Kdo je to?
Kdo je to Antonín Panenka? Životopis Antonín Panenka, lidé, osobnosti z sport

Kdo je to Antonín Panenka?

Kdo je to Antonín Panenka? Stručný životopis

Antonín Panenka je bývalý reprezentační fotbalista. Fotbal začal hrát v pražském klubu Bohemians. V 19 letech si za Bohemians zahrál první ligový zápas a poté v hlavním týmu stabilně zakotvil. Svými výkony si řekl o reprezentační dres a v roce 1973 si poprvé zahrál za reprezentaci. Panenkův nejslavnější okamžik ale přišel až o tři roky později. V roce 1976 se totiž Československo dostalo do finále mistrovství Evropy proti Západnímu Německu. Remízový zápas musel rozhodnout penaltový rozstřel. V rozhodujícím pokusu Panenka proměnil penaltu takzvaným "vršovickým dloubákem" a tím zajistil Československu titul mistra Evropy. Při tomto provedení je míč kopnut obloukem do středu branky, takže vyžaduje skvělou techniku a zmatení brankáře, který musí skočit do strany. Využití riskantního kopu v tak důležitém okamžiku si získalo celosvětovou slávu a dodnes se mu říká „panenka“.
V roce 1981 Panenka přešel z Bohemians Praha do Rapidu Vídeň. Také v Rakousku se mu gólově dařilo a pomohl Rapidu ke dvěma ligovým titulům. Když skončil v Rakousku, vrátil se do Bohemians jako asistent trenéra a funkcionář. V současné době je Panenka prezidentem klubu. V roce 2008 získal dvě ocenění. Nejdříve mu byla udělena Cena Václava Jíry za rozvoj českého fotbalu. Poté mu prezident Václav Klaus udělil státní vyznamenání, přesněji Medaili Za zásluhy I. stupně. V roce 2020 získal Cenu Emila Zátopka, která je určena sportovním legendám a vstoupil do Síně slávy českého sportu.Kdo je to Antonín Panenka? Životopis Antonín Panenka, lidé, osobnosti z sport

Hlavní data o osobě Antonín Panenka

Národnost: česká
Datum narození: 2. prosince 1948
Místo narození: Praha

Tento text (Antonín Panenka) můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Interview? Vzpomenete si na definici slova Chirurgická rouška? Znáte definici termínu Interní oddělení? Vzpomněli byste si na význam slova Plagiát?

Klíčová slova: význam pojmu, Antonín Panenka, přesný význam, sport, odborný výraz, formulace, definice, termín, pojem, heslo, wiki, slovo, co je to Antonín Panenka?, vysvětlení, etymologie, popis

Pojem Antonín Panenka je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Antonín Panenka doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít Antonín Panenka ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Antonín Panenka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Antonín Panenka ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Antonín Panenka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonín Panenka například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Antonín Panenka? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Antonín Panenka? Kdo to byl Antonín Panenka? Kdy se narodil Antonín Panenka? Kde se narodil Antonín Panenka? Antonín Panenka je v sekci sport. Sepsáno redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Antonín Panenka dejme tomu třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Antonín Panenka i v jiné kategorii než je sport.