Kdo je to?
Kdo je to Afrikanista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Afrikanista? Lidé, věda

Afrikanista

Co znamená a jaký je význam slova Afrikanista?

Afrikanista je odborník, specialista nebo badatel v oblasti Afriky. Tento termín obvykle používáme k označení jedince, který se specializuje na studium afrického kontinentu, jeho kultury, jazyků, dějin, společnosti, politiky, ekonomiky nebo jakékoli jiné oblasti týkající se Afriky (většinou bez geologie, geografie nebo zoologie).
Afrikanisté mohou mít různé akademické vzdělání i profesní zařazení, mimo jiné například antropologie, archeologie, sociologie, politologie, jazykověda, historie, ekonomie atd. Jejich práce zahrnuje takové činnosti jako terénní výzkum přímo na africkém kontinentu, studium afrických jazyků a kultur, analýzu afrických politických událostí, ekonomických systémů nebo zkoumání historických a kulturních aspektů afrických společností.
Afrikanisté mohou pracovat na univerzitách, ve výzkumných institucích a dalších vládních či nevládních organizacích. Jejich práce má přispět k lepšímu porozumění africkému kontinentu a jeho různorodým aspektům, ale i k nalezení možností řešení sociálních, ekonomických a politických problémů v této části světa.
Mezi významné české afrikanisty patřili nebo patří Josef Poláček, Zdeněk Poláček, Jan Prouza, Ondřej Havelka a Luboš Kropáček. Mezi světové afrikanisty (někdy spolu s jiným zaměřením či oborem) můžeme počítat Andreje Korotajeva z Ruska nebo Jeremyho Keenana z Velké Británie.Kdo je to Afrikanista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Afrikanista? Lidé, věda

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Dashboard? Víte co je Konfigurace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Slunovrat? Vzpomněli byste si co označuje výraz Rouhání?

Klíčová slova: věda, vysvětlení, definice, etymologie, lexikon, Afrikanista, význam pojmu, synonymum, Afrikanista, původ slova, význam slova, význam, termín, informace, přesný význam, přesný výraz

Pojem Afrikanista je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Afrikanista zkuste tyto odkazy

Zkusit najít frázi Afrikanista ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Afrikanista ve Wikipedii

Vyhledat pojem Afrikanista v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Afrikanista ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Afrikanista ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Afrikanista například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Vysvětlení významu slova Afrikanista, definice, vysvětlení pojmu

Teď už víte Kdo je to Afrikanista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Afrikanista? Definice pojmu Afrikanista patří do kategorie Věda

Kategorie věda, vědec měří, afrikanista, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste hledat informace výraz, slovo, definici, slovíčko dejme tomu např. na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než věda).