Kdo je to?
Kdo byl Pavel Chrastina? Životopis Pavel Chrastina, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Pavel Chrastina

Kdo byl Pavel Chrastina? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Pavel Chrastina byl český rockový hudebník, skladatel, básník, filmař a v 60. letech také textař rockové kapely Olympic. Chrastina se narodil v Praze. Od mládí měl rád hudbu a během studia na elektrotechnické fakultě založil vlastní kapelu s názvem Samuel’s Band spolu se svými spolužáky. Po rozpadu kapely vystřídal skupiny Karkulka, Big Beat Quintet. V roce 1963 spoluzaložil kapelu Olympic, ve které hrál na baskytaru, psal texty a zpíval. Mimo jiné uměl hrát na klavír.
Chrastina hrál v kapele Olympic v letech 1963-1969. Během té doby napsal spolu s Petrem Jandou hity jako Želvy, Dej mi víc své lásky, Krásná neznámá, Pták Rosomák, Línej skaut, Snad jsem to zavinil já a další. Kromě Olympicu spolupracoval s českými zpěváky Karlem Gottem, Pavlem Bobkem, Evou Pilarovou, Vlastou Kahovcovou aj.
V roce 1967 začal studovat obor filmová a televizní dokumentární tvorba na pražské FAMU. Během studií z osobních důvodů opustil Olympic. Následně se zaměřil spíše na televizní tvorbu (asistent režie a poté režie). Po úspěšném dokončení FAMU v roce 1974 získal práci ve společnosti Krátký film Praha.
Chrastina emigroval do Austrálie v roce 1980. V Austrálii pokračoval jako filmař, producent, scenárista a kameraman animovaného filmu. O deset let později se přestěhoval do USA, kde žil do roku 1993. Následně se vrátil zpět do vlasti. Pracoval jako žurnalista, filmař a občas hostoval na koncertech Olympicu. Dokonce pro kapelu napsal texty k písním Jednou, Máš to těžký, Člověk jeskynní nebo Nech si o tom zdát. Působil také v české kapele Mefisto.
Roku 1995 napsal Chrastina vlastní autobiografii pod názvem Olympic – Chvíli po ránu a zase znovu spolu.
Pavel Chrastina zemřel v roce 2021 ve věku 81 let na zápal plic.Kdo byl Pavel Chrastina? Životopis Pavel Chrastina, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Pavel Chrastina

Národnost: česká
Datum narození: 25. 4. 1940
Místo narození: Praha, Protektorát Čechy a Morava
Datum úmrtí: 28. 12. 2021

Zaujala vás biografie osobnosti Pavel Chrastina? Potom se podělte s kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte co je Neoklasicismus? Pamatujete si definici pojmu Daňový bonus? Rozumíte pojmu Id? Vzpomněli byste si co znamená slovo Solná jeskyně?

Klíčová slova: osobnosti, národnost, Pavel Chrastina, Pavel Chrastina, popis, místo narození, národnost, Kdy zemřel Pavel Chrastina, informace, datum úmrtí, biografie, lexikon, narození, nežijící, kdo to je, vysvětlení

Pojem Pavel Chrastina je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít termín Pavel Chrastina ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Pavel Chrastina ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Pavel Chrastina ve Wikipedii

Zkusit najít Pavel Chrastina na Google.cz

Hledat termín Pavel Chrastina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavel Chrastina například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Yahoo.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Pavel Chrastina?

Právě jste zjistili Kdo byl Pavel Chrastina? Kdy se narodil Pavel Chrastina? Kde se narodil Pavel Chrastina? Kdy zemřel Pavel Chrastina? Pavel Chrastina se nachází v sekci Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Pavel Chrastina dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavel Chrastina i v jiné kategorii než je hudba.