Kdo je to?
Kdo je Pavla Břínková? Životopis Pavla Břínková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Pavla Břínková

Kdo je Pavla Břínková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Pavla Břínková je česká rozhlasová a muzikálová zpěvačka, muzikálová, filmová a operetní herečka. Břínková se narodila v Praze. V mládí se zamilovala do zpěvu a později začala studovat operní zpěv na Pražské konzervatoři, kterou úspěšně dokončila v roce 1970. Následně začala pracovat v souboru Hudebního divadla Karlín. V divadle působila v letech 1970-1991. Později působila po celé České republice a hostovala v několika operetních a muzikálových scénách. V roce 2007 se vrátila zpět do Hudebního divadla Karlín. Břínková zpívala v operetě Polská krev nebo v muzikálech Sestra v akci a Carmen.
Břínková v průběhu své pěvecké kariéry vydala celkem pět sólových desek, které nesou název Kouzelný svět operety, Chtěla bych tančit jen, Volám, čekám, věřím (zlatá deska), Dárek (zlatá deska) a Sváteční. Dále se podílela na několika albech jiných interpretů (Polská krev, Vinobraní, Noc v Benátkách, Perličky české operety a Vás ženy jsem líbal rád).
Břínková si zahrála také v televizních filmech. Debutovala v legendárním snímku Spalovač mrtvol (1968) a poté se objevila ve snímcích Sto dukátů za Juana (1971), Perly panny Serafinky, Orfeus v podsvětí (1980), Příhody pana Příhody (1982), Muzikál pro Nelly Gaierovou (1983), Tabákový kapitán, Bandité (1984), Čaj s Vladimírem Brázdou (1987) a Carmen (2012). Vystupovala ve spoustě televizních zábavních pořadů jako Televarieté, Karel Gott v operetě, ABECEDA, Silvestr, který se nevysílal, Nikdo není dokonalý nebo Barrandovský videostop.
Roku 1996 vydala autobiografii s názvem Taková jsem já. Celkem získala dvě ceny literárního fondu.
V roce 2007 získala Cenu Thálie za muzikálovou roli Anhilty v Čardášově princezně. Cenu Thálie získala znovu v roce 2016 za celoživotní mistrovství v operetě a muzikálu.
Jejím manželem je lékař Tomáš Frč, se kterým má syna Lukáše.Kdo je Pavla Břínková? Životopis Pavla Břínková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Pavla Břínková

Národnost: česká
Datum narození: 15. 9. 1949
Místo narození: Praha, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Pavla Břínková? Potom se podělte s kolegy, přáteli a partnery na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Surrealismus? Znáte definici termínu Raut? Znáte pojem Municipalita? Pamatujete si definici pojmu Permakultura?

Klíčová slova: hudba, popis, wikipedie, narození, osobnost, wiki, zajímavosti, Pavla Břínková, informace, lexikon, místo narození, hudba, datum narození, osobnosti, kdy se narodila Pavla Břínková?, životopis

Pojem Pavla Břínková je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat slovo Pavla Břínková ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Pavla Břínková ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Pavla Břínková ve Wikipedii

Vyhledat výraz Pavla Břínková na Google.cz

Hledat slovo Pavla Břínková ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavla Břínková například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Pavla Břínková?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Pavla Břínková? Kdy se narodila Pavla Břínková? Kde se narodila Pavla Břínková? Pavla Břínková je v sekci Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Pavla Břínková dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavla Břínková i v jiné kategorii než je hudba.