obsadil do jeho filmu E.T. – Mimozemšťan (1982), který malou Drew proslavil a udělal z ní dětskou hereckou hvězdu. Za vedlejší roli ve filmu Irreconcilable Differences (1984) byla nominovaná na cenu Zlatý glóbus. Sláva ji stoupala do hlavy a ve velmi mladém věku začala kouřit, pít alkohol a brát drogy. Dokonce musela ve 13 letech na odvykací pobyt. Rok na to se zde musela vrátit, protože se pokusila o sebevraždu. O tomto období se rozepsala v autobiografii Malá ztracená holčička z roku 1990.
Následující filmy nebyly nijak zvlášť úspěšné. Mezi ty lepší patří Jedovatý břečťan (1992), Batman navždy (1995), Všichni říkají: Miluji tě, Vřískot (1996), Charlieho andílci (2000), Donnie Darko (2001), Baba na zabití, Charlieho andílci: Na plný pecky (2003), 50x a stále poprvé (2004), Hudbu složil, slova napsal (2007), Vyfič! (2009), Už teď mi chybíš (2015) a další.
Barrymore si zahrála také v seriálu Santa Clarita Diet (2017-19) a svůj hlas propůjčila několika epizodám animovaného seriálu Griffinovi.
Roku 1995 založila produkční společnost Flower Films.Kdo je Drew Barrymore? Životopis Drew Barrymore, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Drew Barrymore

Národnost: americká
Datum narození: 22. 2. 1975
Místo narození: Culver City, Kalifornie, USA

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Drew Barrymore s vašimi sledujícími na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Gnozeologie? Vzpomněli byste si na význam slova Mozilla Thunderbird? Vzpomněli byste si na význam slova CPU? Znáte definici termínu Quad core?

Klíčová slova: lexikon, kdo je Drew Barrymore?, místo narození, vysvětlení, národnost, zajímavosti, kdy se narodila Drew Barrymore?, osobnosti, biografie, Drew Barrymore, Drew Barrymore, osobnost, životopis, informace, narození, kde se narodila Drew Barrymore?

Pojem Drew Barrymore je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Drew Barrymore v následujících vyhledávačích

Zkusit najít frázi Drew Barrymore v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Drew Barrymore ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Drew Barrymore ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Drew Barrymore ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Drew Barrymore ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Drew Barrymore například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Drew Barrymore

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Drew Barrymore? Kdy se narodila Drew Barrymore? Kde se narodila Drew Barrymore? Drew Barrymore patří do kategorie Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu.Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Drew Barrymore dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Drew Barrymore i v jiné kategorii než je herectví.