Kdo je to?
Kdo je to, byl Despota? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Despota? Lidé, vlastnosti

Kdo je to Despota?

Jaký je význam slova Despota? Co to znamená?

Despota je absolutní vládce s neomezenou mocí, diktátor. S příklady diktátorů se lze setkat v průběhu celé historie lidstva, nejedná se o žádný novodobý "vynález". Už ve starověku existovaly říše ovládané panovníky s neomezenou mocí, kterým se říkalo v antickém Řecku také tyrani a jejich stát pak byl nazýván tyranií. Jedním z nejstarších příkladů může být např. mezopotámská Asyrská říše. Despota měl k dispozici dokonale vycvičenou a loajální armádu, s jejímž přispěním vládl. Ze středověku známe další orientální despocie a z posledního století bychom velký počet diktátorů našli v dějinách některých méně vyspělých afrických států, kde jejich vládu vždy doprovázelo násilí, porušování lidských práv a obrovská míra korupce. V přeneseném smyslu jako despotu označujeme panovačného, krutého člověka, jenž by rád řídil nejen svůj vlastní život, ale též životy celé rodiny a svého okolí.



Kdo je to, byl Despota? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Despota? Lidé, vlastnosti

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Despota? s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Cysta? Znáte definici termínu Právo šaría? Znáte pojem Smart TV? Pamatujete si definici pojmu Mass storage?

Klíčová slova: význam pojmu, popis, slovo, etymologie, pojem, přesný výraz, informace, co je to Despota?, kdo je Despota?, heslo, odborný výraz, termín, vysvětlení, popis, definice, co znamená

Pojem Despota je v kategorii Vlastnosti, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Despota doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít pojem Despota ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Despota v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat pojem Despota ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Despota ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Despota například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Co znamená Despota? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Despota? Kdo to byl Despota? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Despota? Definice pojmu Despota je v sekci vlastnosti. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se též vyhledat výraz, slovo, definici, slovíčko dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Despota hledat i v jiných kategoriích (než vlastnosti).

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?