Kdo je to?
Kdo byla Laďka Kozderková? Životopis Laďka Kozderková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo byla Laďka Kozderková?

Kdo byla Laďka Kozderková? Životopis, informace, biografie, hudba

Ladislava Kozderková byla česká muzikálová zpěvačka a herečka, divadelní, televizní a filmová herečka. Díky jejím uměleckým výkonům se ji přezdívalo česká Barbara Streisandová a Lady Muzikál. Kozderková se narodila v Brně do rodiny hudebního skladatele Ladislava Kozderky.
Již v jedenácti letech nahrála pro brněnský rozhlas svou první skladbu Na klouzačce. Tato píseň vznikla za doprovodu orchestru Gustava Broma. V Brně vystudovala také konzervatoř a po maturitě na konzervatoři se přihlásila na JAMU. Nebyla však přijata, a tak se rovnou dala na dráhu profesionální zpěvačky. První angažmá získala v pražském divadle Rokoko, kde hrála do roku 1972, kdy bylo divadlo zrušeno. Poté přestoupila do Hudebního divadla Karlín v Praze. Zde se z ní stala hvězda díky účinkování v muzikálech jako Loď komediantů, Hello, Dolly!, Zvonokosy, Král tuláků, Ženitba, Mazlíčkové aj. V Hudebním divadle Karlín se objevila ve více než 20 muzikálech.
Jako zpěvačka Kozderková spolupracovala se zpěváky jako Helena Vondráčková, Hana Zagorová, Waldemar Matuška.
Kozderková se proslavila i na televizních obrazovkách. Ve filmu debutovala ve snímku Rozvod (1970). Následovaly úspěšné snímky Ženy v ofsajdu (1971), Čekání na déšť (1978), Lásky mezi kapkami deště (1979), Trhák, Princové jsou na draka (1980), Křtiny (1981), Jako jed (1985), Veselé Vánoce přejí chobotnice (1986). Celkem ztvárnila role ve více než 40 filmech. Role ztvárnila také v českých televizních seriálech Píseň pro Rudolfa III. (1967), Dynastie Nováků (1982), Návštěvníci (1983), Vlak dětství a naděje (1985). Kozderková vystupovala také ve spoustě televizních pořadů jako Písničky pro děti (1964), Silvestr 71 (1971), Silvestr U zvonečku (1972), Kabaret U dobré pohody (1974), To by nikdo nečekal (1981), ABECEDA (1984) a další.
Kozderková byla celkem dvakrát vdaná. Nejprve s trumpetistou Richardem Kubernátem, se kterým měla dceru Ladu a od roku 1974 měla za manžela herce Vlastimila Bedrnu. Spolu měli dceru Vlastimilu.
Roku 1984 ji lékaři diagnostikovali rakovinu, které po dvou letech léčby podlehla. Laďka Kozderková zemřela v roce 1986 ve věku 37 let.Kdo byla Laďka Kozderková? Životopis Laďka Kozderková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Laďka Kozderková

Národnost: česká
Datum narození: 26. 6. 1949
Místo narození: Brno, Československo
Datum úmrtí: 17. 11. 1986

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Laďka Kozderková sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Desatero? Vzpomněli byste si co označuje výraz Lambliáza? Znáte pojem Aura? Znáte termín BBQ?

Klíčová slova: Laďka Kozderková, národnost, zajímavosti, kdy se narodila Laďka Kozderková?, životopis, národnost, lexikon, nežijící, kde se narodila Laďka Kozderková?, popis, narození, datum narození, osobnost, vysvětlení, kdo to je, kdo je Laďka Kozderková?

Pojem Laďka Kozderková je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat heslo Laďka Kozderková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Laďka Kozderková ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Laďka Kozderková ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Laďka Kozderková ve Wikislovníku

Hledat pojem Laďka Kozderková ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Laďka Kozderková například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Laďka Kozderková?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byla Laďka Kozderková? Kdy se narodila Laďka Kozderková? Kde se narodila Laďka Kozderková? Kdy zemřela Laďka Kozderková? Laďka Kozderková patří do kategorie Hudba

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Laďka Kozderková řekněme třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Laďka Kozderková i v jiné kategorii než je hudba.