Kdo je to?
Kdo je to Magda Vášáryová? Životopis Magda Vášáryová, lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Magda Vášáryová?

Kdo je to Magda Vášáryová? Stručný životopis

Magda Vašáryová je slovenská herečka, diplomatka a politička. Po gymnáziu vystudovala sociologii na Univerzitě Komenského v Bratislavě (titul Mgr.). Už jako patnáctiletá si zahrála první roli ve filmu Senzi mama (1963) a o 4 roky později si zahrála průlomovou roli ve snímku Markéta Lazarová, která z ní udělala populární herečku dokonce i v zahraničí. Další její významné role jsou z filmů Princ Bajaja, Rusalka, Radúz a Mahulena, Zbehovia a pútnici a také legendární Postřižiny. Po vysoké škole začala hrát v Divadle na korze. Po jejím zrušení přesídlila s celým sborem do divadla Nová scéna. Od roku 1983 působilo následujících 7 let ve Slovenském Národním divadle.
Po revoluci v roce 1989 přijala nabídku Václava Havla a stala se velvyslankyní v Rakousku. 5 let působila také jako velvyslankyně SR v Polsku. Je výborně jazykově nadaná a hovoří plynně 6 jazyky (anglicky, německy, polsky, rusky, srbochorvatsky a francouzsky). V roce 1999 neúspěšně kandidovala na post prezidentky Slovenské republiky, kdy obdržela 6,5 % hlasů. Napsala dvě knihy (Krátké listy jednomu městu a Diskrétní průvodce … co možná nevíte o společenském chování).
Založila nadaci VIA CULTURA a od roku 2007 je předsedkyní Správní rady. Vyučuje také na Vysoké škole CEVRO Institut v Praze. Její sestra Emília Vašáryová je také úspěšnou slovenskou herečkou.Kdo je to Magda Vášáryová? Životopis Magda Vášáryová, lidé, osobnosti z herectví

Hlavní informace o osobě Magda Vášáryová

Národnost: slovenská
Datum narození: 26. 8. 1948
Místo narození: Banská Štiavnica, Slovenská republika

Popis osobnosti Magda Vášáryová můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Smaženice? Znáte pojem Globální oteplování? Rozumíte pojmu MDŽ? Vzpomenete si na definici slova Rádlo?

Klíčová slova: význam slova, formulace, co znamená, význam, lexikon, popis, kdo je Magda Vášáryová?, význam pojmu, slovo, Magda Vášáryová, odborný výraz, herectví, původ slova, pojem, co je to Magda Vášáryová?, vysvětlení

Pojem Magda Vášáryová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Magda Vášáryová

Hledejte bez špehování slovo Magda Vášáryová ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Magda Vášáryová ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Magda Vášáryová ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Magda Vášáryová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Magda Vášáryová například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Magda Vášáryová

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Magda Vášáryová? Kdo to byl Magda Vášáryová? Kdy se narodil Magda Vášáryová? Kde se narodil Magda Vášáryová? Magda Vášáryová se nachází v sekci herectví. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Magda Vášáryová dejme tomu např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Magda Vášáryová i v jiné kategorii než je herectví.