Kdo je to?
Kdo byl Ivan Honl? Životopis Ivan Honl, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Ivan Honl

Kdo byl Ivan Honl? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, věda

Ivan Honl byl český lékař, specializující se na bakteriologii a mikrobiologii.
Vystudoval medicínu v Praze a s pražskou univerzitou byl dál spojen jeho profesní život.
Věnoval se bakteriologii a když byl po vzniku samostatné republiky založen v roce 1919 Ústav pro bakteriologii a sérologii při Lékařské fakultě Karlovy univerzity, stal se jeho přednostou. Je považován za jednoho z průkopníků těchto oborů na našem území.
Svou vědeckou práci zaměřoval na široké spektrum témat - z dnešního pohledu je zajímavá jeho práce na výzkumu antibiotických látek. Lék, který se vyráběl na základě jeho výzkumů, se používal k léčbě některých infekčních zánětů. Pro Honlovu dobu byla důležitá jeho angažovanost v boji proti tuberkulóze. S tím souvisí jeho práce v Masarykově lize proti tuberkulóze a ve Vědeckém ústavu pro výzkum tbc. Zasazoval se také o lázeňskou péči pro tuberkulózní pacienty.Kdo byl Ivan Honl? Životopis Ivan Honl, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní informace o osobě Ivan Honl

Národnost: česká
Datum narození: 23. dubna 1866
Místo narození: Zbýšov, Brněnsko
Datum úmrtí: 7. června 1936

Líbí se stručný životopis s osobou Ivan Honl? Pak se podělte s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Pašijový týden? Vzpomněli byste si na význam slova Svidřík? Vzpomněli byste si na význam slova Purin? Znáte definici termínu Chlamydie?

Klíčová slova: kdo je Ivan Honl?, vysvětlení, wiki, datum narození, národnost, národnost, věda, informace, biografie, wikipedie, věda, osobnosti, život, nežijící, popis, Kdy zemřel Ivan Honl

Pojem Ivan Honl je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Ivan Honl

Zkusit najít Ivan Honl ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Ivan Honl na Google obrázcích

Hledat výraz Ivan Honl ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ivan Honl ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Ivan Honl ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ivan Honl například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Ivan Honl?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Ivan Honl? Kdy se narodil Ivan Honl? Kde se narodil Ivan Honl? Kdy zemřel Ivan Honl? Ivan Honl je v kategorii Věda

Kategorie věda, laborant, ivan Honl, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Ivan Honl kupř. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ivan Honl i v jiné kategorii než je věda.