Kdo je to?
Kdo je Kryštof Hádek? Životopis Kryštof Hádek, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kryštof Hádek

Kdo je Kryštof Hádek? Životopis, informace, biografie, herectví

Kryštof Hádek, který stejně jako jeho bratr Matěj patří mezi nejznámější české herce, se narodil 10. března 1982 v Praze. Jeho matkou je dokumentaristka Jana Hádková.
Do povědomí široké veřejnosti se dostal v roce 2008, kdy v oblíbené letní komedii Bobule ztvárnil postavu Honzy, který po boku kamaráda Jirky v podání Lukáše Langmajera páchá drobné podvody až do doby, kdy je okolnostmi přinucen ukrýt se v domě svého dědečka na jižní Moravě. Tak teprve pro něj začíná to pravé dobrodružství.
Nastoupil studium na pražské konzervatoři, které však kvůli přílišnému pracovnímu vytížení nakonec nedokončil. Později absolvoval roční studium na londýnské Academy od Music and Drama ART v akademickém roce 2003 až 2004. Po svém návratu získal místo v divadle Rokoko, kde ztvárnil mnoho postav v inscenacích Na východ od ráje, Marvinův pokoj nebo Rychlé šípy 2. Hostoval i na jiných divadelních scénách včetně Švandova divadla.
S vystupováním před kamerami začal Kryštof Hádek sbírat zkušenosti již v dospívání. Ve svých šestnácti letech se objevil ve filmu Ze života pubescentky a Bakaláři. Později si zahrál třeba ve snímku Tmavomodrý svět, kde ztvárnil postavu Karla Ženíška, za níž byl dokonce nominován na cenu Českého lva za nejlepší herecký výkon v mužské vedlejší roli.
Objevil se i v pohádkách Tři životy, Korunní princ či O vánoční hvězdě.
Skutečně přelomovým pro něj byl rok 2009 díky jeho účinkování ve filmu Bobule. Od té doby začaly Kryštofovi přicházet nabídky na kvalitní herecké role například ve filmech jako Příběh kmotra, Noc bezMoci, Kobry a užovky, Vlastníci, Klec či Modelář.
K jeho nedávným počinům patří velmi kvalitní snímek Poslední závod, který mapuje poslední okamžiky sportovce Bohumila Hanče v podání právě Kryštofa Hádka.
Přestože je jeho jméno spjato s mnoha významnými filmovými rolemi, za svou kariéru si Kryštof Hádek prošel i několika seriály. Po boku Davida Suchařípy, Lukáše Vaculíka a Zuzany Norisové se objevil například v televizním seriálu Strážce duší. Zahrál si také v Přízracích mezi námi, Trapasech, Maharalu – Tajemství talismanu, Ďáblově lsti, Policajtech z centra, Nevinných lžích, v Případu pro exorcistu nebo Cloně.
Z jeho nedávné seriálové tvorby lze zmínit i oceňované psychologické krimi Svět pod hladinou, minisérie Vzteklina, Božena a Marie Terezie. V následujícím roce by měly vyjít i seriály Volha a Oktopus, kde Hádek opět ztvárňuje jednu z hlavních rolí.
Kromě herectví se Kryštof Hádek věnuje i dabingu a má na svém kontě skutečné velkofilmy. Jeho hlas mohou diváci slýchat například ve filmech jako Muzikál ze střední, kde propůjčil hlas Ryanu Evansovi, nebo ve snímku Eragon, kde daboval ústřední postavu. Z novějších dabingových počinů stojí jistě za zmínku animáky Tajný život mazlíčků a Letadla 2: Hasiči a záchranáři, dále pak Sherlock Koumes a oba díly nejvýdělečnějšího velkofilmu Avatar, kde propůjčil svůj hlas vědci Normu Spellmanovi.
Dvě jeho filmové role získaly dokonce ocenění Českým lvem. Jednou z nich byla postava Ivana Heinze ve filmu Tři sezóny v pekle a tou druhou Kobra v oceňovaném dramatu Kobry a užovky.
Kryštof Hádek je od roku 2021 již trojnásobným otcem. Své soukromý si však herec dobře střeží, a proto nejsou okolnosti jeho rodinného života veřejně známy.Kdo je Kryštof Hádek? Životopis Kryštof Hádek, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Kryštof Hádek

Národnost: československá, česká
Datum narození: 10. března 1982
Místo narození: Praha

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Kryštof Hádek s jinými lidmina Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte co je Algoritmus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Acai berry? Rozumíte pojmu Suflé? Znáte termín Gluten?

Klíčová slova: život, wiki, národnost, lexikon, kdy se narodil Kryštof Hádek?, datum narození, Kryštof Hádek, místo narození, popis, wikipedie, Kryštof Hádek, osobnosti, osobnost, životopis, narození, kdo je Kryštof Hádek?

Pojem Kryštof Hádek je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít pojem Kryštof Hádek na Google.cz

Hledat videa s názvem Kryštof Hádek na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kryštof Hádek ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Kryštof Hádek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Kryštof Hádek ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Kryštof Hádek například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Kryštof Hádek

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Kryštof Hádek? Kdy se narodil Kryštof Hádek? Kde se narodil Kryštof Hádek? Kryštof Hádek se nachází v kategorii Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Kryštof Hádek řekněme v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kryštof Hádek i v jiné kategorii než je herectví.