Kdo je to?
Kdo je to, byl Ilustrátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ilustrátor? Lidé, profese

Kdo je to Ilustrátor?

Co znamená a jaký je význam slova Ilustrátor?

Ilustrátor je umělec, tvůrce, který je autorem výtvarného oživení nebo doprovodu nějakého textu, většinou se jedná o knihu, popřípadě noviny nebo časopis. Ilustrace upřesňuje nebo vysvětluje text či slouží pouze jako výtvarné vyjádření obsahu. Bývá to většinou jednoduchá nebo složitější kresba, malba, častá je také koláž, rytina a další techniky nebo jejich kombinace. Tento výtvarný doprovod je znám již ze starověkého Egypta, používán byl i v Řecku. V té době sloužily podrobné ilustrace a celé ilustrované příběhy také pro potřeby negramotných. Ilustrátoři v obrázcích převyprávěli třeba Bibli nebo pohádky.
Tvůrci se zaměřují na určitý druh techniky – volí pak podle cílové skupiny a vzniká tak ilustrace dětská, satirická, umělecká, návodná a další. Nejznámější umělci tohoto oboru byli i známými malíři a v současnosti jsou velmi ceněni i ilustrátoři, pracující pro animované filmy.Kdo je to, byl Ilustrátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ilustrátor? Lidé, profese

Sdílejte tuto stránku se slovem Ilustrátor s partnery, kolegy a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Freska? Znáte pojem Kondiční cvičení? Znáte pojem Účtenková loterie? Vzpomenete si na definici slova Jíška?

Klíčová slova: formulace, synonymum, co znamená, přesný význam, definice, kdo je Ilustrátor?, vysvětlení, informace, wiki, přesný výraz, význam slova, profese, popis, Ilustrátor, odborný výraz, pojem

Pojem Ilustrátor je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat pojem Ilustrátor ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Ilustrátor ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Ilustrátor ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ilustrátor ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ilustrátor například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Co znamená Ilustrátor? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Ilustrátor? Kdo to byl Ilustrátor? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ilustrátor? Definice pojmu Ilustrátor je v sekci profese. Text vytvořen pro server Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, definici, text, výraz dejme tomu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Ilustrátor hledat i v jiných kategoriích (než profese).

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.