Kdo je to?
Kdo je to Státní zástupce? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Státní zástupce? Lidé, státní správa

Státní zástupce

Jaký je význam slova Státní zástupce? Co to znamená?

Státní zástupce vystupuje u soudu jako strana zastupující ochranu veřejného zájmu. Musí být přidělen k některému ze státních zastupitelství. Státní zástupce je představitelem veřejné žaloby v trestním (a dalších) řízení. U soudu má funkci toho, kdo podává žalobu proti osobě, jež se dopustila trestných činů, a tuto žalobu zastupuje.
Státního zástupce v České republice jmenuje ministr spravedlnosti.
Pro státního zástupce lze použít i výraz prokurátor, který je běžný na Slovensku a dříve se užíval i u nás. Můžeme se setkat i s termínem žalobce.Kdo je to Státní zástupce? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Státní zástupce? Lidé, státní správa

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Státní zástupce? s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Avon? Pamatujete si definici pojmu Spotify? Vzpomenete si na definici slova Kratiknot? Vzpomněli byste si co znamená slovo Ambra?

Klíčová slova: Státní zástupce, význam pojmu, význam slova, formulace, odborný výraz, popis, přesný výraz, vysvětlení, slovo, wiki, státní správa, význam, pojem, Státní zástupce, synonymum, původ slova

Pojem Státní zástupce je v kategorii Státní správa, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít frázi Státní zástupce ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Státní zástupce ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Státní zástupce na Youtube

Hledat termín Státní zástupce ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Státní zástupce ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Státní zástupce například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Státní zástupce? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teďka již bezesporu víte Kdo je to Státní zástupce? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Státní zástupce? Definice pojmu Státní zástupce je v sekci Státní správa

Kategorie státní správa, vězení cela, státní zástupce, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pokuste se také najít informace pojem, slovo, termín, definici dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Státní zástupce i v jiné sekci než v státní správa.