Kdo je to?
Kdo je Amy Adams? Životopis Amy Adams, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Amy Adams?

Kdo je Amy Adams? Životopis, informace, biografie, herectví

Amy Lou Adams je americká filmová a seriálová herečka. Adams se narodila v italském městě Vicenza do americké rodiny. Když měla Adams 8 let, přestěhovala se s rodiči a dalšími 6 sourozenci (4 bratři a 2 sestry) do města Castle Rock ve státě Colorado v USA, kde později chodila na střední školu Dougles Country. Po střední škole se začala věnovat herectví. Adams debutovala ve filmu Krása na zabití v roce 1999, poté následovaly spíše méně úspěšné snímky Velmi nebezpečné známosti 2, Opravdu děsní plážová party (2000), Sloužit Sáře, Pumpkin (2002). V roce 2002 přišla role ve velmi úspěšném filmu Chyť mě, když to dokážeš, kde si zahrála spolu s herci Leonardem DiCapriem a Tomem Hanksem. Další úspěch zaznamenal snímek Junebug (2005), kde za vedlejší roli získala ceny Independent Spirit Awards, Florida Film Critics Circle Awards a Sundance Film Festival. Její další vydařené snímky byly Králové ro(c)ku (2006), Soukromá válka pana Wilsona, Kouzelná romance (2007), Noc v muzeu 2 (2009), Fighter (2010), Mupeti (2011), Ona, Muž z oceli, Špinavý trik (2013), Big Eyes (2014). Za vedlejší roli ve filmech Špinavý trik a Big Eyes obdržela Amy Adams dvakrát cenu Zlatý glóbus (2014, 2015). Další úspěchy přišly s filmy Noční zvířata, Příchozí, Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti (2016), Liga spravedlnosti (2017) a Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021).
Amy Adams si zahrála i v několika epizodách televizních seriálů Čarodějky, Zlatá sedmdesátá, Buffy, přemožitelka upírů (2000), Smallville (2001), Západní křídlo (2002), Tatík Hill a spol. (2004), Kancl (2005-06) a Ostré předměty (2018).Kdo je Amy Adams? Životopis Amy Adams, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Amy Adams

Národnost: americká
Datum narození: 20. 8. 1974
Místo narození: Vicenza, Itálie

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Amy Adams sdílet s ostatními na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Bohatství? Znáte definici termínu Požární sport? Znáte pojem Bumerang? Pamatujete si definici pojmu Feminismus?

Klíčová slova: popis, lexikon, biografie, kdy se narodila Amy Adams?, místo narození, životopis, Amy Adams, život, datum narození, narození, osobnost, kde se narodila Amy Adams?, národnost, informace, herectví, wiki

Pojem Amy Adams je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Amy Adams

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Amy Adams ve Wikimedia Commons

Najít slovo Amy Adams ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Amy Adams v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít výraz Amy Adams ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Amy Adams ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Amy Adams například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Amy Adams?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Amy Adams? Kdy se narodila Amy Adams? Kde se narodila Amy Adams? Amy Adams je v kategorii Herectví

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme.Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Amy Adams třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Amy Adams i v jiné kategorii než je herectví.