Kdo je to?
Kdo je Drew Barrymore? Životopis Drew Barrymore, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Drew Barrymore?

Kdo je Drew Barrymore? Životopis, informace, biografie, herectví

Drew Blyth Barrymore je americká filmová herečka, producentka a režisérka. Barrymore se narodila v kalifornském městě Culver City do herecké rodiny. Rodiče se záhy po jejím narození rozvedli. Poprvé se objevila v reklamě na krmivo pro psy, když měla pouhých jedenáct měsíců. Její filmový debut přišel roku 1980 ve snímku Mutace, když ji bylo pouhých pět let. O dva roky později ji její kmotr (režisér Steven Spielberg) obsadil do jeho filmu E.T. – Mimozemšťan (1982), který malou Drew proslavil a udělal z ní dětskou hereckou hvězdu. Za vedlejší roli ve filmu Irreconcilable Differences (1984) byla nominovaná na cenu Zlatý glóbus. Sláva ji stoupala do hlavy a ve velmi mladém věku začala kouřit, pít alkohol a brát drogy. Dokonce musela ve 13 letech na odvykací pobyt. Rok na to se zde musela vrátit, protože se pokusila o sebevraždu. O tomto období se rozepsala v autobiografii Malá ztracená holčička z roku 1990.
Následující filmy nebyly nijak zvlášť úspěšné. Mezi ty lepší patří Jedovatý břečťan (1992), Batman navždy (1995), Všichni říkají: Miluji tě, Vřískot (1996), Charlieho andílci (2000), Donnie Darko (2001), Baba na zabití, Charlieho andílci: Na plný pecky (2003), 50x a stále poprvé (2004), Hudbu složil, slova napsal (2007), Vyfič! (2009), Už teď mi chybíš (2015) a další.
Barrymore si zahrála také v seriálu Santa Clarita Diet (2017-19) a svůj hlas propůjčila několika epizodám animovaného seriálu Griffinovi.
Roku 1995 založila produkční společnost Flower Films.Kdo je Drew Barrymore? Životopis Drew Barrymore, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Drew Barrymore

Národnost: americká
Datum narození: 22. 2. 1975
Místo narození: Culver City, Kalifornie, USA

Popis osobnosti Drew Barrymore můžete sdílet s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Er-forma? Znáte pojem Vitamín A? Vzpomněli byste si na význam slova Rýže Basmati? Vzpomenete si na definici slova Environmentální výchova?

Klíčová slova: osobnost, místo narození, wiki, národnost, život, herectví, wikipedie, narození, lexikon, kde se narodila Drew Barrymore?, herectví, vysvětlení, životopis, biografie, zajímavosti, informace

Pojem Drew Barrymore je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat výraz Drew Barrymore v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Drew Barrymore na Youtube

Zkusit najít termín Drew Barrymore ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Drew Barrymore ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Drew Barrymore ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Drew Barrymore například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Biografie, životopis, kdo je to Drew Barrymore?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Drew Barrymore? Kdy se narodila Drew Barrymore? Kde se narodila Drew Barrymore? Drew Barrymore patří do sekce Herectví

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Doporučujeme taktéž hledat osobnost, osobu, člověka Drew Barrymore dejme tomu například ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Drew Barrymore i v jiné kategorii než je herectví.