Kdo je to?
Kdo je to Ilustrátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Ilustrátor? Lidé, profese

Kdo je to Ilustrátor?

Co znamená a jaký je význam slova Ilustrátor?

Ilustrátor je umělec, tvůrce, který je autorem výtvarného oživení nebo doprovodu nějakého textu, většinou se jedná o knihu, popřípadě noviny nebo časopis. Ilustrace upřesňuje nebo vysvětluje text či slouží pouze jako výtvarné vyjádření obsahu. Bývá to většinou jednoduchá nebo složitější kresba, malba, častá je také koláž, rytina a další techniky nebo jejich kombinace. Tento výtvarný doprovod je znám již ze starověkého Egypta, používán byl i v Řecku. V té době sloužily podrobné ilustrace a celé ilustrované příběhy také pro potřeby negramotných. Ilustrátoři v obrázcích převyprávěli třeba Bibli nebo pohádky.
Tvůrci se zaměřují na určitý druh techniky – volí pak podle cílové skupiny a vzniká tak ilustrace dětská, satirická, umělecká, návodná a další. Nejznámější umělci tohoto oboru byli i známými malíři a v současnosti jsou velmi ceněni i ilustrátoři, pracující pro animované filmy.Kdo je to Ilustrátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Ilustrátor? Lidé, profese

Tento text (Ilustrátor) můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Freska? Víte, co je to Solventnost? Znáte pojem Částice? Rozumíte pojmu Řečnická otázka?

Klíčová slova: lexikon, synonymum, termín, význam, význam slova, informace, slovo, vysvětlení, přesný výraz, odborný výraz, přesný význam, profese, definice, přesný výraz, formulace, význam pojmu

Pojem Ilustrátor je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Ilustrátor hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít heslo Ilustrátor ve Wikipedii

Najít heslo Ilustrátor ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Ilustrátor ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ilustrátor ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Ilustrátor na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ilustrátor například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Co znamená Ilustrátor? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teď už víte Kdo je to Ilustrátor? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ilustrátor? Definice pojmu Ilustrátor se nachází v sekci Profese

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste najít pojem, definici, text, výraz dejme tomu na české Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Ilustrátor i jinde než v sekci než v profese.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.