Kdo je to?
Kdo je to Parkurista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Parkurista? Lidé, sport

Parkurista

Jaký je význam slova Parkurista? Co to znamená?

Parkour je sport obvykle provozovaný v městském prostředí a spočívající v efektivním překonávání překážek pomocí přeskoků, lezení, akrobacie atd. Jde o specifický až umělecký způsob zdolávání jak přírodních (stromy, větve, kameny, voda...) překážek, tak těch městských (zábradlí, schody, betonové zábrany...) .
S parkourem je spojována určitá životní filozofie - svoboda pohybu, efektivní využití energie, snaha o dosažení dokonalosti pohybu.
Jde o moderní sport, který vznikl na konci 20. století ve Francii. V posledních letech se parkour pomalu začíná profesionalizovat a začínají vznikat oficiální parkourové soutěže.Kdo je to Parkurista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Parkurista? Lidé, sport

Doporučujeme sdílet tento text s dalšími osobami na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu TeamGym? Znáte pojem Labrys? Vzpomněli byste si co označuje výraz Flok? Vzpomenete si na definici slova Rovnodennost?

Klíčová slova: Parkurista, formulace, wikipedie, odborný výraz, lexikon, synonymum, význam, sport, přesný výraz, co znamená, přesný výraz, původ slova, Parkurista, wiki, slovo, sport

Pojem Parkurista je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Parkurista ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Parkurista ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Parkurista ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Parkurista na Youtube

Vyhledat heslo Parkurista ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Parkurista například ve Wikipedii, v Google překladači, v metavyhledávači Info.com, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Vysvětlení významu slova Parkurista, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Parkurista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Parkurista? Definice pojmu Parkurista patří do sekce Sport

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se také najít informace výraz, text, termín, pojem dejme tomu např. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Parkurista i v jiné sekci než v sport.