Kdo je to?
Kdo je Amy Adams? Životopis Amy Adams, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Amy Adams?

Kdo je Amy Adams? Životopis, informace, biografie, herectví

Amy Lou Adams je americká filmová a seriálová herečka. Adams se narodila v italském městě Vicenza do americké rodiny. Když měla Adams 8 let, přestěhovala se s rodiči a dalšími 6 sourozenci (4 bratři a 2 sestry) do města Castle Rock ve státě Colorado v USA, kde později chodila na střední školu Dougles Country. Po střední škole se začala věnovat herectví. Adams debutovala ve filmu Krása na zabití v roce 1999, poté následovaly spíše méně úspěšné snímky Velmi nebezpečné známosti 2, Opravdu děsní plážová party (2000), Sloužit Sáře, Pumpkin (2002). V roce 2002 přišla role ve velmi úspěšném filmu Chyť mě, když to dokážeš, kde si zahrála spolu s herci Leonardem DiCapriem a Tomem Hanksem. Další úspěch zaznamenal snímek Junebug (2005), kde za vedlejší roli získala ceny Independent Spirit Awards, Florida Film Critics Circle Awards a Sundance Film Festival. Její další vydařené snímky byly Králové ro(c)ku (2006), Soukromá válka pana Wilsona, Kouzelná romance (2007), Noc v muzeu 2 (2009), Fighter (2010), Mupeti (2011), Ona, Muž z oceli, Špinavý trik (2013), Big Eyes (2014). Za vedlejší roli ve filmech Špinavý trik a Big Eyes obdržela Amy Adams dvakrát cenu Zlatý glóbus (2014, 2015). Další úspěchy přišly s filmy Noční zvířata, Příchozí, Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti (2016), Liga spravedlnosti (2017) a Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021).
Amy Adams si zahrála i v několika epizodách televizních seriálů Čarodějky, Zlatá sedmdesátá, Buffy, přemožitelka upírů (2000), Smallville (2001), Západní křídlo (2002), Tatík Hill a spol. (2004), Kancl (2005-06) a Ostré předměty (2018).Kdo je Amy Adams? Životopis Amy Adams, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Amy Adams

Národnost: americká
Datum narození: 20. 8. 1974
Místo narození: Vicenza, Itálie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Amy Adams s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Bohatství? Víte co je Znovuzrození? Znáte pojem Škrob? Vzpomněli byste si co označuje výraz Senča?

Klíčová slova: biografie, Amy Adams, datum narození, wiki, informace, osobnosti, herectví, lexikon, národnost, životopis, místo narození, kde se narodila Amy Adams?, Amy Adams, popis, zajímavosti, vysvětlení

Pojem Amy Adams je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít pojem Amy Adams ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Amy Adams na Google.cz

Hledat výraz Amy Adams ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Amy Adams ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Amy Adams ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Amy Adams například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Amy Adams

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Amy Adams? Kdy se narodila Amy Adams? Kde se narodila Amy Adams? Amy Adams patří do sekce Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Amy Adams řekněme například v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Amy Adams i v jiné kategorii než je herectví.