Kdo je to?
Kdo je Karel Diviš? Životopis Karel Diviš, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Karel Diviš

Kdo je Karel Diviš? Životopis, informace, biografie, podnikání

Karel Diviš je český podnikatel v IT technologiích, bývalý moderátor a neúspěšný kandidát na prezidenta České republiky. Je absolventem Matematicko-fyzikální fakulty a má titul PhDr. z ekonomie.
Karel Diviš se narodil v roce 1976 v České Lípě. Od roku 1995 pracoval jako externí redaktor sportovní redakce v České televizi, působil také jako sportovní moderátor. V roce 2000 založil IT firmu, která o rok později jako první ve střední a východní Evropě uvedla na trh on-line rezervační systém pro nákup letenek. Podobné systémy pak pomáhal implementovat v dalších východních zemích, například na Ukrajině, v Srbsku, Ázerbájdžánu a několika dalších. V roce 2015 se definitivně rozloučil s moderátorskou kariérou a rozhodl se naplno věnovat podnikání a rodině. Později také založil e-learningové kurzy zaměřené na kybernetickou bezpečnost. Je velkým fotbalovým fanouškem, díky čemuž se stal členem charitativního fotbalového týmu osobností REAL TOP Praha. Aktivně podporuje také Nadaci Olgy Havlové. Má dva syny.
V roce 2022 oznámil Karel Diviš svou kandidaturu na prezidenta České republiky založenou na sběru podpisů občanů. Kandidatura nejprve nebyla Ministerstvem vnitra po přepočítání hlasů uznána, po odvolání ale Diviš přece jen uspěl. V prvním kole voleb nicméně získal pouze 1,35 % hlasů a skončil tak na předposledním místě. Poté vyjádřil svou podporu Petru Pavlovi.Kdo je Karel Diviš? Životopis Karel Diviš, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Základní údaje o osobě Karel Diviš

Národnost: česká
Datum narození: 24.3.1976
Místo narození: Česká Lípa, Česká republika

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Karel Diviš s jinými lidmina Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Přísudek? Vzpomenete si na definici slova Krumpáč? Rozumíte pojmu Dysortografie? Vzpomněli byste si na význam slova Nádivka?

Klíčová slova: osobnost, biografie, kdo je Karel Diviš?, Karel Diviš, Karel Diviš, životopis, život, podnikání, lexikon, informace, zajímavosti, vysvětlení, datum narození, popis, národnost, podnikání

Pojem Karel Diviš je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat termín Karel Diviš ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Karel Diviš v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Karel Diviš ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Karel Diviš na Google.cz

Najít termín Karel Diviš ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Diviš například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Karel Diviš

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Karel Diviš? Kdy se narodil Karel Diviš? Kde se narodil Karel Diviš? Karel Diviš je v kategorii Podnikání

Text napsán pro Superia.cz. Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Karel Diviš řekněme například v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Diviš i v jiné kategorii než je podnikání.