Kdo je to?
Kdo je to, byl Ilustrátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ilustrátor? Lidé, profese

Kdo je to Ilustrátor?

Co znamená a jaký je význam slova Ilustrátor?

Ilustrátor je umělec, tvůrce, který je autorem výtvarného oživení nebo doprovodu nějakého textu, většinou se jedná o knihu, popřípadě noviny nebo časopis. Ilustrace upřesňuje nebo vysvětluje text či slouží pouze jako výtvarné vyjádření obsahu. Bývá to většinou jednoduchá nebo složitější kresba, malba, častá je také koláž, rytina a další techniky nebo jejich kombinace. Tento výtvarný doprovod je znám již ze starověkého Egypta, používán byl i v Řecku. V té době sloužily podrobné ilustrace a celé ilustrované příběhy také pro potřeby negramotných. Ilustrátoři v obrázcích převyprávěli třeba Bibli nebo pohádky.
Tvůrci se zaměřují na určitý druh techniky – volí pak podle cílové skupiny a vzniká tak ilustrace dětská, satirická, umělecká, návodná a další. Nejznámější umělci tohoto oboru byli i známými malíři a v současnosti jsou velmi ceněni i ilustrátoři, pracující pro animované filmy.Kdo je to, byl Ilustrátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ilustrátor? Lidé, profese

Zaujalo vás slovo, termín Ilustrátor? Potom se podělte s blízkými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Naturopatie? Znáte pojem Sladěnka? Znáte pojem Legionella? Vzpomenete si na definici slova Jóga?

Klíčová slova: heslo, přesný výraz, lexikon, synonymum, Ilustrátor, informace, význam slova, wiki, definice, přesný význam, původ slova, termín, popis, kdo to je, etymologie, význam pojmu

Pojem Ilustrátor je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ilustrátor ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Ilustrátor na Youtube

Zkusit najít slovo Ilustrátor ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Ilustrátor ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Ilustrátor například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Ilustrátor

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Ilustrátor? Kdo to byl Ilustrátor? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ilustrátor? Definice pojmu Ilustrátor patří do sekce profese. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste najít výraz, text, termín, pojem dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledat odborný výraz Ilustrátor i v jiné sekci než je kategorie profese.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.