Kdo je to?
Kdo je Regina Spektor? Životopis Regina Spektor, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Regina Spektor

Kdo je Regina Spektor? Životopis, informace, biografie, hudba

Ačkoliv původem Ruska, Regina Spektor je známá coby americká písničkářka a klavíristka. Pěvecký talent a cit pro hudbu jí byl dán do vínku zřejmě už při narození, když se narodila do hudební rodiny. Otec, povoláním fotograf, je amatérský houslista. Její maminka učí na konzervatoři. Již od raného dětství rodiče vedli Reginu ke hře na klavír a představovali si její životní dráhu coby koncertní pianistky. A protože jim doma zůstalo pianino Petrof po dědečkovi, malá Regina pilně zkoušela hru na klavír.
Když bylo Regině devět let, celá rodina emigrovala do New Yorku. Neměla ale kde trénovat hru na klavír, protože staré piano museli nechat doma. Proto začala chodit hrát na rozladěné piano do sklepa synagogy. Nakonec se jí podařilo dostat se na konzervatoř, kde hru na klavír vystudovala.
Jako studentka konzervatoře byla přesvědčená, že zůstane u vážné hudby. To ale jen do té doby, než objevila kouzlo hip hopu, rocku a punk rocku. O něco později ji doslova učarovaly písničky Joni Mitchell a Ani Di Franco. Tehdy nastal obrat v její hudební kariéře. Začala skládat texty k písním. V 16ti letech napsala svoji první a cappellu, při níž se už sama doprovázela na piano.
Začala vydávat alba a singly. Zajímavostí je, že žádný její singl není ani na jednom albu. V roce 2004 dostala nabídku od vydavatelství Warner Bros, se kterým toho roku podepsala smlouvu.Kdo je Regina Spektor? Životopis Regina Spektor, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Regina Spektor

Národnost: ruská
Datum narození: 18. února 1980
Místo narození: Moskva, Sovětský svaz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Regina Spektor s jinými lidmina Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Introvert? Znáte pojem Tečkovací strojek? Vzpomněli byste si na význam slova Utilita? Vzpomenete si na definici slova Ruchadlo?

Klíčová slova: kdo je Regina Spektor?, kde se narodila Regina Spektor?, místo narození, narození, informace, Regina Spektor, kdy se narodila Regina Spektor?, hudba, životopis, život, lexikon, datum narození, wikipedie, wiki, hudba, biografie

Pojem Regina Spektor je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Regina Spektor

Hledat heslo Regina Spektor ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Regina Spektor na Youtube

Zkusit najít termín Regina Spektor na Google obrázcích

Vyhledat termín Regina Spektor ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Regina Spektor ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Regina Spektor například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Regina Spektor? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Regina Spektor? Kdy se narodila Regina Spektor? Kde se narodila Regina Spektor? Regina Spektor patří do kategorie Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Regina Spektor dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Regina Spektor i v jiné kategorii než je hudba.