Kdo je to?
Kdo byla Laďka Kozderková? Životopis Laďka Kozderková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Laďka Kozderková

Kdo byla Laďka Kozderková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Ladislava Kozderková byla česká muzikálová zpěvačka a herečka, divadelní, televizní a filmová herečka. Díky jejím uměleckým výkonům se ji přezdívalo česká Barbara Streisandová a Lady Muzikál. Kozderková se narodila v Brně do rodiny hudebního skladatele Ladislava Kozderky.
Již v jedenácti letech nahrála pro brněnský rozhlas svou první skladbu Na klouzačce. Tato píseň vznikla za doprovodu orchestru Gustava Broma. V Brně vystudovala také konzervatoř a po maturitě na konzervatoři se přihlásila na JAMU. Nebyla však přijata, a tak se rovnou dala na dráhu profesionální zpěvačky. První angažmá získala v pražském divadle Rokoko, kde hrála do roku 1972, kdy bylo divadlo zrušeno. Poté přestoupila do Hudebního divadla Karlín v Praze. Zde se z ní stala hvězda díky účinkování v muzikálech jako Loď komediantů, Hello, Dolly!, Zvonokosy, Král tuláků, Ženitba, Mazlíčkové aj. V Hudebním divadle Karlín se objevila ve více než 20 muzikálech.
Jako zpěvačka Kozderková spolupracovala se zpěváky jako Helena Vondráčková, Hana Zagorová, Waldemar Matuška.
Kozderková se proslavila i na televizních obrazovkách. Ve filmu debutovala ve snímku Rozvod (1970). Následovaly úspěšné snímky Ženy v ofsajdu (1971), Čekání na déšť (1978), Lásky mezi kapkami deště (1979), Trhák, Princové jsou na draka (1980), Křtiny (1981), Jako jed (1985), Veselé Vánoce přejí chobotnice (1986). Celkem ztvárnila role ve více než 40 filmech. Role ztvárnila také v českých televizních seriálech Píseň pro Rudolfa III. (1967), Dynastie Nováků (1982), Návštěvníci (1983), Vlak dětství a naděje (1985). Kozderková vystupovala také ve spoustě televizních pořadů jako Písničky pro děti (1964), Silvestr 71 (1971), Silvestr U zvonečku (1972), Kabaret U dobré pohody (1974), To by nikdo nečekal (1981), ABECEDA (1984) a další.
Kozderková byla celkem dvakrát vdaná. Nejprve s trumpetistou Richardem Kubernátem, se kterým měla dceru Ladu a od roku 1974 měla za manžela herce Vlastimila Bedrnu. Spolu měli dceru Vlastimilu.
Roku 1984 ji lékaři diagnostikovali rakovinu, které po dvou letech léčby podlehla. Laďka Kozderková zemřela v roce 1986 ve věku 37 let.Kdo byla Laďka Kozderková? Životopis Laďka Kozderková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Laďka Kozderková

Národnost: česká
Datum narození: 26. 6. 1949
Místo narození: Brno, Československo
Datum úmrtí: 17. 11. 1986

Sdílejte tuto stránku s osobností Laďka Kozderková s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Sinice? Víte co je Facebook? Znáte pojem Spiritualismus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Fenylketonurie?

Klíčová slova: kdy se narodila Laďka Kozderková?, místo narození, nežijící, datum úmrtí, Laďka Kozderková, lexikon, Laďka Kozderková, wiki, život, vysvětlení, osobnost, národnost, osobnosti, kde se narodila Laďka Kozderková?, biografie, popis

Pojem Laďka Kozderková je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Laďka Kozderková doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít slovo Laďka Kozderková ve Wikislovníku

Najít výraz Laďka Kozderková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Laďka Kozderková ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Laďka Kozderková na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Laďka Kozderková ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Laďka Kozderková například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Laďka Kozderková?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byla Laďka Kozderková? Kdy se narodila Laďka Kozderková? Kde se narodila Laďka Kozderková? Kdy zemřela Laďka Kozderková? Laďka Kozderková patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, sluchátka modrá červená, laďka Kozderková, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Laďka Kozderková třeba v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Laďka Kozderková i v jiné kategorii než je hudba.