Kdo je to?
Kdo je Viktor Tauš? Životopis Viktor Tauš, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Viktor Tauš

Kdo je Viktor Tauš? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, umělci

Viktor Tauš je český filmový režisér a producent narozený 3. prosince 1972 v Praze. Vystudoval Střední průmyslovou školu sdělovací techniky odkud v roce 1992 pokračoval na FAMU. Zhruba o čtyři roky později se stal závislým na heroinu, v důsledku čehož přestal zvládat studijní povinnosti a byl ze školy propuštěn.
Viktor Tauš bojoval s drogovou závislostí, která se ještě zásadně prohloubila kvůli ačkoli kritiky výborně hodnocenému, tak komerčně neúspěšnému filmu Kanárek. Kanárek je částečně autobiografický snímek, za který byl Aloisi Fišárkovi udělen Český lev za nejlepší střih.
Tento film nakonec ale Viktora dostal do milionových dluhů. Přišel o střechu nad hlavou. Dva roky pak zůstal žít na ulici, což jej dovedlo zpět k návykovým látkám. Spával venku, v zimě ve vlacích.
Sám sebe však jako bezdomovce nevnímal. Jednoho dne se rozhodl s tímto životem skoncovat. Vypral si v řece oblečení a vyrazil na pracovní pohovor, který dopadl pozitivně. Dostal práci v jisté reklamní agentuře. Dva měsíce nato získal nájem a začal se postupně vracet ke svému starému životu.
V roce 2008 režíroval pokračování úspěšné komedie Sněženky a machři po 25 letech, které se však ani nepřiblížilo oblibě prvního dílu. Následoval snímek Klauni, který sleduje osudy tří mužů, který v utaženém komunistickém režimu vytvořili svěží klaunskou skupinu Busters. I tomuto filmu se však dostalo poměrně rozporuplného přijetí.
První Viktorovou zkušeností se seriálovým světem bylo kriminální drama Modré stíny s Klárou Melíškovou, Stanislavem Majerem, Miroslavem Krobotem a dalšími v hlavních rolích. Čtyřdílná série Modré stíny navazuje na trilogii s týmž hereckým obsazením Případ pro exorcistu.
Tato minisérie se již s úspěchem setkala, a dokonce překonala tu předešlou. To však nebylo nic proti tomu, co nastalo v roce 2019, kdy spatřila světlo světa třídílná série Vodník podle knižní předlohy Michala Sýkory. I tato série přímo navazuje na předchozí detektivní příběhy. Za tento projekt získal Českého lva a rovněž se díky němu stal držitelem ocenění Progressive Killer. Ta je udělována v rámci festivalu Seriál Killer osobnostem, které se zasluhují o neotřelou a pokrokovou tvorbu s evropským přesahem.
V roce 2020 natočil Viktor Tauš kriminální minisérii Zrádci, která se věnuje problematice českého trhu s pervitinem ovládanému vietnamskou mafií. Doposud posledním režisérským počinem Tauše je Hudební film Tomáše Kluse z roku 2021.
Viktor má na kontě i řadu menších projektů. Zrežíroval více než sedmdesát reklamních spotů pro značky jako Vodafone, Renault či Nescafé. Vladimíru Mišíkovi, Milanu Hlavsovi či J.A.R pomáhal vytvářet některé hudební klipy. Také se coby producent podílel na vzniku filmů Rudý kapitán, Líbánky či Dům.
V roce 2010 se Viktor oženil s o osm let starší herečkou známou v České republice zejména díky roli Mariky Kardové v komedii Sněženky a machři Evou Jeníčkovou. Jejich vztah se ale po několika letech rozpadl. Později byl spojován i s herečkou Klárou Melíškovou i tato romance však byla brzy minulostí.Kdo je Viktor Tauš? Životopis Viktor Tauš, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Hlavní informace o osobě Viktor Tauš

Národnost: česká
Datum narození: 3. prosince 1972
Místo narození: Praha

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Viktor Tauš sdílet se známými na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Jacuzzi? Znáte pojem Jarmark? Vzpomněli byste si co označuje výraz Úřednická vláda? Vzpomenete si na definici slova Komorbidita?

Klíčová slova: místo narození, umělci, zajímavosti, informace, kdo je Viktor Tauš?, Viktor Tauš, datum narození, vysvětlení, osobnost, lexikon, umělci, kde se narodil Viktor Tauš?, život, wikipedie, Viktor Tauš, popis

Pojem Viktor Tauš je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Viktor Tauš zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít termín Viktor Tauš ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Viktor Tauš ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Viktor Tauš ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Viktor Tauš ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Viktor Tauš ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Viktor Tauš například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Viktor Tauš

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Viktor Tauš? Kdy se narodil Viktor Tauš? Kde se narodil Viktor Tauš? Viktor Tauš je v kategorii Umělci

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení.Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Viktor Tauš řekněme v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Viktor Tauš i v jiné kategorii než je umělci.