Kdo je to?
Kdo je Amy Adams? Životopis Amy Adams, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Amy Adams

Kdo je Amy Adams? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Amy Lou Adams je americká filmová a seriálová herečka. Adams se narodila v italském městě Vicenza do americké rodiny. Když měla Adams 8 let, přestěhovala se s rodiči a dalšími 6 sourozenci (4 bratři a 2 sestry) do města Castle Rock ve státě Colorado v USA, kde později chodila na střední školu Dougles Country. Po střední škole se začala věnovat herectví. Adams debutovala ve filmu Krása na zabití v roce 1999, poté následovaly spíše méně úspěšné snímky Velmi nebezpečné známosti 2, Opravdu děsní plážová party (2000), Sloužit Sáře, Pumpkin (2002). V roce 2002 přišla role ve velmi úspěšném filmu Chyť mě, když to dokážeš, kde si zahrála spolu s herci Leonardem DiCapriem a Tomem Hanksem. Další úspěch zaznamenal snímek Junebug (2005), kde za vedlejší roli získala ceny Independent Spirit Awards, Florida Film Critics Circle Awards a Sundance Film Festival. Její další vydařené snímky byly Králové ro(c)ku (2006), Soukromá válka pana Wilsona, Kouzelná romance (2007), Noc v muzeu 2 (2009), Fighter (2010), Mupeti (2011), Ona, Muž z oceli, Špinavý trik (2013), Big Eyes (2014). Za vedlejší roli ve filmech Špinavý trik a Big Eyes obdržela Amy Adams dvakrát cenu Zlatý glóbus (2014, 2015). Další úspěchy přišly s filmy Noční zvířata, Příchozí, Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti (2016), Liga spravedlnosti (2017) a Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021).
Amy Adams si zahrála i v několika epizodách televizních seriálů Čarodějky, Zlatá sedmdesátá, Buffy, přemožitelka upírů (2000), Smallville (2001), Západní křídlo (2002), Tatík Hill a spol. (2004), Kancl (2005-06) a Ostré předměty (2018).Kdo je Amy Adams? Životopis Amy Adams, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Amy Adams

Národnost: americká
Datum narození: 20. 8. 1974
Místo narození: Vicenza, Itálie

Zaujala vás biografie osobnosti Amy Adams? Potom se podělte s jinými lidmi prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Perioda? Znáte definici termínu Kánoe? Znáte pojem Trailer? Pamatujete si definici pojmu Anekdota?

Klíčová slova: místo narození, narození, biografie, herectví, herectví, osobnost, kdy se narodila Amy Adams?, wiki, popis, Amy Adams, zajímavosti, život, životopis, kde se narodila Amy Adams?, osobnosti, wikipedie

Pojem Amy Adams je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Najít slovo Amy Adams ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Amy Adams ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Amy Adams ve Wikislovníku

Hledat výraz Amy Adams ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Amy Adams na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Amy Adams například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Amy Adams? Stručná biografie

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Amy Adams? Kdy se narodila Amy Adams? Kde se narodila Amy Adams? Amy Adams patří do kategorie Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu.Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Amy Adams dejme tomu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Amy Adams i v jiné kategorii než je herectví.