Kdo je to?
Kdo je to Sandokan? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Sandokan? Lidé, fikce

Kdo je to Sandokan?

Co znamená a jaký je význam slova Sandokan?

Sandokan je fiktivní postava - jde o piráta, též známého jako Malajský tygr.
Sandokanovým stvořitelem je italský spisovatel Emilio Salgari, který v roce 1895 vydal první novelu s tímto pirátem nazvanou Tajemství černé džungle. Jde o dobrodružné příběhy, ve kterých piráti bojují proti přesilám evropských loďstev a obchodních společností. Salgari navázal na první příběh deseti dalšími. Později se Sandokanových dobrodružství ujali i další spisovatelé.
Vzhledem k tomu, že šlo o velmi populární příběhy, dočkaly se i filmového a televizního zpracování. Nejznámější je televizní seriál z roku 1976, ve kterém hlavní roli Sandokana ztvárnil herec Kabir Bedi. Sandokan se však dočkal i několika celovečerních filmů (v hlavní roli např. Luigi Pavese, Steve Reeves...), ale také animovaného seriálu.
Předpokládá se, že reálnou předlohou Sandokana by mohl být pirát Libau Rentap.Kdo je to Sandokan? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Sandokan? Lidé, fikce

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Rydlo? Vzpomněli byste si na význam slova Achilova pata? Vzpomenete si na definici slova Polyfázový spánek? Znáte definici termínu Černá stavba?

Klíčová slova: co znamená, lexikon, Sandokan, přesný výraz, wikipedie, fikce, Sandokan, termín, slovo, formulace, přesný význam, definice, odborný výraz, význam, pojem, heslo

Pojem Sandokan je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Sandokan na Youtube

Vyhledat termín Sandokan ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Sandokan na Google.cz

Zkusit najít slovo Sandokan ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Sandokan ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Sandokan například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Vysvětlení významu slova Sandokan, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Sandokan? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sandokan? Definice pojmu Sandokan patří do kategorie Fikce

Text napsán pro Superia.cz. Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, slovo, definici, slovíčko řekněme například na české Wikipedii, kde naleznete delší popis. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v fikce.