Kdo je to?
Kdo je Antonín Panenka? Životopis Antonín Panenka, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Antonín Panenka?

Kdo je Antonín Panenka? Životopis, informace, biografie, sport

Antonín Panenka je bývalý reprezentační fotbalista. Fotbal začal hrát v pražském klubu Bohemians. V 19 letech si za Bohemians zahrál první ligový zápas a poté v hlavním týmu stabilně zakotvil. Svými výkony si řekl o reprezentační dres a v roce 1973 si poprvé zahrál za reprezentaci. Panenkův nejslavnější okamžik ale přišel až o tři roky později. V roce 1976 se totiž Československo dostalo do finále mistrovství Evropy proti Západnímu Německu. Remízový zápas musel rozhodnout penaltový rozstřel. V rozhodujícím pokusu Panenka proměnil penaltu takzvaným "vršovickým dloubákem" a tím zajistil Československu titul mistra Evropy. Při tomto provedení je míč kopnut obloukem do středu branky, takže vyžaduje skvělou techniku a zmatení brankáře, který musí skočit do strany. Využití riskantního kopu v tak důležitém okamžiku si získalo celosvětovou slávu a dodnes se mu říká „panenka“.
V roce 1981 Panenka přešel z Bohemians Praha do Rapidu Vídeň. Také v Rakousku se mu gólově dařilo a pomohl Rapidu ke dvěma ligovým titulům. Když skončil v Rakousku, vrátil se do Bohemians jako asistent trenéra a funkcionář. V současné době je Panenka prezidentem klubu. V roce 2008 získal dvě ocenění. Nejdříve mu byla udělena Cena Václava Jíry za rozvoj českého fotbalu. Poté mu prezident Václav Klaus udělil státní vyznamenání, přesněji Medaili Za zásluhy I. stupně. V roce 2020 získal Cenu Emila Zátopka, která je určena sportovním legendám a vstoupil do Síně slávy českého sportu.Kdo je Antonín Panenka? Životopis Antonín Panenka, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Antonín Panenka

Národnost: česká
Datum narození: 2. prosince 1948
Místo narození: Praha

Tento text (Antonín Panenka) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Interview? Vzpomněli byste si co označuje výraz Skolióza? Znáte definici termínu Entuziasmus? Znáte termín Edukace?

Klíčová slova: kde se narodil Antonín Panenka?, národnost, kdy se narodil Antonín Panenka?, Antonín Panenka, sport, biografie, kdo je Antonín Panenka?, osobnost, popis, vysvětlení, život, wikipedie, narození, zajímavosti, informace, datum narození

Pojem Antonín Panenka je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít frázi Antonín Panenka na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Antonín Panenka ve Wikipedii

Najít výraz Antonín Panenka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Antonín Panenka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Antonín Panenka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonín Panenka například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Antonín Panenka?

Nyní již víte Kdo je to Antonín Panenka? Kdy se narodil Antonín Panenka? Kde se narodil Antonín Panenka? Antonín Panenka se nachází v sekci Sport

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Antonín Panenka například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Antonín Panenka i v jiné kategorii než je sport.