Kdo je to?
Kdo je to, byl Despota? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Despota? Lidé, vlastnosti

Kdo je to Despota?

Jaký je význam slova Despota? Co to znamená?

Despota je absolutní vládce s neomezenou mocí, diktátor. S příklady diktátorů se lze setkat v průběhu celé historie lidstva, nejedná se o žádný novodobý "vynález". Už ve starověku existovaly říše ovládané panovníky s neomezenou mocí, kterým se říkalo v antickém Řecku také tyrani a jejich stát pak byl nazýván tyranií. Jedním z nejstarších příkladů může být např. mezopotámská Asyrská říše. Despota měl k dispozici dokonale vycvičenou a loajální armádu, s jejímž přispěním vládl. Ze středověku známe další orientální despocie a z posledního století bychom velký počet diktátorů našli v dějinách některých méně vyspělých afrických států, kde jejich vládu vždy doprovázelo násilí, porušování lidských práv a obrovská míra korupce. V přeneseném smyslu jako despotu označujeme panovačného, krutého člověka, jenž by rád řídil nejen svůj vlastní život, ale též životy celé rodiny a svého okolí.Kdo je to, byl Despota? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Despota? Lidé, vlastnosti

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Despota s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Cysta? Víte co je Gumbo? Znáte pojem Smart TV? Vzpomněli byste si co označuje výraz Pixel?

Klíčová slova: význam, wiki, Despota, pojem, kdo je Despota?, formulace, kdo to je, vysvětlení, termín, význam pojmu, přesný význam, odborný výraz, lexikon, etymologie, slovo, co znamená

Pojem Despota je v kategorii Vlastnosti, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat slovo Despota ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Despota ve Wikislovníku

Hledat frázi Despota ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Despota na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Despota například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Despota

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Despota? Kdo to byl Despota? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Despota? Definice pojmu Despota patří do sekce vlastnosti. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste najít výraz, slovo, definici, termín dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie vlastnosti.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?