Kdo je to?
Kdo je Alessandro Zanardi? Životopis Alessandro Zanardi, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Alessandro Zanardi?

Kdo je Alessandro Zanardi? Životopis, informace, biografie, sport

Alessandro Zanardi (známý pod jménem Alex) je bývalý italský pilot Formule 1 a automobilový závodník. Celkem 4x vyhrál zlatou paralympijskou medaili na dvou Letních paralympijských hrách v Londýně (2012) a v Rio de Janeiro (2016) v závodech na handbiku.
Zanardi začal jako třináctiletý na závodních motokárách a ve 22 letech začal závodit v italské sérii Formule 3. Po třech letech (1991) se přesunul do Formule 3000, kde dokázal vyhrát hned první závod. Za celou sezónu vyhrál 2 závody a skončil celkově na druhém místě. V roce 1992 opustil stáj Jordan a přestoupil do italské stáje Minardi, kde závodil pouze ve 3 závodech (ze dvou byl diskvalifikován). O rok později odešel do týmu Lotus (1993). V onom roce dosáhl svého nejlepšího umístění v závodě F1, kdy na okruhu v Brazílii skončil na 6. místě. Po sezóně 1994 Zanardsi odešel do USA, kde závodil v Champ Car. V sezóně 1996 skončil na třetím místě a v letech 1997 a 1998 se stal dvojnásobným šampiónem. V roce se vrátil k Formuli 1 do týmu Williams, avšak neumístil se lépe než na 7. místě.
V americké sérii CART havaroval v Německu na okruhu Lausitzring a přišel o obě nohy (2001). K závodění se vrátil o 4 roky později. Zůčastnil se mistrovství světa (WTCC) pod automobilkou BMW, která Zarardimu speciálně upravila závodní auto. Pod BMW vyhrál 4 závody za 4 sezóny.
Zanardi se zúčastnil letních paralympijských her v Londýně (2012) a v Rio de Janeiro (2014). Na každé paralypiádě získal 2 zlaté medaile za závody na handbiku.Kdo je Alessandro Zanardi? Životopis Alessandro Zanardi, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Alessandro Zanardi

Národnost: italská
Datum narození: 23. 10. 1966
Místo narození: Bologna, Itálie

Sdílejte tuto stránku s osobností Alessandro Zanardi se známými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte co je Teplo? Znáte pojem Obelisk? Rozumíte pojmu Lyceum? Vzpomenete si na definici slova Evoluce?

Klíčová slova: národnost, informace, narození, lexikon, popis, sport, zajímavosti, kdo je Alessandro Zanardi?, Alessandro Zanardi, osobnosti, Alessandro Zanardi, kdy se narodil Alessandro Zanardi?, život, kde se narodil Alessandro Zanardi?, sport, wiki

Pojem Alessandro Zanardi je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít pojem Alessandro Zanardi ve Wikipedii

Vyhledat slovo Alessandro Zanardi ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Alessandro Zanardi ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Alessandro Zanardi ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Alessandro Zanardi ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Alessandro Zanardi například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Alessandro Zanardi?

Nyní již víte Kdo je to Alessandro Zanardi? Kdy se narodil Alessandro Zanardi? Kde se narodil Alessandro Zanardi? Alessandro Zanardi se nachází v kategorii Sport

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Alessandro Zanardi řekněme třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alessandro Zanardi i v jiné kategorii než je sport.