Kdo je to?
Kdo je to, byl Despota? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Despota? Lidé, vlastnosti

Kdo je to Despota?

Jaký je význam slova Despota? Co to znamená?

Despota je absolutní vládce s neomezenou mocí, diktátor. S příklady diktátorů se lze setkat v průběhu celé historie lidstva, nejedná se o žádný novodobý "vynález". Už ve starověku existovaly říše ovládané panovníky s neomezenou mocí, kterým se říkalo v antickém Řecku také tyrani a jejich stát pak byl nazýván tyranií. Jedním z nejstarších příkladů může být např. mezopotámská Asyrská říše. Despota měl k dispozici dokonale vycvičenou a loajální armádu, s jejímž přispěním vládl. Ze středověku známe další orientální despocie a z posledního století bychom velký počet diktátorů našli v dějinách některých méně vyspělých afrických států, kde jejich vládu vždy doprovázelo násilí, porušování lidských práv a obrovská míra korupce. V přeneseném smyslu jako despotu označujeme panovačného, krutého člověka, jenž by rád řídil nejen svůj vlastní život, ale též životy celé rodiny a svého okolí.Kdo je to, byl Despota? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Despota? Lidé, vlastnosti

Tento text (Despota) můžete sdílet s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Cysta? Vzpomenete si na definici slova Rozedma plic? Znáte pojem Spam? Vzpomněli byste si na význam slova ČSN?

Klíčová slova: co je to Despota?, heslo, kdo to je, co znamená, odborný výraz, formulace, význam slova, význam pojmu, kdo je Despota?, lexikon, Despota, přesný výraz, synonymum, popis, slovo, wiki

Pojem Despota je v kategorii Vlastnosti, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat heslo Despota ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Despota ve Wikipedii

Najít heslo Despota ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Despota ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Despota například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Despota

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Despota? Kdo to byl Despota? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Despota? Definice pojmu Despota je v kategorii vlastnosti. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Můžete též zkusit najít výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Despota i v jiné kategorii než v vlastnosti.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?