Kdo je to?
Kdo je Alessandro Zanardi? Životopis Alessandro Zanardi, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Alessandro Zanardi

Kdo je Alessandro Zanardi? Životopis, informace, biografie, sport

Alessandro Zanardi (známý pod jménem Alex) je bývalý italský pilot Formule 1 a automobilový závodník. Celkem 4x vyhrál zlatou paralympijskou medaili na dvou Letních paralympijských hrách v Londýně (2012) a v Rio de Janeiro (2016) v závodech na handbiku.
Zanardi začal jako třináctiletý na závodních motokárách a ve 22 letech začal závodit v italské sérii Formule 3. Po třech letech (1991) se přesunul do Formule 3000, kde dokázal vyhrát hned první závod. Za celou sezónu vyhrál 2 závody a skončil celkově na druhém místě. V roce 1992 opustil stáj Jordan a přestoupil do italské stáje Minardi, kde závodil pouze ve 3 závodech (ze dvou byl diskvalifikován). O rok později odešel do týmu Lotus (1993). V onom roce dosáhl svého nejlepšího umístění v závodě F1, kdy na okruhu v Brazílii skončil na 6. místě. Po sezóně 1994 Zanardsi odešel do USA, kde závodil v Champ Car. V sezóně 1996 skončil na třetím místě a v letech 1997 a 1998 se stal dvojnásobným šampiónem. V roce se vrátil k Formuli 1 do týmu Williams, avšak neumístil se lépe než na 7. místě.
V americké sérii CART havaroval v Německu na okruhu Lausitzring a přišel o obě nohy (2001). K závodění se vrátil o 4 roky později. Zůčastnil se mistrovství světa (WTCC) pod automobilkou BMW, která Zarardimu speciálně upravila závodní auto. Pod BMW vyhrál 4 závody za 4 sezóny.
Zanardi se zúčastnil letních paralympijských her v Londýně (2012) a v Rio de Janeiro (2014). Na každé paralypiádě získal 2 zlaté medaile za závody na handbiku.Kdo je Alessandro Zanardi? Životopis Alessandro Zanardi, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Alessandro Zanardi

Národnost: italská
Datum narození: 23. 10. 1966
Místo narození: Bologna, Itálie

Tento text (Alessandro Zanardi) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Víte co je Pneumokok? Pamatujete si definici pojmu Základní mzda? Rozumíte pojmu Tulej? Vzpomněli byste si co znamená slovo RSS?

Klíčová slova: datum narození, wiki, sport, zajímavosti, popis, životopis, Alessandro Zanardi, Alessandro Zanardi, kde se narodil Alessandro Zanardi?, kdo je Alessandro Zanardi?, osobnosti, národnost, vysvětlení, informace, osobnost, narození

Pojem Alessandro Zanardi je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat heslo Alessandro Zanardi na Google.cz

Najít pojem Alessandro Zanardi ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Alessandro Zanardi ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Alessandro Zanardi na Google obrázcích

Zkusit najít Alessandro Zanardi ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Alessandro Zanardi například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Životopis, kdo je Alessandro Zanardi? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Alessandro Zanardi? Kdy se narodil Alessandro Zanardi? Kde se narodil Alessandro Zanardi? Alessandro Zanardi je v kategorii Sport

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Alessandro Zanardi dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alessandro Zanardi i v jiné kategorii než je sport.