Kdo je to?
Kdo je to Rolník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Rolník? Lidé, profese

Rolník

Co znamená a jaký je význam slova Rolník?

Rolník je člověk pracující v zemědělství. Můžeme ho označit také za zemědělce, případně farmáře. Rolník je spíše starší slovo, které už se dnes příliš nepoužívá a je ze slovní zásoby vytlačováno zmíněnými modernějšími výrazy. Slovo je odvozeno od staročeského výrazu role, který znamenal orné pole.
Prací rolníka je starat se o pole a pěstovat na něm a sklízet plodiny, případně se starat o hospodářská zvířata. Rolník může půdu vlastnit, ale mít ji i pronajatou nebo na ní pracovat jako zaměstnanec či námezdní síla.Kdo je to Rolník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Rolník? Lidé, profese

Uvedený text s definicí slova Rolník můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Trader? Vzpomněli byste si co znamená slovo BIOS? Vzpomněli byste si na význam slova Internet věcí? Víte co je Školní družina?

Klíčová slova: synonymum, přesný význam, profese, přesný výraz, význam slova, co znamená, definice, Rolník, wiki, původ slova, význam, wikipedie, heslo, odborný výraz, informace, slovo

Pojem Rolník je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Rolník zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít Rolník ve Wikislovníku

Vyhledat termín Rolník v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Rolník ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Rolník ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Rolník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Rolník například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Vysvětlení významu slova Rolník, definice, vysvětlení pojmu

Právě nyní již víte Kdo je to Rolník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Rolník? Definice pojmu Rolník je v sekci Profese

Text vytvořen pro Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Zkuste též hledat informace výraz, definici, slovo, termín např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle různých oborů. Pokuste se najít termín Rolník i v jiné kategorii než v profese.