Kdo je to?
Kdo je Bruce Dickinson? Životopis Bruce Dickinson, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Bruce Dickinson

Kdo je Bruce Dickinson? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Paul Bruce Dickinson je vynikající zpěvák, skladatel, pilot a frontman legendární britské heavymetalové kapely Iron Maiden. Bruce Dickinson se narodil ve městě Worksop v Nottinhamshire v Anglii. Do školy začal chodit ve Worksop, ale v šesti letech se přestěhoval s rodiči do Sheffieldu. Navštěvoval základní školu Manor Top a po půl roce ho přemístili do soukromé školy Sharrow Vale Junior. Ve třinácti letech začal chodit na střední školu Oundle v Northamptonshire. Ze školy Oundle ho vyhodili za neslušné chování a vrátil se do Sheffieldu, kde chvíli hrál v kapele Shots.
Poté dostal nabídku od kapely Samson, kde se stal frontmanem a s kapelou vydal dvě alba Head On (1980) a Shock Tactics (1981).
Zlom v kariéře přišel v roce 1981, kdy začal hrát v kapele Iron Maiden. Po roce vydali legendární album The Number of the Beast (1982), následovalo Piece of Mind (1983), Powerslave (1984), Somewhere in Time (1986), Seventh Son of a Seventh Son (1988), No Prayer for the Dying (1990) a další legendární deska Fear of the Dark (1992).
V roce 1993 se Dickinson vydal na sólovou dráhu, během které vydal celkem 8 alb. První album Tattooed Millionaire vydal ještě v době, kdy hrál v Iron Maiden (1990). Druhé album Balls to Picasso (1994) obsahovalo známý singl Tears of the Dragon. Poslední sólové album Tyranny of Souls (2005) vyšlo v době, kdy byl Bruce zpět v Iron Maiden.
Do Iron Maiden se Dickinson vrátil po 6 letech (1999) a podílel se na tvorbě desek Brave New World (2000), Dance of Death (2003), A Matter of Life and Death (2006), The Final Frontier (2010) a The Book of Souls (2015).
Mimo jiné Bruce Dickinson pilotuje Boeing 757,který patří kapele Iron Maiden. Byl také reprezentantem Anglie v šermu.
V roce 2015 dostal rakovinu jazyka, ale díky brzkému podchycení nádoru byl Dickinson vyléčen. O dva roky později publikoval vlastní autobiografii What Does This Button Do (2017).Kdo je Bruce Dickinson? Životopis Bruce Dickinson, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Bruce Dickinson

Národnost: anglická
Datum narození: 7. 8. 1958
Místo narození: Worksop, Nottinghamshire, Anglie

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Bruce Dickinson sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Komiks? Pamatujete si definici pojmu Paternalismus? Víte co je Matcha? Vzpomněli byste si co znamená slovo Pilíř?

Klíčová slova: osobnosti, kde se narodil Bruce Dickinson?, vysvětlení, Bruce Dickinson, hudba, wikipedie, Bruce Dickinson, hudba, životopis, osobnost, zajímavosti, narození, wiki, datum narození, lexikon, místo narození

Pojem Bruce Dickinson je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Bruce Dickinson hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít slovo Bruce Dickinson ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Bruce Dickinson v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo Bruce Dickinson ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bruce Dickinson ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Bruce Dickinson ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bruce Dickinson například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Bruce Dickinson? Stručná biografie

Teďka již bezesporu víte Kdo je to Bruce Dickinson? Kdy se narodil Bruce Dickinson? Kde se narodil Bruce Dickinson? Bruce Dickinson je v sekci Hudba

Kategorie hudba, činely bubny, bruce Dickinson, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Bruce Dickinson dejme tomu v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bruce Dickinson i v jiné kategorii než je hudba.