Kdo je to?
Kdo je to, byl Ilustrátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ilustrátor? Lidé, profese

Kdo je to Ilustrátor?

Co znamená a jaký je význam slova Ilustrátor?

Ilustrátor je umělec, tvůrce, který je autorem výtvarného oživení nebo doprovodu nějakého textu, většinou se jedná o knihu, popřípadě noviny nebo časopis. Ilustrace upřesňuje nebo vysvětluje text či slouží pouze jako výtvarné vyjádření obsahu. Bývá to většinou jednoduchá nebo složitější kresba, malba, častá je také koláž, rytina a další techniky nebo jejich kombinace. Tento výtvarný doprovod je znám již ze starověkého Egypta, používán byl i v Řecku. V té době sloužily podrobné ilustrace a celé ilustrované příběhy také pro potřeby negramotných. Ilustrátoři v obrázcích převyprávěli třeba Bibli nebo pohádky.
Tvůrci se zaměřují na určitý druh techniky – volí pak podle cílové skupiny a vzniká tak ilustrace dětská, satirická, umělecká, návodná a další. Nejznámější umělci tohoto oboru byli i známými malíři a v současnosti jsou velmi ceněni i ilustrátoři, pracující pro animované filmy.Kdo je to, byl Ilustrátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ilustrátor? Lidé, profese

Budeme rádi, pokud budete definici slova Ilustrátor sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Naturopatie? Víte co je Yolo? Znáte pojem Legionella? Vzpomněli byste si co označuje výraz Fanka?

Klíčová slova: synonymum, význam pojmu, co je to Ilustrátor?, význam slova, vysvětlení, co znamená, wiki, termín, původ slova, profese, popis, pojem, heslo, Ilustrátor, formulace, etymologie

Pojem Ilustrátor je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat slovo Ilustrátor ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Ilustrátor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Ilustrátor ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Ilustrátor ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ilustrátor například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Co znamená Ilustrátor? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Ilustrátor? Kdo to byl Ilustrátor? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ilustrátor? Definice pojmu Ilustrátor se nachází v kategorii profese. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se též vyhledat pojem, výraz, termín, heslo dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Ilustrátor i v jiné kategorii než je sekce profese.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.