Kdo je to?
Kdo je Vlasta Peterková? Životopis Vlasta Peterková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Vlasta Peterková

Kdo je Vlasta Peterková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Vlasta Peterková je česká filmová, seriálová a divadelní herečka. Peterková se narodila ve Zlíně, kde se učila na místní jedenáctiletce. Poté se přihlásila na brněnskou JAMU, kam byla přijata na obor herectví. Ve stejném ročníku s ní studovala i budoucí zpěvačka Hana Zagorová. Studium na JAMU úspěšně dokončila roku 1968. Hned poté získala své první angažmá v brněnském Státním divadle, kde působila v letech 1968-1981 (Antonius a Kleopatra). Občas hostovala v Divadle ABC v Praze v muzikálu Muž z kraje La Mancha. V roce 1981 Peterková přestoupila z brněnského Státního divadla právě do pražského Divadla ABC, kde pracovala během let 1981-1991. Po roce 1991 získala angažmá v Hudebním divadle Karlín, kde ztvárnila role v muzikálech My Fair Lady, Noc na Karlštejně, Klec bláznů nebo Chicago. Později se objevila i v muzikálu Jekyll a Hyde. Hostovala rovněž v Divadle J. Grossmana (muzikál Jeptišky) a občas hrávala v Divadle Radka Brzobohatého.
Peterková debutovala ve filmu již jako studentka na JAMU ve snímku Kočky neberem v roce 1966. Poté si zahrála v dalších šestnácti snímcích. Mezi ty známější patří Kukačka v temném lese (1984), Copak je to za vojáka… (1987), Trhala fialky dynamitem (1992), Byl jednou jeden polda III – Major Maisner a tančící drak (1999), Oběti a vrazi (2000).
Peterková si zahrála i v televizních seriálech jako Slovácko sa nesúdí (1975), Muž, který nesmí zemřít (1976), Dobrodružství kriminalistiky (1989), Četnické humoresky (2003 a 2007), Světla pasáže (2007), Ententýky, Zázraky života (2012), Doktoři z Počátků (2013-2015), Krejzovi (2018-2019) a Slunečná (2020-2021).
Kromě hraní se Peterková věnuje činnosti v rozhlase, kde namluvila několik dramatických a pohádkových her a knih. Věnuje se také hereckému dabingu, za který byla v roce 1996 dokonce nominovaná na Cenu Františka Filipovského.Kdo je Vlasta Peterková? Životopis Vlasta Peterková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Vlasta Peterková

Národnost: česká
Datum narození: 13. 10. 1946
Místo narození: Zlín, Československo

Popis osobnosti Vlasta Peterková můžete sdílet s jinými osobami na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Jurta? Víte co je Dron? Vzpomněli byste si co označuje výraz Šoulet? Vzpomněli byste si co označuje výraz Líná pěna?

Klíčová slova: biografie, wikipedie, životopis, kde se narodila Vlasta Peterková?, narození, osobnosti, místo narození, herectví, kdo je Vlasta Peterková?, život, osobnost, národnost, kdy se narodila Vlasta Peterková?, vysvětlení, informace, Vlasta Peterková

Pojem Vlasta Peterková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat heslo Vlasta Peterková ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Vlasta Peterková na Youtube

Zkusit najít termín Vlasta Peterková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít heslo Vlasta Peterková ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Vlasta Peterková ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Vlasta Peterková například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Vlasta Peterková? Stručná biografie

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Vlasta Peterková? Kdy se narodila Vlasta Peterková? Kde se narodila Vlasta Peterková? Vlasta Peterková je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, kinofilm stůl, vlasta Peterková, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Vlasta Peterková dejme tomu například ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vlasta Peterková i v jiné kategorii než je herectví.