Kdo je to?
Kdo je to Sandokan? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Sandokan? Lidé, fikce

Sandokan

Jaký je význam slova Sandokan? Co to znamená?

Sandokan je fiktivní postava - jde o piráta, též známého jako Malajský tygr.
Sandokanovým stvořitelem je italský spisovatel Emilio Salgari, který v roce 1895 vydal první novelu s tímto pirátem nazvanou Tajemství černé džungle. Jde o dobrodružné příběhy, ve kterých piráti bojují proti přesilám evropských loďstev a obchodních společností. Salgari navázal na první příběh deseti dalšími. Později se Sandokanových dobrodružství ujali i další spisovatelé.
Vzhledem k tomu, že šlo o velmi populární příběhy, dočkaly se i filmového a televizního zpracování. Nejznámější je televizní seriál z roku 1976, ve kterém hlavní roli Sandokana ztvárnil herec Kabir Bedi. Sandokan se však dočkal i několika celovečerních filmů (v hlavní roli např. Luigi Pavese, Steve Reeves...), ale také animovaného seriálu.
Předpokládá se, že reálnou předlohou Sandokana by mohl být pirát Libau Rentap.Kdo je to Sandokan? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Sandokan? Lidé, fikce

Tento text (Sandokan) můžete sdílet s přáteli na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Mortadela? Znáte termín Proteinová dieta? Vzpomenete si na definici slova Švýcarský systém? Víte, co je to Květná neděle?

Klíčová slova: definice, informace, význam slova, přesný výraz, co znamená, původ slova, vysvětlení, formulace, pojem, odborný výraz, význam pojmu, slovo, Sandokan, fikce, etymologie, wikipedie

Pojem Sandokan je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sandokan ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Sandokan ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Sandokan ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Sandokan v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Sandokan ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Sandokan například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Sandokan

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Sandokan? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sandokan? Definice pojmu Sandokan patří do kategorie Fikce

Kategorie fikce, město budoucnosti, sandokan, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Čerstvé informace hledejte pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz kupř. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Fikce).