Kdo je to?
Kdo je to, byl Despota? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Despota? Lidé, vlastnosti

Kdo je to Despota?

Jaký je význam slova Despota? Co to znamená?

Despota je absolutní vládce s neomezenou mocí, diktátor. S příklady diktátorů se lze setkat v průběhu celé historie lidstva, nejedná se o žádný novodobý "vynález". Už ve starověku existovaly říše ovládané panovníky s neomezenou mocí, kterým se říkalo v antickém Řecku také tyrani a jejich stát pak byl nazýván tyranií. Jedním z nejstarších příkladů může být např. mezopotámská Asyrská říše. Despota měl k dispozici dokonale vycvičenou a loajální armádu, s jejímž přispěním vládl. Ze středověku známe další orientální despocie a z posledního století bychom velký počet diktátorů našli v dějinách některých méně vyspělých afrických států, kde jejich vládu vždy doprovázelo násilí, porušování lidských práv a obrovská míra korupce. V přeneseném smyslu jako despotu označujeme panovačného, krutého člověka, jenž by rád řídil nejen svůj vlastní život, ale též životy celé rodiny a svého okolí.Kdo je to, byl Despota? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Despota? Lidé, vlastnosti

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Despota s vašimi známými a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Cysta? Vzpomněli byste si co označuje výraz Psychohygiena? Znáte pojem Rešerše? Znáte termín Metaxa?

Klíčová slova: význam pojmu, co znamená, vlastnosti, informace, co je to Despota?, termín, definice, formulace, slovo, heslo, synonymum, popis, význam, vysvětlení, popis, význam slova

Pojem Despota je v kategorii Vlastnosti, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat výraz Despota ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Despota ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Despota ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Despota ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Despota například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Vysvětlení významu slova Despota, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Despota? Kdo to byl Despota? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Despota? Definice pojmu Despota se nachází v sekci vlastnosti. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, text, termín, pojem např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Jednotlivé výrazy mají často víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Despota v jiné sekci než vlastnosti.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?