Kdo je to?
Kdo je to Státní zástupce? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Státní zástupce? Lidé, státní správa

Kdo je to Státní zástupce?

Co znamená a jaký je význam slova Státní zástupce?

Státní zástupce vystupuje u soudu jako strana zastupující ochranu veřejného zájmu. Musí být přidělen k některému ze státních zastupitelství. Státní zástupce je představitelem veřejné žaloby v trestním (a dalších) řízení. U soudu má funkci toho, kdo podává žalobu proti osobě, jež se dopustila trestných činů, a tuto žalobu zastupuje.
Státního zástupce v České republice jmenuje ministr spravedlnosti.
Pro státního zástupce lze použít i výraz prokurátor, který je běžný na Slovensku a dříve se užíval i u nás. Můžeme se setkat i s termínem žalobce.Kdo je to Státní zástupce? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Státní zástupce? Lidé, státní správa

Tento text (Státní zástupce) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Kanafas? Víte co je Croissant? Vzpomenete si na definici slova Dark web? Vzpomněli byste si co označuje výraz Úplavice?

Klíčová slova: synonymum, státní správa, státní správa, popis, formulace, lexikon, heslo, etymologie, Státní zástupce, původ slova, pojem, odborný výraz, význam slova, Státní zástupce, význam pojmu, co znamená

Pojem Státní zástupce je v kategorii Státní správa, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat pojem Státní zástupce na Google obrázcích

Vyhledat výraz Státní zástupce ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Státní zástupce ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Státní zástupce na Google.cz

Zkusit najít slovo Státní zástupce ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Státní zástupce například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Státní zástupce

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Státní zástupce? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Státní zástupce? Definice pojmu Státní zástupce patří do kategorie Státní správa

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete se pokusit také najít informace výraz, slovo, definici, slovíčko kupř. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než státní správa.