Kdo je to?
Kdo je to Astronom? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Astronom? Lidé, profese

Kdo je to Astronom?

Jaký je význam slova Astronom? Co to znamená?

Astronom je vědec zabývající se astronomií (hvězdářstvím). Astronom zkoumá Vesmír, jeho fyzikální a chemické složení, strukturu, pohyby planet, hvězd apod. K výzkumu Vesmíru používají astronomové různé přístroje - dalekohledy, teleskopy, radioteleskopy atd. Astronomové se věnují i popularizaci astronomie prostřednictvím přednášek na hvězdárnách, televizními pořady apod. Mezi nejvýznamnější české popularizátory astronomie patří RNDr. Jiří Grygar, CSc. Z historicky nejznámějších astronomů jmenujme Mikuláše Koperníka, Galilea Galilei, Giordana Bruna a Tycha de Brahe.



Kdo je to Astronom? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Astronom? Lidé, profese

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Asociace? Znáte definici termínu Kabala? Víte co je Národní park? Pamatujete si definici pojmu Živá čokoláda?

Klíčová slova: heslo, pojem, vysvětlení, Astronom, profese, přesný výraz, informace, profese, přesný význam, význam slova, lexikon, definice, formulace, původ slova, odborný výraz, wiki

Pojem Astronom je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Astronom

Vyhledat výraz Astronom ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Astronom ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Astronom na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Astronom ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Astronom v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Astronom například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Astronom

Právě jste zjistili Kdo je to Astronom? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Astronom? Definice pojmu Astronom je v sekci Profese

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Doporučujeme zkusit nalézt informace pojem, slovo, termín, definici kupř. v internetové Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než profese.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?