Kdo je to?
Kdo je Oldřich Vízner? Životopis Oldřich Vízner, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Oldřich Vízner

Kdo je Oldřich Vízner? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Oldřich Vízner je český divadelní, filmový, rozhlasový a seriálový herec. Vízner se narodil v Praze a měl další tři sourozence. Jeho bratr Jaroslav je také hercem. Bratr Vladimír zemřel roku 1983 a jeho poslední bratr Vlastimil zemřel teprve v jedenácti letech na následky pádu z kola.
Vízner studoval po maturitě na střední škole herectví na pražské DAMU. Studia úspěšně dokončil roku 1969 a ihned začal své první angažmá v Divadle J. Průchy Kladno – Mladá Boleslav (1969-1977). Následně hrál 21 let v Činoherním klubu (1977-1998). Později se připojil k Divadlu ABC, kde se chopil rolí v inscenacích Cizinec, Jezinky bezinky, Tři muži ve člunu a pes, Večer tříkrálový nebo Třikrát život. Hostoval také v Divadle Ungelt.
Jako filmový herec ztvárnil Vízner více než sto filmových rolí. Debutoval roku 1965 ve snímku Škola hříšníků. Poté se objevil v úspěšných snímcích jako Ohlédnutí, Spalovač mrtvol (1968), Léto s kovbojem (1976), Postřižiny (1980), Sestřičky (1983), Veronika, Dobré světlo (1985), Čarodějky z předměstí (1990). Jeho nejslavnější rolí je Saturnin ve stejnojmenném filmu z roku 1994.
Vízner vytvořil role také v televizních seriálech My z konce světa (1975), 30 případů majora Zemana (1975-1976), Dnes v jednom domě, Arabela (1980), Dynastie Nováků (1982), Synové a dcery Jakuba Skláře (1984), Cirkus Humberto (1988), Co teď a co potom? (1991-1992), Náhrdelník (1992), Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993), Bylo nás pět, O zvířatech a lidech (1994), Bubu a Filip (1996), Ententýky (2012), Svatby v Benátkách (2014), Policie Modrava (2015), Doktorka Kellerová (2016), Kapitán Exner (2017).
Oldřich Vízner byl ženatý s herečkou Janou Šulcovou, se kterou měl dvě dcery Rozálii a Terezu. Se druhou ženou Zuzanou měl další dceru Viktorii. Se svou třetí a poslední partnerkou se radoval z narození dalších tří dětí (František, Albert a Anežka).Kdo je Oldřich Vízner? Životopis Oldřich Vízner, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Oldřich Vízner

Národnost: česká
Datum narození: 6. 5. 1947
Místo narození: Praha, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Oldřich Vízner? Pak se podělte s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Kokořík? Vzpomněli byste si na význam slova LPG? Znáte definici termínu Skot? Znáte definici termínu Jednoduché úročení?

Klíčová slova: vysvětlení, Oldřich Vízner, datum narození, místo narození, národnost, život, životopis, kdy se narodil Oldřich Vízner?, zajímavosti, wikipedie, osobnost, kde se narodil Oldřich Vízner?, Oldřich Vízner, biografie, kdo je Oldřich Vízner?, osobnosti

Pojem Oldřich Vízner je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat pojem Oldřich Vízner ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oldřich Vízner ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Oldřich Vízner ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Oldřich Vízner ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Oldřich Vízner na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Oldřich Vízner například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Oldřich Vízner? Stručná biografie

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Oldřich Vízner? Kdy se narodil Oldřich Vízner? Kde se narodil Oldřich Vízner? Oldřich Vízner je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, skořicové dlouhé vlasy, oldřich Vízner, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Oldřich Vízner dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Oldřich Vízner i v jiné kategorii než je herectví.