Kdo je to?
Kdo byl Ivan Honl? Životopis Ivan Honl, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Ivan Honl?

Kdo byl Ivan Honl? Životopis, informace, biografie, věda

Ivan Honl byl český lékař, specializující se na bakteriologii a mikrobiologii.
Vystudoval medicínu v Praze a s pražskou univerzitou byl dál spojen jeho profesní život.
Věnoval se bakteriologii a když byl po vzniku samostatné republiky založen v roce 1919 Ústav pro bakteriologii a sérologii při Lékařské fakultě Karlovy univerzity, stal se jeho přednostou. Je považován za jednoho z průkopníků těchto oborů na našem území.
Svou vědeckou práci zaměřoval na široké spektrum témat - z dnešního pohledu je zajímavá jeho práce na výzkumu antibiotických látek. Lék, který se vyráběl na základě jeho výzkumů, se používal k léčbě některých infekčních zánětů. Pro Honlovu dobu byla důležitá jeho angažovanost v boji proti tuberkulóze. S tím souvisí jeho práce v Masarykově lize proti tuberkulóze a ve Vědeckém ústavu pro výzkum tbc. Zasazoval se také o lázeňskou péči pro tuberkulózní pacienty.Kdo byl Ivan Honl? Životopis Ivan Honl, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní údaje o osobě Ivan Honl

Národnost: česká
Datum narození: 23. dubna 1866
Místo narození: Zbýšov, Brněnsko
Datum úmrtí: 7. června 1936

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ivan Honl s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Yzop? Znáte pojem Invektiva? Vzpomněli byste si na význam slova Prostata? Vzpomenete si na definici slova Letnice?

Klíčová slova: biografie, život, informace, datum úmrtí, wiki, věda, kde se narodil Ivan Honl?, nežijící, vysvětlení, věda, zajímavosti, místo narození, datum narození, popis, osobnost, Ivan Honl

Pojem Ivan Honl je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ivan Honl ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Ivan Honl v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít výraz Ivan Honl ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Ivan Honl ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Ivan Honl ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ivan Honl například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ivan Honl

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Ivan Honl? Kdy se narodil Ivan Honl? Kde se narodil Ivan Honl? Kdy zemřel Ivan Honl? Ivan Honl se nachází v sekci Věda

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Ivan Honl řekněme v české Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ivan Honl i v jiné kategorii než je věda.