Kdo je to?
Kdo byl Herbert Kappler? Životopis Herbert Kappler, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Herbert Kappler?

Kdo byl Herbert Kappler? Životopis, informace, biografie, zločin

Herbert Kappler byl velitel bezpečnostních složek a policejních jednotek v Římě během druhé světové války a také válečný zločinec. Kappler se narodil v německém Stuttgartu, odkud po střední škole přešel na místní univerzitu, kde studoval elektrotechniku. Studium ukončil a chvíli pracoval jako elektrikář. Poté se ve 23 letech (1931) připojil k politické straně NSDAP (Národně socialistická dělnická německá strana). V onom roce se rovněž připojil k SA, kde během roku 1931 až 1932 sloužil u útočných oddílů.
Rok na to kandidoval na člena SS, kde byl přijat v květnu 1933. V roce 1935 se Kappler připojil k wehrmachtu a po ročním působení u armády byl jako aktivní člen SS uvolněn roku 1936.
V roce 1936 povýšil (Scharführer) a začal působit ve Stuttgartu v hlavní kanceláři německého gestapa. U gestapa se stal důstojníkem.
Po vypuknutí druhé světové války byl převelen do Polska (1939-40). Dále se podílel na potlačení odporu v Belgii. Díky vysoké hodnosti (Sturmbannführer – Vůdce útočné jednotky) byl vybrán jako spojka s italskou vládou fašistického vůdce Benita Mussoliniho a jako poradce pro fašistickou policii.
Poté, co Itálie uzavřela příměří se spojeneckými vojsky, byl ještě Řím okupován německými vojsky. Kappler byl zde poslán v roce 1943 jako ředitel bezpečnostních složek SS a fašistických jednotek policie (SiPo, Orpo a SD). Mimo jiné se podílel v Římě na shromažďování židovských obyvatel, kteří byli následně posíláni do tábora v Osvětimi. Během roku 1944 se stal v Římě nejvýše postaveným členem Hlavního říšského bezpečnostního úřadu (RSHA). Ve stejném roce byl zodpovědný za Ardeatinský masakr (24. 3. 1944), kdy bylo zabito kolem 300 civilních obyvatel. Jednalo se o odvetu za partyzánské útoky v Římě na jednotky SS.
Roku 1945 padl Řím do rukou spojenců a Kappler byl zajat britskými vojáky, kteří jej po dvou letech předali italské vládě. Italský vojenský soud udělil Kapplerovi trest odnětí svobody do konce života.
Po 25 letech ve vězení (1975) mu byla diagnostikovaná rakovina, a tak byl převezen do římské vojenské nemocnice. Po dvou letech v nemocnici (1977) se mu podařilo uniknout ve velkém kufru, ve kterém ho ven z nemocnice propašovala jeho tehdejší žena (zdravotní sestra, která měla do nemocnice neomezený přístup). Se ženou se dostali až do Západního Německa. Německo odmítlo vydat Kapplera zpět do Itálie. Šest měsíců po jeho útěku zemřel na rakovinu ve věku 70 let.Kdo byl Herbert Kappler? Životopis Herbert Kappler, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní data o osobě Herbert Kappler

Národnost: německá
Datum narození: 23. 9. 1907
Místo narození: Stuttgart, Německé císařství
Datum úmrtí: 9. 2. 1978

Sdílejte tuto stránku s osobností Herbert Kappler s blízkými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Pokosnice? Vzpomněli byste si co znamená slovo Ústenka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Anabolické steroidy? Víte co je Tortellini?

Klíčová slova: národnost, wikipedie, zločin, kde se narodil Herbert Kappler?, Herbert Kappler, zajímavosti, zločin, osobnosti, kdy se narodil Herbert Kappler?, popis, nežijící, datum úmrtí, narození, národnost, wiki, informace

Pojem Herbert Kappler je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít slovo Herbert Kappler ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Herbert Kappler ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Herbert Kappler ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Herbert Kappler ve Wikimedia Commons

Najít heslo Herbert Kappler na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Herbert Kappler například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Herbert Kappler

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Herbert Kappler? Kdy se narodil Herbert Kappler? Kde se narodil Herbert Kappler? Kdy zemřel Herbert Kappler? Herbert Kappler je v kategorii Zločin

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Herbert Kappler dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Herbert Kappler i v jiné kategorii než je zločin.