Kdo je to?
Kdo byl Herbert Kappler? Životopis Herbert Kappler, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Herbert Kappler?

Kdo byl Herbert Kappler? Životopis, informace, biografie, zločin

Herbert Kappler byl velitel bezpečnostních složek a policejních jednotek v Římě během druhé světové války a také válečný zločinec. Kappler se narodil v německém Stuttgartu, odkud po střední škole přešel na místní univerzitu, kde studoval elektrotechniku. Studium ukončil a chvíli pracoval jako elektrikář. Poté se ve 23 letech (1931) připojil k politické straně NSDAP (Národně socialistická dělnická německá strana). V onom roce se rovněž připojil k SA, kde během roku 1931 až 1932 sloužil u útočných oddílů.
Rok na to kandidoval na člena SS, kde byl přijat v květnu 1933. V roce 1935 se Kappler připojil k wehrmachtu a po ročním působení u armády byl jako aktivní člen SS uvolněn roku 1936.
V roce 1936 povýšil (Scharführer) a začal působit ve Stuttgartu v hlavní kanceláři německého gestapa. U gestapa se stal důstojníkem.
Po vypuknutí druhé světové války byl převelen do Polska (1939-40). Dále se podílel na potlačení odporu v Belgii. Díky vysoké hodnosti (Sturmbannführer – Vůdce útočné jednotky) byl vybrán jako spojka s italskou vládou fašistického vůdce Benita Mussoliniho a jako poradce pro fašistickou policii.
Poté, co Itálie uzavřela příměří se spojeneckými vojsky, byl ještě Řím okupován německými vojsky. Kappler byl zde poslán v roce 1943 jako ředitel bezpečnostních složek SS a fašistických jednotek policie (SiPo, Orpo a SD). Mimo jiné se podílel v Římě na shromažďování židovských obyvatel, kteří byli následně posíláni do tábora v Osvětimi. Během roku 1944 se stal v Římě nejvýše postaveným členem Hlavního říšského bezpečnostního úřadu (RSHA). Ve stejném roce byl zodpovědný za Ardeatinský masakr (24. 3. 1944), kdy bylo zabito kolem 300 civilních obyvatel. Jednalo se o odvetu za partyzánské útoky v Římě na jednotky SS.
Roku 1945 padl Řím do rukou spojenců a Kappler byl zajat britskými vojáky, kteří jej po dvou letech předali italské vládě. Italský vojenský soud udělil Kapplerovi trest odnětí svobody do konce života.
Po 25 letech ve vězení (1975) mu byla diagnostikovaná rakovina, a tak byl převezen do římské vojenské nemocnice. Po dvou letech v nemocnici (1977) se mu podařilo uniknout ve velkém kufru, ve kterém ho ven z nemocnice propašovala jeho tehdejší žena (zdravotní sestra, která měla do nemocnice neomezený přístup). Se ženou se dostali až do Západního Německa. Německo odmítlo vydat Kapplera zpět do Itálie. Šest měsíců po jeho útěku zemřel na rakovinu ve věku 70 let.Kdo byl Herbert Kappler? Životopis Herbert Kappler, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní informace o osobě Herbert Kappler

Národnost: německá
Datum narození: 23. 9. 1907
Místo narození: Stuttgart, Německé císařství
Datum úmrtí: 9. 2. 1978

Líbí se stručný životopis s osobou Herbert Kappler? Pak se podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Pokosnice? Vzpomněli byste si co znamená slovo Echinacea? Vzpomněli byste si co znamená slovo Inkluzivní vzdělávání? Víte co je Roaming?

Klíčová slova: datum úmrtí, vysvětlení, život, kdo to je, zločin, popis, zločin, místo narození, nežijící, wikipedie, wiki, národnost, kde se narodil Herbert Kappler?, lexikon, zajímavosti, Herbert Kappler

Pojem Herbert Kappler je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Herbert Kappler zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat výraz Herbert Kappler ve Wikipedii

Hledat výraz Herbert Kappler ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Herbert Kappler na Google obrázcích

Najít pojem Herbert Kappler ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Herbert Kappler ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Herbert Kappler například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Herbert Kappler

Právě nyní již víte Kdo byl Herbert Kappler? Kdy se narodil Herbert Kappler? Kde se narodil Herbert Kappler? Kdy zemřel Herbert Kappler? Herbert Kappler patří do sekce Zločin

Text napsán pro Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Herbert Kappler řekněme například v projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Herbert Kappler i v jiné kategorii než je zločin.