Kdo je to?
Kdo je Bruce Dickinson? Životopis Bruce Dickinson, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Bruce Dickinson?

Kdo je Bruce Dickinson? Životopis, informace, biografie, hudba

Paul Bruce Dickinson je vynikající zpěvák, skladatel, pilot a frontman legendární britské heavymetalové kapely Iron Maiden. Bruce Dickinson se narodil ve městě Worksop v Nottinhamshire v Anglii. Do školy začal chodit ve Worksop, ale v šesti letech se přestěhoval s rodiči do Sheffieldu. Navštěvoval základní školu Manor Top a po půl roce ho přemístili do soukromé školy Sharrow Vale Junior. Ve třinácti letech začal chodit na střední školu Oundle v Northamptonshire. Ze školy Oundle ho vyhodili za neslušné chování a vrátil se do Sheffieldu, kde chvíli hrál v kapele Shots.
Poté dostal nabídku od kapely Samson, kde se stal frontmanem a s kapelou vydal dvě alba Head On (1980) a Shock Tactics (1981).
Zlom v kariéře přišel v roce 1981, kdy začal hrát v kapele Iron Maiden. Po roce vydali legendární album The Number of the Beast (1982), následovalo Piece of Mind (1983), Powerslave (1984), Somewhere in Time (1986), Seventh Son of a Seventh Son (1988), No Prayer for the Dying (1990) a další legendární deska Fear of the Dark (1992).
V roce 1993 se Dickinson vydal na sólovou dráhu, během které vydal celkem 8 alb. První album Tattooed Millionaire vydal ještě v době, kdy hrál v Iron Maiden (1990). Druhé album Balls to Picasso (1994) obsahovalo známý singl Tears of the Dragon. Poslední sólové album Tyranny of Souls (2005) vyšlo v době, kdy byl Bruce zpět v Iron Maiden.
Do Iron Maiden se Dickinson vrátil po 6 letech (1999) a podílel se na tvorbě desek Brave New World (2000), Dance of Death (2003), A Matter of Life and Death (2006), The Final Frontier (2010) a The Book of Souls (2015).
Mimo jiné Bruce Dickinson pilotuje Boeing 757,který patří kapele Iron Maiden. Byl také reprezentantem Anglie v šermu.
V roce 2015 dostal rakovinu jazyka, ale díky brzkému podchycení nádoru byl Dickinson vyléčen. O dva roky později publikoval vlastní autobiografii What Does This Button Do (2017).Kdo je Bruce Dickinson? Životopis Bruce Dickinson, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Bruce Dickinson

Národnost: anglická
Datum narození: 7. 8. 1958
Místo narození: Worksop, Nottinghamshire, Anglie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Bruce Dickinson? s dalšími lidmi na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Sněžná čára? Vzpomenete si na definici slova Pomluva? Víte co je Lurex? Vzpomněli byste si na význam slova Důtky?

Klíčová slova: informace, Bruce Dickinson, datum narození, národnost, narození, hudba, biografie, kdy se narodil Bruce Dickinson?, lexikon, kdo je Bruce Dickinson?, zajímavosti, popis, hudba, wikipedie, místo narození, život

Pojem Bruce Dickinson je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít heslo Bruce Dickinson na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Bruce Dickinson na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bruce Dickinson ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Bruce Dickinson ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Bruce Dickinson ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bruce Dickinson například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Bruce Dickinson?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Bruce Dickinson? Kdy se narodil Bruce Dickinson? Kde se narodil Bruce Dickinson? Bruce Dickinson se nachází v sekci Hudba

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Bruce Dickinson dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bruce Dickinson i v jiné kategorii než je hudba.