Kdo je to?
Kdo je Alessandro Zanardi? Životopis Alessandro Zanardi, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Alessandro Zanardi?

Kdo je Alessandro Zanardi? Životopis, informace, biografie, sport

Alessandro Zanardi (známý pod jménem Alex) je bývalý italský pilot Formule 1 a automobilový závodník. Celkem 4x vyhrál zlatou paralympijskou medaili na dvou Letních paralympijských hrách v Londýně (2012) a v Rio de Janeiro (2016) v závodech na handbiku.
Zanardi začal jako třináctiletý na závodních motokárách a ve 22 letech začal závodit v italské sérii Formule 3. Po třech letech (1991) se přesunul do Formule 3000, kde dokázal vyhrát hned první závod. Za celou sezónu vyhrál 2 závody a skončil celkově na druhém místě. V roce 1992 opustil stáj Jordan a přestoupil do italské stáje Minardi, kde závodil pouze ve 3 závodech (ze dvou byl diskvalifikován). O rok později odešel do týmu Lotus (1993). V onom roce dosáhl svého nejlepšího umístění v závodě F1, kdy na okruhu v Brazílii skončil na 6. místě. Po sezóně 1994 Zanardsi odešel do USA, kde závodil v Champ Car. V sezóně 1996 skončil na třetím místě a v letech 1997 a 1998 se stal dvojnásobným šampiónem. V roce se vrátil k Formuli 1 do týmu Williams, avšak neumístil se lépe než na 7. místě.
V americké sérii CART havaroval v Německu na okruhu Lausitzring a přišel o obě nohy (2001). K závodění se vrátil o 4 roky později. Zůčastnil se mistrovství světa (WTCC) pod automobilkou BMW, která Zarardimu speciálně upravila závodní auto. Pod BMW vyhrál 4 závody za 4 sezóny.
Zanardi se zúčastnil letních paralympijských her v Londýně (2012) a v Rio de Janeiro (2014). Na každé paralypiádě získal 2 zlaté medaile za závody na handbiku.Kdo je Alessandro Zanardi? Životopis Alessandro Zanardi, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Alessandro Zanardi

Národnost: italská
Datum narození: 23. 10. 1966
Místo narození: Bologna, Itálie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Alessandro Zanardi? s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte co je Teplo? Vzpomenete si na definici slova Lodžie? Rozumíte pojmu Poslední soud? Vzpomněli byste si na význam slova Vrstevnice?

Klíčová slova: vysvětlení, kdy se narodil Alessandro Zanardi?, národnost, Alessandro Zanardi, informace, Alessandro Zanardi, wiki, osobnosti, wikipedie, zajímavosti, místo narození, osobnost, biografie, popis, sport, sport

Pojem Alessandro Zanardi je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít pojem Alessandro Zanardi na Google.cz

Vyhledat termín Alessandro Zanardi ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Alessandro Zanardi ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Alessandro Zanardi na Youtube

Zkusit najít Alessandro Zanardi ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Alessandro Zanardi například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Životopis, kdo je Alessandro Zanardi? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Alessandro Zanardi? Kdy se narodil Alessandro Zanardi? Kde se narodil Alessandro Zanardi? Alessandro Zanardi patří do sekce Sport

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Alessandro Zanardi kupříkladu v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alessandro Zanardi i v jiné kategorii než je sport.