Kdo je to?
Kdo je Magda Vášáryová? Životopis Magda Vášáryová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Magda Vášáryová?

Kdo je Magda Vášáryová? Životopis, informace, biografie, herectví

Magda Vašáryová je slovenská herečka, diplomatka a politička. Po gymnáziu vystudovala sociologii na Univerzitě Komenského v Bratislavě (titul Mgr.). Už jako patnáctiletá si zahrála první roli ve filmu Senzi mama (1963) a o 4 roky později si zahrála průlomovou roli ve snímku Markéta Lazarová, která z ní udělala populární herečku dokonce i v zahraničí. Další její významné role jsou z filmů Princ Bajaja, Rusalka, Radúz a Mahulena, Zbehovia a pútnici a také legendární Postřižiny. Po vysoké škole začala hrát v Divadle na korze. Po jejím zrušení přesídlila s celým sborem do divadla Nová scéna. Od roku 1983 působilo následujících 7 let ve Slovenském Národním divadle.
Po revoluci v roce 1989 přijala nabídku Václava Havla a stala se velvyslankyní v Rakousku. 5 let působila také jako velvyslankyně SR v Polsku. Je výborně jazykově nadaná a hovoří plynně 6 jazyky (anglicky, německy, polsky, rusky, srbochorvatsky a francouzsky). V roce 1999 neúspěšně kandidovala na post prezidentky Slovenské republiky, kdy obdržela 6,5 % hlasů. Napsala dvě knihy (Krátké listy jednomu městu a Diskrétní průvodce … co možná nevíte o společenském chování).
Založila nadaci VIA CULTURA a od roku 2007 je předsedkyní Správní rady. Vyučuje také na Vysoké škole CEVRO Institut v Praze. Její sestra Emília Vašáryová je také úspěšnou slovenskou herečkou.Kdo je Magda Vášáryová? Životopis Magda Vášáryová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Magda Vášáryová

Národnost: slovenská
Datum narození: 26. 8. 1948
Místo narození: Banská Štiavnica, Slovenská republika

Tento text (Magda Vášáryová) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte co je Smaženice? Znáte pojem Babyka? Rozumíte pojmu Deprivace? Vzpomenete si na definici slova Turecká káva?

Klíčová slova: kdo je Magda Vášáryová?, popis, biografie, wikipedie, datum narození, narození, kde se narodila Magda Vášáryová?, místo narození, osobnosti, vysvětlení, národnost, zajímavosti, wiki, herectví, kdy se narodila Magda Vášáryová?, život

Pojem Magda Vášáryová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Magda Vášáryová doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít termín Magda Vášáryová na Google obrázcích

Vyhledat pojem Magda Vášáryová ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Magda Vášáryová ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Magda Vášáryová ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Magda Vášáryová ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Magda Vášáryová například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Magda Vášáryová?

Nyní již víte Kdo je to Magda Vášáryová? Kdy se narodila Magda Vášáryová? Kde se narodila Magda Vášáryová? Magda Vášáryová se nachází v sekci Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Magda Vášáryová dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Magda Vášáryová i v jiné kategorii než je herectví.