Kdo je to?
Kdo je to, byl Hrnčíř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hrnčíř? Lidé, profese

Kdo je to Hrnčíř?

Co znamená a jaký je význam slova Hrnčíř?

Hrnčíř je řemeslník, který vyrábí jemnou keramiku. Jedná se o ruční výrobu, ke které se používá plastická hlína. Z té vznikají pevné a trvanlivé výrobky, nejčastěji se jedná o nádoby. Hrnčířství patří k nejstarším řemeslům vůbec, velký význam mají jeho produkty například pro archeology.
V současnosti je v popředí spíše umělecká výroba, běžné výrobky hrnčíře byly postupně nahrazeny porcelánem a umělými hmotami.Kdo je to, byl Hrnčíř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hrnčíř? Lidé, profese

Sdílejte tuto stránku se slovem Hrnčíř se známými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Augmentace? Víte co je Draft? Vzpomněli byste si co označuje výraz Epsomská sůl? Vzpomněli byste si co označuje výraz Stagnace?

Klíčová slova: popis, etymologie, význam pojmu, kdo to je, význam, přesný význam, informace, Hrnčíř, vysvětlení, definice, přesný výraz, profese, původ slova, pojem, wiki, synonymum

Pojem Hrnčíř je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat výraz Hrnčíř ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Hrnčíř ve vyhledávači Yandex

Najít termín Hrnčíř v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít frázi Hrnčíř ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Hrnčíř například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Vysvětlení významu slova Hrnčíř, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Hrnčíř? Kdo to byl Hrnčíř? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hrnčíř? Definice pojmu Hrnčíř je v kategorii profese. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste též hledat výraz, slovo, definici, slovíčko dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Hrnčíř i v jiných kategoriích (než profese).