Kdo je to?
Kdo je Karel Diviš? Životopis Karel Diviš, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Karel Diviš

Kdo je Karel Diviš? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, podnikání

Karel Diviš je český podnikatel v IT technologiích, bývalý moderátor a neúspěšný kandidát na prezidenta České republiky. Je absolventem Matematicko-fyzikální fakulty a má titul PhDr. z ekonomie.
Karel Diviš se narodil v roce 1976 v České Lípě. Od roku 1995 pracoval jako externí redaktor sportovní redakce v České televizi, působil také jako sportovní moderátor. V roce 2000 založil IT firmu, která o rok později jako první ve střední a východní Evropě uvedla na trh on-line rezervační systém pro nákup letenek. Podobné systémy pak pomáhal implementovat v dalších východních zemích, například na Ukrajině, v Srbsku, Ázerbájdžánu a několika dalších. V roce 2015 se definitivně rozloučil s moderátorskou kariérou a rozhodl se naplno věnovat podnikání a rodině. Později také založil e-learningové kurzy zaměřené na kybernetickou bezpečnost. Je velkým fotbalovým fanouškem, díky čemuž se stal členem charitativního fotbalového týmu osobností REAL TOP Praha. Aktivně podporuje také Nadaci Olgy Havlové. Má dva syny.
V roce 2022 oznámil Karel Diviš svou kandidaturu na prezidenta České republiky založenou na sběru podpisů občanů. Kandidatura nejprve nebyla Ministerstvem vnitra po přepočítání hlasů uznána, po odvolání ale Diviš přece jen uspěl. V prvním kole voleb nicméně získal pouze 1,35 % hlasů a skončil tak na předposledním místě. Poté vyjádřil svou podporu Petru Pavlovi.Kdo je Karel Diviš? Životopis Karel Diviš, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Hlavní informace o osobě Karel Diviš

Národnost: česká
Datum narození: 24.3.1976
Místo narození: Česká Lípa, Česká republika

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Karel Diviš sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte co je Úhlopříčka? Pamatujete si definici pojmu Yield? Rozumíte pojmu Činohra? Vzpomněli byste si co znamená slovo Bakuchiol?

Klíčová slova: popis, kde se narodil Karel Diviš?, podnikání, národnost, osobnosti, narození, život, kdo je Karel Diviš?, podnikání, osobnost, biografie, Karel Diviš, informace, wiki, Karel Diviš, místo narození

Pojem Karel Diviš je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat frázi Karel Diviš ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Karel Diviš na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karel Diviš ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Karel Diviš ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Karel Diviš ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Diviš například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Životopis, kdo je Karel Diviš? Stručná biografie

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Karel Diviš? Kdy se narodil Karel Diviš? Kde se narodil Karel Diviš? Karel Diviš je v sekci Podnikání

Kategorie podnikání, podnikatel s autem, karel Diviš, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Karel Diviš kupříkladu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Diviš i v jiné kategorii než je podnikání.